REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Staż unijny dla absolwentów

Maria Szadkowska
staż unijny dla absolwentów
staż unijny dla absolwentów

REKLAMA

REKLAMA

Często nawet po ukończeniu z dobrymi wynikami studiów, pomimo odbycia praktyk niezbędnych do zaliczenia roku absolwenci uczelni wyższych stają przed problemem ze znalezieniem pracy. Najczęstszą przyczyną, podnoszona zwłaszcza przez pracodawców, jest brak doświadczenia. Student, który podczas studiów poświęcał czas tylko na naukę i nie prowadził w tym czasie żadnego rodzaju działalności związanej z przyszłą karierą ma zazwyczaj nikłe doświadczenie i zostaje bezrobotnym.

Idąc na studia większość studentów oczekuje, iż jeżeli ukończy je z dobrymi wynikami nie będą mieli problemu ze znalezieniem pracy, tymczasem rzeczywistość okazuje się zupełnie inna. Wielu absolwentów kończy w kolejkach do urzędu pracy, rozgoryczonych i zawiedzionych, iż inwestycja w naukę nie zmieniła ich sytuacja na rynku pracy i niejednokrotnie jest podobna jak osób z wykształceniem średnim.

REKLAMA

Chcąc wspierać młodych ludzi Unia Europejska stworzyła możliwość uczestniczenia w stażu finansowanym ze środków przeznaczanych na Europejski Fundusz Społeczny.  

Uczestnictwo

Staże takie organizowane są przez różnego rodzaju instytucje w tym również przez uczelnie. Aby uczestniczyć w takim stażu należy wziąć udział w rekrutacji i oczywiście spełnić odpowiednie wymogi.

Pierwszy etap rekrutacji zwykle odbywa się drogą elektroniczną, gdy kandydat zostanie zakwalifikowany musi dostarczyć komisji wszystkie dokumenty poświadczające jego kompetencje w tym dyplom, mile widziane są także dyplomy za osiągnięcia w konkursach, dokumenty poświadczające działalność dodatkową taką jak wolontariat, uczestnictwo w kołach naukowych, skończenie kursu lub udział nieobowiązkowych praktykach.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Staże organizowane przez Urzędy Pracy

Staż taki skierowany jest do absolwentów i studentów, nie mogą wziąć w nim osoby zarejestrowane jako bezrobotne w Urzędzie Pracy. Aczkolwiek zarejestrowanie się w Urzędzie Pracy przez absolwenta nie zamyka drogi do takiego stażu, urzędy bowiem również je organizują.Trzeba wziąć więc wówczas udział w rekrutacji, którą one organizują.

Wsparcie dla młodych bezrobotnych - bon na zasiedlenie i na staż


Zasadniczym plusem poza zdobywaniem cennego doświadczenia jest, to że są one opłacane przez Unię więc pracodawca nie ponosi kosztów, a pracownik na stażu otrzymuje stypendium przez czas trwania szkolenia. Wysokość wynagrodzenia jest zależna od tego w ramach jakiego projektu realizowany jest konkretny program staży, ustala ją zazwyczaj instytucja organizująca.

Wsparcie dla młodych bezrobotnych - bon na zasiedlenie i na staż

Ze względu na cykliczność i uzależnienie staży unijnych w urzędach pracy od konkretnych projektów, osoby zainteresowane powinny śledzić stale strony własnego urzędu i informacje tam zamieszczane. Każdorazowo wymogi, jakie będą stawiane kandydatom mogą się różnić w zależności od tematu i celu projektu, ale mimo wszystko uczestnictwo w nim z pewnością przynosi wiele korzyści zwłaszcza osobom bez doświadczenia zawodowego.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

REKLAMA

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

REKLAMA

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

REKLAMA