| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Zmiana adresu spółki w KRS

Zmiana adresu spółki w KRS

Zmiana danych spółki z o.o. i spółki akcyjnej wpisanych w KRS jest obligatoryjnym obowiązkiem każdego przedsiębiorcy. Najważniejszym dokumentem dla nas do dokonania tej czynności jest formularz KRS-Z3.

DWIE MOŻLIWOŚCI

Chcąc dokonać zmiany adresu w KRS musimy się zastanowić czy adres spółki nadal będzie adresem siedziby spółki czy adres spółki wiąże się ze zmianą ów siedziby. W pierwszym przypadku gdy oba adresy pozostają bez zmian nie ma potrzeby dokonywania zmian w umowie spółki. Jedynym obowiązkiem jest dokonanie wpisu w KRS. W drugim przypadku gdy adres spółki jest inny niż siedziby obligatoryjną czynnością jest zmiana umowy spółki.                                                                       

Jak założyć przyzakładowy klub dziecięcy lub żłobek?

CO JEST KONIECZNE

Ustawa z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym przewiduje, że aby dokonać zmiany  w rejestrze przedsiębiorców trzeba posłużyć się tylko i wyłącznie urzędowym formularzem. Formularz, o który nam chodzi to KRS-Z3 i nosi nazwę wniosku o zmianę danych podmiotu w rejestrze przedsiębiorców. Wniosek można pobrać ze strony internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości (ms.gov.pl). Do wniosku koniecznie należy dołączyć dokumenty potrzebne dla innych urzędów a konkretnie dla ZUS (formularz ZUS ZPA), US (wniosek aktualizacyjny NIP-2), GUS (formularz RG-1). Umowę najmu lokalu, potwierdzenie zapłacenia opłaty sądowej i w przypadku zmiany adresu spółki uchwałę zarządu.

Porozmawiaj na Forum !

KOSZTY

Istotną kwestia są koszty, które przedsiębiorca musi ponieść w związku ze złożeniem wniosku a jest  to kwota 250 PLN za znaczki sądowe i 250 PLN za ogłoszenie wpisu w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

Bariery rozwoju mikroprzedsiębiorstw w 2014 roku

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ewelina Jankowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »