| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Prawo > Odszkodowania > Szkody na osobie > Czy warto wykupić ubezpieczenie narciarskie?

Czy warto wykupić ubezpieczenie narciarskie?

By nasze ferie na narciarskim stoku nie zamieniły się w zimowy koszmar warto przed wyjazdem pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu. Pozwoli nam to oszczędzić niepotrzebnych stresów oraz dodatkowych kosztów.

Jeżeli urlop zamierzamy spędzić na nartach można skorzystać ze specjalnych ofert ubezpieczycieli przeznaczonych dla turystów. Coraz częściej na rynku pojawiają się specjalne oferty dla osób, które odpocząć od pracy zamierzają na stoku.

Jest to o tyle istotne, że w razie wypadku nie będzie musieli obawiać się finansowej odpowiedzialności za wyrządzone przez nas szkody. Pozwoli nam to również uniknąć kosztów, jakie będą wiązały się z naszym leczeniem, czy transportem medycznym.

Nie polegajmy tylko na ubezpieczeniu zdrowotnym w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego daje nam określone prawa przy wyjazdach zagranicznych, ale nie chroni w pełni. To, że jesteśmy ubezpieczeni oznacza tylko tyle, że będąc w Austrii będziemy mogli korzystać ze służby zdrowia na takich samych zasadach, jak Austriacy. Dlatego też będziemy musieli płacić za każdy dzień pobytu w szpitalu. Jeżeli nie będziemy mieli polisy, która zobowiąże ubezpieczyciela do pokrycia szpitalnych wydatków, wtedy koszty hospitalizacji pokryjemy z własnej kieszeni.

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie pokrywa kosztów wynikających ze świadczenia usług medycznych, które w danym kraju są odpłatne.

Zobacz: Obowiązkowe ubezpieczenie oc podmiotów przyjmujących zamówienia na świadczenia zdrowotne

Oferty dotyczące ubezpieczeń są skierowane zarówno dla narciarzy, którzy na wypoczynek wybiorą polskie stoki, jak również i dla tych, którzy za śniegiem zamierzają pojechać poza granice naszego kraju.

Najpierw przeczytaj OWU

Jeżeli zdecydujemy się na ubezpieczenie warto najpierw zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczeń (OWU), które również wiążą ubezpieczonych. Klient powinien zwrócić uwagę zwłaszcza na sytuacje, w których wyłączona jest odpowiedzialność ubezpieczyciela. Są to również wskazówki dla ubezpieczonego, czego nie powinien czynić, by nie narażać się na sytuację, kiedy to pomimo wykupienia polisy ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania.

Dokładnie przemyśl wartość sumy gwarancyjnej

Gdy będziemy wybierać ubezpieczenie trzeba zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy, tak by później nie narażać się na niepotrzebne stresy. Dużo ważniejszy od ceny jest zakres ubezpieczenia. Warto ubezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków, z racji tego, iż urazy na stoku są codziennością. W tym kontekście powinniśmy się dokładnie zastanowić nad określeniem wysokości sumy gwarancyjnej.

Im wyższa suma gwarancyjna tym lepiej. Jej odpowiednia wartość pozwoli pokryć koszty leczenia po wypadku. Pamiętaj, że w krajach Europy Zachodniej koszt opieki medycznej może być spory.

Czy polisa powinna obejmować także akcję ratowniczo-poszukiwawczą

Narciarze, którzy zamierzają spędzić urlop za granicą powinni pamiętać również o tym, że w wielu europejskich krajach część usług medycznych jest płatna. Przykładowo w Austrii ratownictwo górskie oraz transport lotniczy helikopterem są opłacane z kieszeni pacjenta. Podobnie wygląda kwestia odpłatności za ratownictwo górskie na Słowacji. Pamiętajmy, że chodzi nie tylko o akcje na wypadek kataklizmów, lecz również w przypadkach powszechnych, jak np. złamanie nogi na stoku.

Dlatego też wybierając pakiet ubezpieczeniowy należy zwrócić uwagę, czy ubezpieczyciel zobowiązuje się do pokrycia kosztów akcji poszukiwawczej oraz ratowniczej. Istotne jest również, jaka jest suma do której pokrycia jest obowiązany ubezpieczyciel.

Zobacz serwis: Windykacja

Sprawdź, czy ubezpieczyciel sfinansuje akcję poszukiwawczą i ratowniczą, jak również transport medyczny. W wielu krajach są to odpłatne usługi. Jeżeli twoja polisa nie pokrywa takich kosztów, będziesz zmuszony zapłacić z własnej kieszeni.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie pokrywa kosztów wynikających ze świadczenia usług medycznych, które w danym kraju są odpłatne.
Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego nie pokrywa kosztów wynikających ze świadczenia usług medycznych, które w danym kraju są odpłatne.

Potrącenia komornicze i administracyjne z wynagrodzeń69.30 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Impel Facility Services spółka z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »