REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak znaleźć pracę?

Treco Inspiracja do sukcesu
Portal dla szkoleniowców

REKLAMA

REKLAMA

Nigdy nie wiadomo, dokąd zaprowadzi cię życie. Jeżeli widzisz, że twoi znajomi sumiennie realizują narzucone sobie schematy kariery zawodowej - powinieneś ograniczyć z nimi kontakt. Przy nich się nie rozwiniesz. Co więcej, możesz zanudzić się na śmierć. Jednak powinieneś pamiętać, że podczas poszukiwania pracy nie należy całkowicie zdawać się na los.

Każdy pracownik przechodzi przez ten sam proces. Pracujesz w miejscu, w którym odkrywasz, co ci się podoba lub czego nienawidzisz robić. Później - zmieniasz pracę na kolejną i tam również przechodzisz ten sam proces. Podczas czwartej lub szóstej zmianie pracy w końcu trafiasz na to, co kochasz i poświęcasz się temu całe dnie. Pamiętaj jednak - świat nie jest aż tak idealny. Czasami twoja ukochana praca nie pozwala ci na osiąganie znakomitych wyników finansowych lub,  co gorsze, robisz to, co lubisz, ale musisz w zamian pracować z totalnymi baranami. Co zatem zrobić, żeby szybko i sprawnie znaleźć wspaniałą, odpowiednią dla nas pracę?  W każdej pracy napotykamy na wskazówki, na podstawie których jesteśmy w stanie stwierdzić czy dana praca jest dla nas odpowiednia, czy nie. Takie sygnały pojawiają się wszędzie - trzeba je tylko odpowiednio szybko zinterpretować.

REKLAMA

Wskazówka pierwsza: perspektywy

Chodzi tutaj ściśle o perspektywy rozwoju w danej pracy. Jeżeli pracując w danej firmie, zdobędziesz doświadczenie oraz referencje , które  liczą się na rynku, to najlepszy dowód na to, że branża, w której pracujesz się rozwija i będziesz mógł w tej dziedzinie osiągnąć sukces. Z drugiej jednak strony powinieneś być ostrożny, jeżeli branża, w której działasz przestała się rozwijać, a firma nie umożliwia ci awansu. W takiej sytuacji powinieneś jak najszybciej uciekać….

Zobacz serwis: Praca

Wskazówka druga: ludzie

Jeżeli po wizycie w pracy  stwierdzasz, że nie musisz przyjaźnić się z ludźmi, z którymi pracujesz, to najlepszy znak, żeby opuścić mury firmy. Nie chcesz przecież udawać kogoś, kim nie jesteś i popierać na siłę projekty i pomysły kolegów z pracy, które wydają ci się beznadziejne. Z kolei jeżeli uwielbiasz spędzać czas z pracownikami, cieszysz się ich towarzystwem, wydaje ci się, że znacie się od lat, to wiedz jedno - jest to bardzo dobry znak na to, że okres spędzony w firmie, w której pracujesz przysporzy ci wiele satysfakcji.

Wskazówka trzecia: praca

Twoja nowa praca sprawia ci radość, ujmuje twoją duszę i serce? To sygnał, że do końca życia nie będziesz pracował, tylko robił to, co lubisz. Taki układ zapewni tobie i twoim bliskim rozwój i harmonię. Jeżeli jednak czujesz, że czekasz na coś lepszego i że po prostu przychodzisz do pracy, bo gdzieś musisz zarobić pieniądze - to już teraz zacznij wysyłać CV w poszukiwaniu nowego stanowiska i nowej firmy. Inaczej zmarnujesz swoje najlepsze lata życia i zawsze będziesz nieszczęśliwy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz serwis: Zakładam firmę

Poszukiwanie pracy - uzbrój się w cierpliwość

REKLAMA

Oczywiście, nikt nie jest podobny i różne są sytuacje, od których zależy to, w jaki sposób powinien poszukiwać swojej pracy. Jeżeli szukasz pracy po raz pierwszy, to wiedz, że nie jest to takie proste. Dzisiaj na rynku pracy w Polsce sytuacja nie jest łatwa dla żadnego pracownika. Absolwenci szkół wyższych, nawet ci z najlepszymi wynikami czy znajomością 5 języków obcych, mają trudności w znalezieniu pracy. Dlatego ważne jest, aby wszyscy po prostu byli sobą i zachowywali spontaniczność. Kiedy ktoś udaje kogoś innego, to zawsze będzie musiał to robić. W efekcie - będzie bardzo nieszczęśliwy. Drugie studium przypadku określa grupę osób pracujących, ale będących tak niezadowolonymi ze swojej pracy, że w efekcie sami się zwalniają i popadają w depresję lub nerwicę. Jeżeli stwierdzasz, że dana praca ci nie odpowiada, to nie zwalniaj się z niej. Możesz szybciej znaleźć lepszą pracę, gdy już gdzieś pracujesz. Na aktualnym stanowisku pracy powinieneś zacząć działać aktywniej. Lepsze wyniki - to większa szansa na otrzymanie lepszego stanowiska w innej firmie. Prawda, że jest to niezwykle proste i, co najważniejsze, potrafi oszczędzić nam wielu przykrych chwil w naszym życiu?

Na sam koniec podkreślę  tylko, że sytuacja na rynku pracy jest zupełnie inna niż ta, w której dojrzewali nasi rodzice. Musimy się liczyć z tym, że mamy minimalne szanse na to, żeby rozwijać się wewnątrz struktur jednej firmy przez całe nasze życie. Podczas pierwszych lat naszej pracy zmienimy firmy wielokrotnie.  Pamiętaj - nie zniechęcaj się podczas poszukiwania swojej pracy idealnej. Pochłonie to wiele czasu i cierpliwości. Przechodząc przez różne organizacje i stanowiska, nauczysz się bardzo dużo. Będzie to wiedza, na podstawie której ocenisz, co lubisz robić, a co wolisz omijać szerokim łukiem. W pewnym momencie stwierdzisz, że praca, którą wykonujesz, jest właśnie tą właściwą. Trzeba zatem tylko uzbroić się w cierpliwość…

Autor: Joanna Zawada

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Minister Telus: rolnictwo ekologiczne jest szansą dla polskich gospodarstw

    Minister Robert Telus podkreślił, że rolnictwo ekologiczne jest szansą dla polskich gospodarstw. Poinformował, że resort rolnictwa myśli nad zmianą programu "Produkt w szkole", by go ukierunkować na lokalne i ekologiczne produkty.

    Nawet 2,5 mln euro dofinansowania w konkursie Seal of Excellence. Dla kogo? Kiedy można składać wnioski?

    Jesteś przedsiębiorcą, którego projekt został pozytywnie oceniony przez Komisję Europejską i otrzymał certyfikat Seal of Excellence w ramach instrumentu EIC Accelerator programu „Horyzont Europa”, jednak z powodu ograniczeń budżetowych nie otrzymałeś dofinansowania? Weź udział w konkursie organizowanym przez NCBR Seal of Excellence. Budżet to 23 miliony złotych. 

    Starasz się o dofinansowanie do projektu? Sprawdź, jak ocenić, czy jest innowacyjny i ma szanse na dotację

    Jednym z najistotniejszych kryteriów wyboru projektu, mającego otrzymać dofinansowanie jest innowacyjność. Jak ocenić, czy projekt jest innowacyjny i ma szansę na otrzymanie grantu? Podpowiadają eksperci do spraw pozyskiwania dotacji. 

    Ile w Polsce można zebrać na internetowej zbiórce? Kiedy ludzie wpłacają najwięcej pieniędzy?

    Ile wynosi średnia wartość zbiórki online na świecie, a ile w Polsce? Ile zrzutek tworzonych jest rocznie? Kiedy najczęściej ludzie wpłacają pieniądze? Oto ciekawostki i nieznane fakty na temat crowdfundingu na świecie i w Polsce.

    REKLAMA

    MRiRW: pomoc dla rolników za szkody w uprawach truskawek i krzewów owocowych

    MRiRW poinformowało, że rolnicy, którzy ponieśli szkody w uprawach truskawek i krzewów owocowych, mogą ubiegać się o pomoc; stawka wynosi 2500 zł na 1 ha powierzchni owocujących upraw.

    Kto jeszcze czyta papierowe gazetki promocyjne? Okazuje się, że całkiem sporo klientów

    Tradycyjne gazetki promocyjne odnotowały duży spadek. Zmniejszyły też liczbę stron, powierzchnię i… liczbę promocji. Można to zaobserwować wszędzie, oprócz dyskontów. W branży spożywczej nie ma co liczyć na odejście od papierowych gazetek. Inne branże prawdopodobnie zmienią formę papierową na elektroniczną. 

    Minister Telus: stworzenie korytarza solidarnościowego to nasze rozwiązanie dla Ukrainy ws zboża

    Minister Robert Telus powiedział, że stworzenie korytarza solidarnościowego, tak by ukraińskie zboże nie wpływało do Polski, to nasze rozwiązanie. Dodał, że rozwiązanie to poprzednio zadziałało, nie zakłócając polskiego rynku zboża.

    Publiczne stacje ładowania elektryków co 60-100 km. Nowe przepisy od połowy 2024 roku

    W Polsce jest coraz więcej samochodów o napędzie elektrycznym ale nie nadąża za tym infrastruktura. Po prostu brakuje publicznych stacji ładowania. W połowie 2024 roku wejdzie w życie unijne rozporządzenie AFIR, które wymaga rozbudowania infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Zgodnie z nowymi przepisami do końca 2025 roku na najważniejszych trasach europejskich (sieć bazowa TEN-T) publiczne stacje ładowania mają być dostępne maksymalnie co 60 km. W ramach większej sieci kompleksowej TEN-T odległość ta ma wynieść nie więcej niż 100 km.

    REKLAMA

    Szef MON: spór o zboże z Ukrainą dotyczy interesów oligarchów ukraińskich

    Szef MON Mariusz Błaszczak stwierdził, że "spór z Ukrainą dotyczy interesów oligarchów ukraińskich, którzy chcieliby sprzedawać zboże na terytorium Polski; my natomiast musimy chronić interesów polskich rolników".

    Miliony idą na projekty badawcze. Kto korzysta z Funduszy Europejskich?

    Prawie 100 projektów badawczych realizowanych z Funduszy Europejskich było w I połowie br. Łączne dofinansowanie w wysokości ponad 524 mln zł. Takie dane przestawia NCBR. W obszarach jakich działań najczęściej prowadzone są projekty?

    REKLAMA