REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak znaleźć pracę?

Treco Inspiracja do sukcesu
Portal dla szkoleniowców
Jak znaleźć ciekawą pracę? /Fot. Fotolia
Jak znaleźć ciekawą pracę? /Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Nigdy nie wiadomo, dokąd zaprowadzi cię życie. Jeżeli widzisz, że twoi znajomi sumiennie realizują narzucone sobie schematy kariery zawodowej - powinieneś ograniczyć z nimi kontakt. Przy nich się nie rozwiniesz. Co więcej, możesz zanudzić się na śmierć. Jednak powinieneś pamiętać, że podczas poszukiwania pracy nie należy całkowicie zdawać się na los.

Każdy pracownik przechodzi przez ten sam proces. Pracujesz w miejscu, w którym odkrywasz, co ci się podoba lub czego nienawidzisz robić. Później - zmieniasz pracę na kolejną i tam również przechodzisz ten sam proces. Podczas czwartej lub szóstej zmianie pracy w końcu trafiasz na to, co kochasz i poświęcasz się temu całe dnie. Pamiętaj jednak - świat nie jest aż tak idealny. Czasami twoja ukochana praca nie pozwala ci na osiąganie znakomitych wyników finansowych lub,  co gorsze, robisz to, co lubisz, ale musisz w zamian pracować z totalnymi baranami. Co zatem zrobić, żeby szybko i sprawnie znaleźć wspaniałą, odpowiednią dla nas pracę?  W każdej pracy napotykamy na wskazówki, na podstawie których jesteśmy w stanie stwierdzić czy dana praca jest dla nas odpowiednia, czy nie. Takie sygnały pojawiają się wszędzie - trzeba je tylko odpowiednio szybko zinterpretować.

REKLAMA

Wskazówka pierwsza: perspektywy

Chodzi tutaj ściśle o perspektywy rozwoju w danej pracy. Jeżeli pracując w danej firmie, zdobędziesz doświadczenie oraz referencje , które  liczą się na rynku, to najlepszy dowód na to, że branża, w której pracujesz się rozwija i będziesz mógł w tej dziedzinie osiągnąć sukces. Z drugiej jednak strony powinieneś być ostrożny, jeżeli branża, w której działasz przestała się rozwijać, a firma nie umożliwia ci awansu. W takiej sytuacji powinieneś jak najszybciej uciekać….

Zobacz serwis: Praca

Wskazówka druga: ludzie

Jeżeli po wizycie w pracy  stwierdzasz, że nie musisz przyjaźnić się z ludźmi, z którymi pracujesz, to najlepszy znak, żeby opuścić mury firmy. Nie chcesz przecież udawać kogoś, kim nie jesteś i popierać na siłę projekty i pomysły kolegów z pracy, które wydają ci się beznadziejne. Z kolei jeżeli uwielbiasz spędzać czas z pracownikami, cieszysz się ich towarzystwem, wydaje ci się, że znacie się od lat, to wiedz jedno - jest to bardzo dobry znak na to, że okres spędzony w firmie, w której pracujesz przysporzy ci wiele satysfakcji.

Wskazówka trzecia: praca

Twoja nowa praca sprawia ci radość, ujmuje twoją duszę i serce? To sygnał, że do końca życia nie będziesz pracował, tylko robił to, co lubisz. Taki układ zapewni tobie i twoim bliskim rozwój i harmonię. Jeżeli jednak czujesz, że czekasz na coś lepszego i że po prostu przychodzisz do pracy, bo gdzieś musisz zarobić pieniądze - to już teraz zacznij wysyłać CV w poszukiwaniu nowego stanowiska i nowej firmy. Inaczej zmarnujesz swoje najlepsze lata życia i zawsze będziesz nieszczęśliwy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz serwis: Zakładam firmę

Poszukiwanie pracy - uzbrój się w cierpliwość

REKLAMA

Oczywiście, nikt nie jest podobny i różne są sytuacje, od których zależy to, w jaki sposób powinien poszukiwać swojej pracy. Jeżeli szukasz pracy po raz pierwszy, to wiedz, że nie jest to takie proste. Dzisiaj na rynku pracy w Polsce sytuacja nie jest łatwa dla żadnego pracownika. Absolwenci szkół wyższych, nawet ci z najlepszymi wynikami czy znajomością 5 języków obcych, mają trudności w znalezieniu pracy. Dlatego ważne jest, aby wszyscy po prostu byli sobą i zachowywali spontaniczność. Kiedy ktoś udaje kogoś innego, to zawsze będzie musiał to robić. W efekcie - będzie bardzo nieszczęśliwy. Drugie studium przypadku określa grupę osób pracujących, ale będących tak niezadowolonymi ze swojej pracy, że w efekcie sami się zwalniają i popadają w depresję lub nerwicę. Jeżeli stwierdzasz, że dana praca ci nie odpowiada, to nie zwalniaj się z niej. Możesz szybciej znaleźć lepszą pracę, gdy już gdzieś pracujesz. Na aktualnym stanowisku pracy powinieneś zacząć działać aktywniej. Lepsze wyniki - to większa szansa na otrzymanie lepszego stanowiska w innej firmie. Prawda, że jest to niezwykle proste i, co najważniejsze, potrafi oszczędzić nam wielu przykrych chwil w naszym życiu?

Na sam koniec podkreślę  tylko, że sytuacja na rynku pracy jest zupełnie inna niż ta, w której dojrzewali nasi rodzice. Musimy się liczyć z tym, że mamy minimalne szanse na to, żeby rozwijać się wewnątrz struktur jednej firmy przez całe nasze życie. Podczas pierwszych lat naszej pracy zmienimy firmy wielokrotnie.  Pamiętaj - nie zniechęcaj się podczas poszukiwania swojej pracy idealnej. Pochłonie to wiele czasu i cierpliwości. Przechodząc przez różne organizacje i stanowiska, nauczysz się bardzo dużo. Będzie to wiedza, na podstawie której ocenisz, co lubisz robić, a co wolisz omijać szerokim łukiem. W pewnym momencie stwierdzisz, że praca, którą wykonujesz, jest właśnie tą właściwą. Trzeba zatem tylko uzbroić się w cierpliwość…

Autor: Joanna Zawada

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

Jak ustanowić zarząd sukcesyjny za życia przedsiębiorcy? Procedura krok po kroku

Najlepszym scenariuszem jest zaplanowanie sukcesji zawczasu, za życia właściciela firmy. Ustanowienie zarządu sukcesyjnego sprowadza się do formalnego powołania zarządcy sukcesyjnego i zgłoszenia tego faktu do CEIDG.

Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

REKLAMA

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

REKLAMA

Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

Jak założyć spółkę z o.o. przez S24?

Rejestracja spółki z o.o. przez system S24 w wielu przypadkach jest najlepszą metodą zakładania spółki, ze względu na ograniczenie kosztów, szybkość (np. nie ma konieczności umawiania spotkań z notariuszem) i możliwość działania zdalnego w wielu sytuacjach. Mimo tego, że funkcjonowanie systemu s24 wydaje się niezbyt skomplikowane, to jednak zakładanie spółki wymaga posiadania pewnej wiedzy prawnej.

REKLAMA