REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Staż unijny dla absolwentów

Maria Szadkowska
staż unijny dla absolwentów
staż unijny dla absolwentów

REKLAMA

REKLAMA

Często nawet po ukończeniu z dobrymi wynikami studiów, pomimo odbycia praktyk niezbędnych do zaliczenia roku absolwenci uczelni wyższych stają przed problemem ze znalezieniem pracy. Najczęstszą przyczyną, podnoszona zwłaszcza przez pracodawców, jest brak doświadczenia. Student, który podczas studiów poświęcał czas tylko na naukę i nie prowadził w tym czasie żadnego rodzaju działalności związanej z przyszłą karierą ma zazwyczaj nikłe doświadczenie i zostaje bezrobotnym.

Idąc na studia większość studentów oczekuje, iż jeżeli ukończy je z dobrymi wynikami nie będą mieli problemu ze znalezieniem pracy, tymczasem rzeczywistość okazuje się zupełnie inna. Wielu absolwentów kończy w kolejkach do urzędu pracy, rozgoryczonych i zawiedzionych, iż inwestycja w naukę nie zmieniła ich sytuacja na rynku pracy i niejednokrotnie jest podobna jak osób z wykształceniem średnim.

REKLAMA

Chcąc wspierać młodych ludzi Unia Europejska stworzyła możliwość uczestniczenia w stażu finansowanym ze środków przeznaczanych na Europejski Fundusz Społeczny.  

Uczestnictwo

Staże takie organizowane są przez różnego rodzaju instytucje w tym również przez uczelnie. Aby uczestniczyć w takim stażu należy wziąć udział w rekrutacji i oczywiście spełnić odpowiednie wymogi.

Pierwszy etap rekrutacji zwykle odbywa się drogą elektroniczną, gdy kandydat zostanie zakwalifikowany musi dostarczyć komisji wszystkie dokumenty poświadczające jego kompetencje w tym dyplom, mile widziane są także dyplomy za osiągnięcia w konkursach, dokumenty poświadczające działalność dodatkową taką jak wolontariat, uczestnictwo w kołach naukowych, skończenie kursu lub udział nieobowiązkowych praktykach.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Staże organizowane przez Urzędy Pracy

Staż taki skierowany jest do absolwentów i studentów, nie mogą wziąć w nim osoby zarejestrowane jako bezrobotne w Urzędzie Pracy. Aczkolwiek zarejestrowanie się w Urzędzie Pracy przez absolwenta nie zamyka drogi do takiego stażu, urzędy bowiem również je organizują.Trzeba wziąć więc wówczas udział w rekrutacji, którą one organizują.

Wsparcie dla młodych bezrobotnych - bon na zasiedlenie i na staż


Zasadniczym plusem poza zdobywaniem cennego doświadczenia jest, to że są one opłacane przez Unię więc pracodawca nie ponosi kosztów, a pracownik na stażu otrzymuje stypendium przez czas trwania szkolenia. Wysokość wynagrodzenia jest zależna od tego w ramach jakiego projektu realizowany jest konkretny program staży, ustala ją zazwyczaj instytucja organizująca.

Wsparcie dla młodych bezrobotnych - bon na zasiedlenie i na staż

Ze względu na cykliczność i uzależnienie staży unijnych w urzędach pracy od konkretnych projektów, osoby zainteresowane powinny śledzić stale strony własnego urzędu i informacje tam zamieszczane. Każdorazowo wymogi, jakie będą stawiane kandydatom mogą się różnić w zależności od tematu i celu projektu, ale mimo wszystko uczestnictwo w nim z pewnością przynosi wiele korzyści zwłaszcza osobom bez doświadczenia zawodowego.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

Finansowanie ze środków UE. Z jakich programów mogą korzystać przedsiębiorcy z MŚP?

Z jakich programów finansowania może skorzystać przedsiębiorca w 2024 roku? Unia Europejska kontynuuje swoje zaangażowanie we wsparcie przedsiębiorców z MŚP. Stawia na różnorodne programy i ułatwienia, które mają na celu stymulowanie innowacyjności, wzrostu gospodarczego oraz konkurencyjności firm w UE.

Od 12 czerwca zapłacisz okiem za zakupy. W których sklepach?

12 czerwca w pięciu salonach Empik w całej Polsce rozpoczyna się pilotażowy program płatności biometrycznych. To innowacyjne rozwiązanie opiera się na fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy. Dostawcą tej technologii jest polski fintech PayEye, we współpracy z Planet Pay. Program jest pierwszym tego rodzaju w Europie i działa w ramach programu Mastercard Biometric Checkout.

Będzie zakaz nowych licencji na transport międzynarodowy, zablokuje zakładanie jednoosobowych firm

Planowany przez Ministerstwo Infrastruktury pomysł zakazu wydawania licencji dla transportu międzynarodowego może okazać się dużym problemem dla polskich przewoźników. To praktycznie zakaz zakładanie nowych jednoosobowych firm. Ponadto blokada zakupu nowych ciężarówek.

REKLAMA

Mikrofirmy budowlane mogą się pożegnać z kredytami?

Przeterminowane zaległości firm budowlanych to już ponad półtora miliarda złotych. Większość zadłużonych przedsiębiorców to mikrofirmy. Prognozowana poprawa płynności wcale nie oznacza, że firmy mogą liczyć na kredyty bankowe.

Rewolucja w handlu internetowym. Szczegółowe dane trafią do skarbówki

Szczegółowe informacje o transakcjach internetowych, w tym wynajmu mieszkań, będą przekazywane do Urzędu Skarbowego. Dodatkowo, konta na platformach takich jak Allegro, OLX czy Vinted mogą zostać zablokowane, a wypłaty wstrzymane - informuje "Gazeta Wyborcza".

Połowa konsumentów deklaruje, że wybierze firmę wspierającą odpowiedzialny rozwój zamiast tej, która nie podejmuje takich działań

Inwestowanie ESG (Environmental, Social, Governance), czyli społeczna odpowiedzialność biznesu może być odpowiedzią na pościg za wynikami. Celem działalności firm powinno być dziś nie tylko osiąganie dobrych wyników finansowych, widocznych w raportach kwartalnych, ale także budowanie otoczenia społecznego, ochrona środowiska czy wspieranie ważnych inicjatyw. To istotne dla wielu inwestorów instytucjonalnych, jak również detalicznych, którzy wybierają inwestycje online mające na uwadze środowisko i otoczenie społeczne.

Co robią małe firmy gdy kontrahent nie płaci. Zaległe płatności sięgnęły już 10 miliardów złotych

Ponad połowa firm wysyła wezwania do zapłaty, 47 proc. negocjuje z dłużnikiem, a co 5. zleca odzyskanie należności kancelarii prawnej – tak najczęściej postępują małe i średnie przedsiębiorstwa, kiedy kontrahent im nie płaci.

REKLAMA

Dlaczego duże, międzynarodowe firmy opuszczają Polskę?

Levis Strauss czy Beko - dlaczego duże, międzynarodowe firmy opuszczają Polskę? Przyjrzyjmy się przyczynom i skutkom. Jak należy reagować na tego typu odejścia z polskiego rynku?

Przedsiębiorca na etacie nadal z podwójną składką zdrowotną

Ministerstwo Zdrowia udzieliło odpowiedzi na interpelację poselską w sprawie składki zdrowotnej w przypadku łączenia pracy na etacie z prowadzeniem działalności gospodarczej. Wynika z niej, iż obecnie nie są planowane zmiany legislacyjne ingerujące w zasadę odprowadzania składki od każdego tytułu odrębnie.

REKLAMA