| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Pracownik i ZUS > Staż unijny dla absolwentów

Staż unijny dla absolwentów

Często nawet po ukończeniu z dobrymi wynikami studiów, pomimo odbycia praktyk niezbędnych do zaliczenia roku absolwenci uczelni wyższych stają przed problemem ze znalezieniem pracy. Najczęstszą przyczyną, podnoszona zwłaszcza przez pracodawców, jest brak doświadczenia. Student, który podczas studiów poświęcał czas tylko na naukę i nie prowadził w tym czasie żadnego rodzaju działalności związanej z przyszłą karierą ma zazwyczaj nikłe doświadczenie i zostaje bezrobotnym.

Idąc na studia większość studentów oczekuje, iż jeżeli ukończy je z dobrymi wynikami nie będą mieli problemu ze znalezieniem pracy, tymczasem rzeczywistość okazuje się zupełnie inna. Wielu absolwentów kończy w kolejkach do urzędu pracy, rozgoryczonych i zawiedzionych, iż inwestycja w naukę nie zmieniła ich sytuacja na rynku pracy i niejednokrotnie jest podobna jak osób z wykształceniem średnim.

Chcąc wspierać młodych ludzi Unia Europejska stworzyła możliwość uczestniczenia w stażu finansowanym ze środków przeznaczanych na Europejski Fundusz Społeczny.  

Uczestnictwo

Staże takie organizowane są przez różnego rodzaju instytucje w tym również przez uczelnie. Aby uczestniczyć w takim stażu należy wziąć udział w rekrutacji i oczywiście spełnić odpowiednie wymogi.

Pierwszy etap rekrutacji zwykle odbywa się drogą elektroniczną, gdy kandydat zostanie zakwalifikowany musi dostarczyć komisji wszystkie dokumenty poświadczające jego kompetencje w tym dyplom, mile widziane są także dyplomy za osiągnięcia w konkursach, dokumenty poświadczające działalność dodatkową taką jak wolontariat, uczestnictwo w kołach naukowych, skończenie kursu lub udział nieobowiązkowych praktykach.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Staże organizowane przez Urzędy Pracy

Staż taki skierowany jest do absolwentów i studentów, nie mogą wziąć w nim osoby zarejestrowane jako bezrobotne w Urzędzie Pracy. Aczkolwiek zarejestrowanie się w Urzędzie Pracy przez absolwenta nie zamyka drogi do takiego stażu, urzędy bowiem również je organizują.Trzeba wziąć więc wówczas udział w rekrutacji, którą one organizują.

Wsparcie dla młodych bezrobotnych - bon na zasiedlenie i na staż

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Nasz Świat

Portal dla Polaków we Włoszech

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK