REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Instagram czy Snapchat, czyli nowoczesne kanały rekrutacji

Instagram czy Snapchat, czyli nowoczesne kanały rekrutacji. /fot. Fotolia
Instagram czy Snapchat, czyli nowoczesne kanały rekrutacji. /fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Niezwykle ciekawe jest obserwowanie procesu zmian, jaki na przestrzeni ostatnich 10 lat zachodzi w rekrutacjach. Wybranie najlepszych metod doboru pracowników, które miały i mają istotny wpływ na efekty rekrutacji, to nie lada wyzwanie. Jest wiele dróg, którymi firmy mogą podążać, aby osiągnąć założone cele rekrutacyjne.

Czy działy HR wybiorą metody tradycyjne, czy nowoczesne, powinno – w uproszczeniu – być uzależnione od tego:

REKLAMA

● co firma chce osiągnąć – zaspokoić tylko nagłą bieżącą potrzebę czy traktować rekrutację szerzej, również jako element strategii większej całości, np. leasing pracowników,

● kto jest grupą docelową,

● jakimi środkami finansowymi dysponuje w ramach tego projektu.

Nadal zdarza się, że wybrany sposób działania i metody nie są poprzedzone dokładniejszą analizą i dopasowaniem do bieżącej sytuacji firmy. Najważniejszymi wytycznymi nie powinny być jedynie działania konkurencji, chwilowa moda, prestiż czy presja wynikająca z potrzeby nagłego zapełnienia wolnego wakatu. Dlatego warto zwrócić uwagę na te rozwiązania, które istniały od zawsze i nic nie wskazuje, aby czas zatarł ich znaczenie, oraz na te, które zrewolucjonizowały rynek rekrutacji i nadały mu niespotykany wcześniej wymiar. Żeby dobrze spełniły one swoją funkcję, należy się z nimi gruntownie zapoznać i użyć w stosownym momencie, kierując się minimum trzema podstawowymi wytycznymi, czyli celem, grupą docelową i budżetem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz serwis: Zarządzanie

Jakie są zatem możliwości, gdy chcemy sięgnąć po tradycyjne metody?

Usługi agencji doradztwa personalnego

REKLAMA

Wykwalifikowany zespół rekruterów jest w stanie wykonać za nas znaczną część pracy związaną z rekrutacją, selekcją oraz zatrudnieniem kandydatów. Usługi agencji doradztwa personalnego są dziś dostępne w kompletnym zakresie – od emisji ogłoszenia w serwisach pracy po audyt kompetencji. Wybór agencji jest ogromy i z roku na rok rośnie. Według Polskiego Forum HR mamy do wyboru ponad 5,2 tys. partnerów, jest więc w czym wybierać.

Head hunting – wykorzystywany od lat do pozyskiwania najwyższych kadr – pozwala dotrzeć do doświadczonych kandydatów, którzy np. jeszcze nie założyli konta w serwisie społecznościowym. Niezbędna jest wówczas kreatywność agencji, która będzie reprezentowała naszą firmę w kontakcie z tymi osobami. Warto przy tym upewnić się, czy wybrany partner dobrze zna potrzeby naszej firmy, rozumie projekt, jest wiarygodny oraz czy będzie to współpraca w relacji, w której zleceniodawca poczuje się komfortowo przez cały czas trwania projektu. Wynajęcie zewnętrznej firmy pozwoli ponadto zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy.

Przeczytaj w INFORLEX.PL Biznes cały artykuł: Instagram czy Snapchat, czyli nowoczesne kanały rekrutacji

W artykule m.in.:

  • System rekomendacji
  • Media społecznościowe i serwisy rekrutacyjne
  • Twitter czy Youtube?
  • Scouting
  • Grywalizacja
  • Elastyczność w doborze metod
Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zespół marketingu w organizacji czy outsourcing usług – które rozwiązanie jest lepsze?

Lepiej inwestować w wewnętrzny zespół marketingowy czy może bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest outsourcing usług marketingowych? Marketing odgrywa kluczową rolę w sukcesie każdej organizacji. W dobie cyfryzacji i rosnącej konkurencji firmy muszą stale dbać o swoją obecność na rynku, budować markę oraz skutecznie docierać do klientów.

Rekompensata dla rolnika za brak zapłaty za sprzedane produkty rolne. Wnioski tylko do 31 marca 2025 r.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomina, że od 1 lutego do 31 marca 2025 r. producent rolny lub grupa może złożyć do oddziału terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR) wniosek o przyznanie rekompensaty z tytułu nieotrzymania zapłaty za sprzedane produkty rolne od podmiotu prowadzącego skup, przechowywanie, obróbkę lub przetwórstwo produktów rolnych, który stał się niewypłacalny w 2023 lub 2024 r. - w rozumieniu ustawy o Funduszu Ochrony Rolnictwa (FOR).

Zintegrowane raportowanie ESG zaczyna już być standardem. Czy w Polsce też?

96% czołowych firm na świecie raportuje zrównoważony rozwój, a 82% włącza dane ESG do raportów rocznych. W Polsce 89% dużych firm publikuje takie raporty, ale tylko 22% działa zgodnie ze standardami ESRS, co stanowi wyzwanie dla konkurencyjności na rynku UE.

Czy polskie firmy są gotowe na ESG?

Współczesny świat biznesu zakręcił się wokół kwestii związanych z ESG. Ta koncepcja, będąca wskaźnikiem zrównoważonego rozwoju, wpływa nie tylko na wielkie korporacje, ale coraz częściej obejmuje także małe i średnie przedsiębiorstwa. W dobie rosnących wymagań związanych ze zrównoważonością społeczną i środowiskową, ESG jest nie tylko wyzwaniem, ale również szansą na budowanie przewagi konkurencyjnej.

REKLAMA

ESG u dostawców czyli jak krok po kroku wdrożyć raportowanie ESG [Mini poradnik]

Wdrażanie raportowania ESG (środowiskowego, społecznego i zarządczego) to niełatwe zadanie, zwłaszcza dla dostawców, w tym działających dla większych firm. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wystarczy powołać koordynatora i zebrać dane, to tak naprawdę proces ten wymaga zaangażowania całej organizacji. Jakie są pierwsze kroki do skutecznego raportowania ESG? Na co zwrócić szczególną uwagę?

ESG to zielona miara ryzyka, która potrzebuje strategii zmian [Rekomendacje]

Żeby utrzymać się na rynku, sprostać konkurencji, a nawet ją wyprzedzić, warto stosować się do zasad, które już obowiązują dużych graczy. Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem będzie przygotowanie się, a więc stworzenie mapy działania – czyli strategii ESG – i wdrożenie jej w swojej firmie. Artykuł zawiera rekomendacje dla firm, które dopiero rozpoczynają podróż z ESG.

Ratingi ESG: katalizator zmian czy iluzja postępu?

Współczesny świat biznesu coraz silniej akcentuje znaczenie ESG jako wyznacznika zrównoważonego rozwoju. W tym kontekście ratingi ESG odgrywają kluczową rolę w ocenie działań firm na polu odpowiedzialności środowiskowe, społecznej i zarządzania. Ale czy są one rzeczywistym impulsem do zmian, czy raczej efektowną fasadą bez głębszego wpływu na biznesową rzeczywistość? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Zrównoważony biznes czyli jak strategie ESG zmienią reguły gry?

ESG to dziś megatrend, który dotyczy coraz więcej firm i organizacji. Zaciera powoli granicę między sukcesem a odpowiedzialnością biznesu. Mimo, iż wymaga od przedsiębiorców wiele wysiłku, ESG dostarcza m.in. nieocenione narzędzie, które może nie tylko przekształcić biznes, ale również pomóc budować lepszą przyszłość. To strategia ESG zmienia sposób działania firm na zrównoważony i odpowiedzialny.

REKLAMA

Podatek od nieruchomości może być niższy. Samorządy ustalają najwyższe możliwe stawki

Podatek od nieruchomości może być niższy. To samorządy ustalają najwyższe możliwe stawki, korzystając z widełek ustawowych. Przedsiębiorcy apelują do samorządów o obniżenie podatku. Niektóre firmy płacą go nawet setki tysięcy w skali roku.

Jakie recenzje online liczą się bardziej niż te pozytywne?

Podejmując decyzje zakupowe online, klienci kierują się kilkoma ważnymi kryteriami, z których opinie odgrywają kluczową rolę. Oczekują przy tym, że recenzje będą nie tylko pozytywne, ale również aktualne. Potwierdzają to wyniki najnowszego badania TRUSTMATE.io, z którego wynika, że aż 73% Polaków zwraca uwagę na aktualność opinii. Zaledwie 1,18% respondentów nie uważa tego za istotne.

REKLAMA