reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Personel > Rekrutacja > Jak znaleźć pracę?

Jak znaleźć pracę?

Nigdy nie wiadomo, dokąd zaprowadzi cię życie. Jeżeli widzisz, że twoi znajomi sumiennie realizują narzucone sobie schematy kariery zawodowej - powinieneś ograniczyć z nimi kontakt. Przy nich się nie rozwiniesz. Co więcej, możesz zanudzić się na śmierć. Jednak powinieneś pamiętać, że podczas poszukiwania pracy nie należy całkowicie zdawać się na los.

Każdy pracownik przechodzi przez ten sam proces. Pracujesz w miejscu, w którym odkrywasz, co ci się podoba lub czego nienawidzisz robić. Później - zmieniasz pracę na kolejną i tam również przechodzisz ten sam proces. Podczas czwartej lub szóstej zmianie pracy w końcu trafiasz na to, co kochasz i poświęcasz się temu całe dnie. Pamiętaj jednak - świat nie jest aż tak idealny. Czasami twoja ukochana praca nie pozwala ci na osiąganie znakomitych wyników finansowych lub,  co gorsze, robisz to, co lubisz, ale musisz w zamian pracować z totalnymi baranami. Co zatem zrobić, żeby szybko i sprawnie znaleźć wspaniałą, odpowiednią dla nas pracę?  W każdej pracy napotykamy na wskazówki, na podstawie których jesteśmy w stanie stwierdzić czy dana praca jest dla nas odpowiednia, czy nie. Takie sygnały pojawiają się wszędzie - trzeba je tylko odpowiednio szybko zinterpretować.

Wskazówka pierwsza: perspektywy

Chodzi tutaj ściśle o perspektywy rozwoju w danej pracy. Jeżeli pracując w danej firmie, zdobędziesz doświadczenie oraz referencje , które  liczą się na rynku, to najlepszy dowód na to, że branża, w której pracujesz się rozwija i będziesz mógł w tej dziedzinie osiągnąć sukces. Z drugiej jednak strony powinieneś być ostrożny, jeżeli branża, w której działasz przestała się rozwijać, a firma nie umożliwia ci awansu. W takiej sytuacji powinieneś jak najszybciej uciekać….

Zobacz serwis: Praca

Wskazówka druga: ludzie

Jeżeli po wizycie w pracy  stwierdzasz, że nie musisz przyjaźnić się z ludźmi, z którymi pracujesz, to najlepszy znak, żeby opuścić mury firmy. Nie chcesz przecież udawać kogoś, kim nie jesteś i popierać na siłę projekty i pomysły kolegów z pracy, które wydają ci się beznadziejne. Z kolei jeżeli uwielbiasz spędzać czas z pracownikami, cieszysz się ich towarzystwem, wydaje ci się, że znacie się od lat, to wiedz jedno - jest to bardzo dobry znak na to, że okres spędzony w firmie, w której pracujesz przysporzy ci wiele satysfakcji.

Wskazówka trzecia: praca

Twoja nowa praca sprawia ci radość, ujmuje twoją duszę i serce? To sygnał, że do końca życia nie będziesz pracował, tylko robił to, co lubisz. Taki układ zapewni tobie i twoim bliskim rozwój i harmonię. Jeżeli jednak czujesz, że czekasz na coś lepszego i że po prostu przychodzisz do pracy, bo gdzieś musisz zarobić pieniądze - to już teraz zacznij wysyłać CV w poszukiwaniu nowego stanowiska i nowej firmy. Inaczej zmarnujesz swoje najlepsze lata życia i zawsze będziesz nieszczęśliwy.

Zobacz serwis: Zakładam firmę

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brysiewicz i Wspólnicy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama