reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > ABC małej firmy > Jak działa wirtualne biuro?

Jak działa wirtualne biuro?

Wirtualne biuro jest w Polsce rozwiązaniem przeznaczonym dla nowo powstałych oraz już działających firm, które chciałyby zmniejszyć miesięczne koszty utrzymania swojej działalności gospodarczej. Dlaczego biuro takie nazywane jest wirtualnym?

Ponieważ wynajmowane są w celu rejestracji firmy w urzędach. Założenie przedsiębiorstwa wymaga bowiem podaniem jego siedziby, w której będzie prowadzona działalność gospodarcza.

Usługa biura wirtualnego działa na zasadzie rejestracji działalności, pod adresem firmy, która udostępnia taką usługę. Po rejestracji działalności w urzędzie firma-klient ma prawo umieścić na własnych wizytówkach czy ulotkach adres dostarczony przez firmę zarządzającą. Najczęściej są to adresy wybierane według klucza popularnych miast i ulic zlokalizowanych w centralnych dzielnicach. Ma to teoretycznie podnieść prestiż stawiającego pierwsze kroki przedsiębiorstwa.

Będę Twoim listonoszem

Nowy adres, siłą rzeczy, wykorzystywany będzie przez klienta również do przyjmowania korespondencji. Biura wirtualne nieodłącznie udostępniają więc skrzynkę pocztową. Po odebraniu listów przez firmę zarządzającą,  wysyła ona je na podany wcześniej adres (np. domowy).

Dopuszczalne przez prawo jest także wyrażenie zgody na otwieranie i archiwizowanie korespondencji wraz z jej wcześniejszym zeskanowaniem i przesłaniem w formie elektronicznej.

Polecamy: Czy firma w domu się opłaca?

Nie należy się martwić szukaniem i wynajmowaniem własnego biura w centrum aglomeracji. Wiążą się z tym dodatkowe koszty, takie jak: remont, odpowiednie umeblowanie, dostęp do prądu czy internetu. Dodatkowo zmniejszyć można obciążenia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, a także lokalizacją. 

Cena za wynajęcie biura w dużych aglomeracjach takich jak Warszawa, Katowice czy Kraków jest wysoka. Często małe firmy nie posiadają wystarczających środków.

To, czy wirtualne biura zdobędą serca polskich przedsiębiorców zależy wyłącznie od nich samych. Przypływ nowych małych przedsięwzięć z pewnością będzie zwiększał popyt na tego typu usługi. Należy wziąć jednak pod uwagę, że część firm woli pozostać konserwatywna i zdecydować się na najem.

Polecamy: Jak założyć własną firmę?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Zbigniew Waz

Managing Partner w Leaware - spółce tworzącej aplikacje mobilne i webowe dla klientów na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama