Kategorie

Jakie auto wybrać dla firmy?

Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Zakup samochodu mającego służyć danej firmie nie jest zadaniem łatwym. Uwzględnić należy szereg parametrów auta, które będą ważne i potrzebne dla właściwego funkcjonowania danego przedsiębiorstwa. Jakie zatem auto wybrać?

Jeszcze do niedawna przedsiębiorca, który chciał zakupić do swojej firmy samochody służbowe korzystając jednocześnie z ulg podatkowych, musiał wybierać spośród stricte użytkowych aut (pick-upów, vanów z kratą, pojazdów dostawczych itd.), które nie zawsze spełniały wszystkie potrzeby firmy.

Pełne odliczenie VAT-u od auta

W myśl przepisów obowiązujących od kwietnia 2015 roku (rozszerzonych o dodatkowe zapisy w lipcu 2015 roku), przedsiębiorca może obecnie zakupić dowolne auto osobowe i odliczyć od niego 100%  VAT-u, o ile pojazd będzie wykorzystywany wyłącznie na użytek firmy. Aby móc to udowodnić właściciel firmy musi prowadzić szczegółową ewidencję przebiegu samochodu dla celów VAT, a przed rozpoczęciem prowadzenia takiej kilometrówki, dokonać zgłoszenia auta do urzędu skarbowego wykorzystując do tego celu  formularz VAT-26.

Przedsiębiorca zyskuje tym samym możliwość odliczenia 100% podatku VAT od auta i 100% VAT od paliwa. Jeśli jednak samochód będzie wykorzystywany także do celów prywatnych, to ulgi wyniosą odpowiednio po 50 procent, ale przedsiębiorca będzie zwolniony z obowiązku prowadzenia szczegółowej ewidencji przebiegu pojazdu dla celów VAT.

Wybór auta dla firmy – najważniejsze cechy

Nowe przepisy zupełnie zmieniają zatem podejście firm do zakupu pojazdów użytkowych. Na co zatem zwrócić uwagę szukając właściwego samochodu dla potrzeb swojej działalności? Jakimi cechami powinien się on charakteryzować aby jak najlepiej sprowadzał się w tej roli?

Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016

Kamil Fraszkiewicz

Przeglądając ofertę poszczególnych marek, naszą uwagę zwrócił nowy Ford S-MAX. Ten siedmioosobowy van imponuje swoja wszechstronnością. Z jednej strony może pełnić rolę pojazdu typowo użytkowego, o ogromnych możliwościach transportowych a z drugiej, bez problemu odnajdzie się w roli pojazdu rodzinnego. Dlaczego?  Z kilku istotnych powodów.

Przestronność

Wrażenie robi przede wszystkim kabina nowego Forda S-MAX. Siedem indywidualnie regulowanych foteli, potężny bagażnik mieszczący w zależności od aranżacji wnętrza od 285 aż do 2020 litrów oraz nowatorski system automatycznego składania wybranych siedzeń drugiego i trzeciego rzędu za pomocą panelu sterującego, wyróżniają ten model na tle klasowych rywali. Przy gabarytach zbliżonych do przeciętnego sedana klasy średniej, S-MAX może zmieścić 7 osób lub bagaż o masie aż 800 kg, pozostając przy tym autem zaskakująco łatwym w manewrowaniu. Duża powierzchnia przeszklona, nieco wyżej umieszczone fotele oraz kamery na przodzie i tyle pojazdu pozwalają z ogromną łatwością poruszać się tym samochodem nawet na ciasnych parkingach.

Komfort użytkowania

Coraz większa grupa przedsiębiorców zdaje sobie sprawę, że komfort i wygoda użytkowania pojazdu służbowego, przekłada się na wyższą wydajność firmy. Wypoczęty pracownik pracuje efektywniej, dlatego warto stworzyć mu właściwe stanowisko pracy. Nowy Ford S-MAX także i pod tym względem nie zawodzi.

Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016

Kamil Fraszkiewicz

nieznane

Dobrze wyprofilowany fotel z funkcją podgrzewania, wzorowo podtrzymuje ciało na zakrętach, zapewniając przy tym wysoki komfort jazdy nawet w trakcie wielogodzinnej podróży. Dla najbardziej wymagających klientów, Ford przewidział fotele konturowe z masażem i wentylacją, dające ukojenie nawet po naprawdę ciężkim dniu w pracy.

Ergonomia

Ciekawym zabiegiem o jaki pokusili się inżynierowie Forda jest sposób sterowania poszczególnymi funkcjami w aucie. Kierowca może regulować ustawienia radia czy klimatyzacji zarówno za pomocą modnego, dotykowego ekranu o przekątnej 8-cali, jak i analogowych pokręteł i przycisków. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu prowadzący nie musi odrywać wzroku od drogi jak ma to miejsce w przypadku większości systemów opartych wyłącznie o dotykowe wyświetlacze. Ergonomia obsługi idzie zatem w parze z bezpieczeństwem.

Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016

Kamil Fraszkiewicz

nieznane

Takich przemyślanych rozwiązań, które czynią podróżowanie autem przyjemniejszym, jest w nowym Fordzie S-MAX-ie znacznie więcej. Dodatkowe maty wygłuszające redukujące poziom hałasu w kabinie, w całości podgrzewana przednia szyba, 9-głośnikowy system audio marki SONY, nawigacja GPS, w pełni LED-owe reflektory sterowane automatycznie czy tempomat dostosowujący prędkość do tej, jaka obowiązuje na danym odcinku drogi (absolutna nowość na rynku) to niezwykle przydatne rozwiązania.

Bezpieczeństwo jazdy

Funkcjonowanie każdej firmy uzależnione jest od ludzi, którzy ją tworzą, dlatego tak istotne jest ich zdrowie i życie. Wśród istotnych atutów Forda S-MAX-a trzeba podkreślić przede wszystkim jego solidną konstrukcję (maksymalna nota 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP) i szereg układów czuwających nad bezpieczeństwem kierowcy i jego pasażerów.

Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016

Kamil Fraszkiewicz

nieznane

Inżynierowie Forda wyposażali S-MAXA w systemy monitorujące i wychwytujące w porę niebezpieczne zachowania na drodze. S-MAX zaalarmuje kierowcę o aucie znajdującym się w martwym polu lusterek, uruchomi hamulce jeśli w trakcie cofania dostrzeże inny, szybko zbliżający się do niego pojazd, ostrzeże i samoczynnie skoryguje swój tor jazdy, jeśli auto zacznie zbaczać z danego pasa jezdni, a nawet zaleci postój na odpoczynek jeśli wykryje u prowadzącego pierwsze symptomy zmęczenia.

Pewne prowadzenie i wszechstronny napęd

W krytycznej sytuacji kierowca zawsze może liczyć także na świetnie zestrojone zawieszenie, gwarantujące Fordowi niespotykaną w tej klasie aut stabilność na drodze, oraz na najnowszy, inteligentny napęd 4x4, niedostępny dotąd w S-MAX-ie. Auto utrzymuje wysoką stabilność nawet w trakcie awaryjnego omijania przeszkody, nie przejawiając przy tym większej skłonności do podsterowności . Na śliskiej lub zaśnieżonej nawierzchni napęd wszystkich kół zapewnia świetną trakcję i ogranicza ryzyko wystąpienia poślizgu.

Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016

Kamil Fraszkiewicz

nieznane

W sytuacjach podbramkowych kierowca może się zdać na porządnie zestrojony układ stabilizacji toru jazdy ESP wspomagany systemem RSC, zapobiegającym wywróceniu pojazdu na dach. Adaptacyjny układ kierowniczy ułatwia manewrowanie S-MAX-em na ciasnym parkingu zwiększając kąt skrętu kół przy niewielkim ruchu kierownicy, zapewniając przy tym doskonałe prowadzenie przy szybkiej jeździe autostradowej (to także nowe rozwiązanie).

W parze z niezwykle pewnym prowadzeniem podąża komfort jazdy. Nawet na zniszczonych nawierzchniach kabina auta nie wpada w nadmierne drgania, a odgłosy pracującego zawieszenia są skutecznie wygłuszone. To spory atut w przypadku pojazdu mającego dobrze służyć w różnych warunkach pogodowych, na różnego rodzaju nawierzchniach.

Silnik i koszty eksploatacji

Przedsiębiorca musi jednak zwracać uwagę nie tylko na możliwości auta, ale również na jego cenę oraz koszt eksploatacji. Nie dziwi zatem fakt, że floty najczęściej zaopatrywane są w auta z silnikiem Diesla. W przypadku Forda S-MAX-a wyjątkowo ciekawie prezentuje się wersja z wysokoprężnym motorem 2.0 TDCi o mocy 150 KM i napędem 4x4. Silnik spokrewniony z tym, który pracuje w sportowym Fordzie Focusie ST, zapewnia autu z jednej strony bardzo dobre osiągi (a tym samym większe bezpieczeństwo w trakcie manewru wyprzedzania) a z drugiej, potrafi być bardzo ekonomiczny. Wg producenta zużycie paliwa w mieście kształtuje się na poziomie 6,1 l/100 km, a poza nim nie przekracza 4,9 l/100 km. W trakcie naszego testu wyniki te tylko nieznacznie odbiegały od tych deklarowanych przez Forda (wyniosły odpowiednio 6,8 l/100 km i 5,3 l/100 km). Jak na tak potężne auto, wyposażone w napęd wszystkich kół, wyniki te są znakomite.

Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016

Kamil Fraszkiewicz

nieznane

Zakup auta firmowego – gotówka, leasing lub kredyt

Ekonomiczny silnik to jednak nie wszystko. Aby zakup S-MAX-a nie wpłynął negatywnie na płynność finansową przedsiębiorstwa, warto rozważyć nowe produkty finansowe oferowane przez Forda – kredyt Ford MultiOpcje i Ford Leasing Opcje. Dzięki nim nowego S-MAXA 2.0 TDCi 150 KM 4x4 można nabyć w kredycie już za 1 282 zł brutto[1], albo w leasingu od 726 zł netto[2]. Oprócz tego koszty eksploatacji auta można zminimalizować decydując się na kontrakt Serwisowy Forda czyli przedpłacony pakiet przeglądów okresowych  wraz z częściami zamiennymi oferowany  w korzystnej cenie. Co więcej, można ją rozłożyć w ramach miesięcznych rat za kredyt czy leasing pojazdu, doliczając do ceny samochodu. Dodatkowo Kontrakt Serwisowy jest przypisany do samochodu, co oznacza, że w przypadku sprzedaży auta prawa do niego przenoszone są na nowego właściciela i podnosi to wartość samochodu przy odsprzedaży.

Przed wyborem konkretnego auta przedsiębiorca powinien zatem dobrze przeanalizować swoje potrzeby, wymagania  oraz możliwości finansowe i dopiero na ich postawie podjąć decyzję.

[1] Ford S-MAX 2.0 TDCi 150 KM 4x4, cena 119 910 zł, opłata wstępna 25%, okres umowy 48 miesięcy

[2] Ford S-MAX 2.0 TDCi 150 KM 4x4, cena 119 910 zł, opłata wstępna 25%, okres umowy 24 miesięcy

Artykuł powstał we współpracy z

Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016
Kamil Fraszkiewicz
Ford S-MAX 2.0 TDCi 2016 - panel sterujący składaniem foteli II i III rzędu
Kamil Fraszkiewicz
Chcesz dowiedzieć się więcej, sięgnij po nasze publikacje
KOMPLET: VAT zmiany od 1 lipca 2021 + JPK_VAT + VAT w e-commerce
KOMPLET: VAT zmiany od 1 lipca 2021 + JPK_VAT + VAT w e-commerce
Tylko teraz
99,00 zł
119,70
Przejdź do sklepu
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  1 sty 2000
  22 wrz 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Ustalenie beneficjentów rzeczywistych niemożliwe?

  Ustalenie beneficjentów rzeczywistych może okazać się niemożliwe do wykonania. Czy jest to sytuacja bez wyjścia?

  Audi Q4 Sportback e-tron: stylowy, elektryczny i dostępny w Polsce

  Audi Q4 Sportback e-tron wygląda jak typowe Audi. Ma wkurzone spojrzenie i mocno sportową linię nadwozia. Jedno nie daje jednak spokoju. Ta cisza...

  Auto zastępcze na czas naprawy z AC

  Auto zastępcze na czas naprawy z AC: czy taka usługa jest rynkowym standardem? Jeżeli tak, to na czym konkretnie polega?

  Samochód zastępczy z OC sprawcy. Jakie są zasady?

  Samochód zastępczy z OC sprawcy należy się każdemu poszkodowanemu. Na jakiej zasadzie to działa? Zaraz o tym opowiemy.

  Wyniki budownictwa w sierpniu 2021 roku

  Wyniki budownictwa. Główny Urząd Statystyczny zaprezentował informacje o wynikach budownictwa w sierpniu 2021 r. Produkcja budowlano-montażowa okazała się o 3,2% wyższa niż w lipcu i jednocześnie wyższa niż przed rokiem o 10,2%. Miesiąc wcześniej roczna dynamika produkcji wyniosła 3,3%.

  Filmowe gwiazdy za grosze. Top 5 moto-legend kina

  Samochody z filmów muszą być drogie? Zależy które wybierzesz. Dziś przygotowaliśmy listę pięciu modeli, które kosztują dziś mniej niż 30 tys. zł.

  Skierowanie na ponowny egzamin prawa jazdy. To możliwe?

  Skierowanie na ponowny egzamin prawa jazdy: kiedy otrzyma je kierowca? Gdy policjant uzna, że konieczne jest sprawdzenie kwalifikacji prowadzącego.

  Toyota Yaris Cross: hybrydowa i miejska. Co o niej wiadomo?

  Toyota Yaris Cross już w listopadzie zadebiutuje na polskim rynku. Już dziś marka zebrała blisko 1900 zamówień na to auto. Co o nim wiadomo?

  Jak Zafira z Zafirą, czyli porównanie generacji A i B

  Zafira A i B przypominają ojca i syna. Swoje odpracowali, następców się dorobili, więc czas posiedzieć i pogadać. Jak ojcu i synowi na emeryturze?

  Proekologiczne rozwiązania w nowych osiedlach

  Ekologiczne rozwiązania w budownictwie mieszkaniowym. Jakie rozwiązania służące ekologii wdrażają deweloperzy w realizowanych osiedlach mieszkaniowych?

  Wartość nieruchomości mieszkaniowych w 2020 r. wyniosła 4,9 bln zł

  Szacowana wartość majątku nieruchomości mieszkaniowych w Polsce na koniec 2020 r. wyniosła ok. 4,9 bln zł w stosunku do 4,3 bln zł w 2019 r. – poinformował NBP w raporcie. Nieruchomości mieszkaniowe odpowiadały ok. 211 proc., a komercyjne ok. 13 proc. PKB.

  Kredyty mieszkaniowe (wrzesień 2021 r.) - mniej wniosków kredytowych

  Kredyty mieszkaniowe (hipoteczne). Po kilku miesiącach ponadprzeciętnie wysokiego popytu na kredyty mieszkaniowe (hipoteczne) sytuacja wraca do normy – sugerują napływające we wrześniu 2021 r. dane. Fala nowych wniosków normalizuje się, a banki utrzymują relatywnie stałą ofertę hipoteczną. Do banków trafia wciąż spora liczba wniosków kredytowych. W przeliczeniu na dzień roboczy są to w ostatnim czasie około 2 tysiące nowych aplikacji. Dla porównaniu w maju, kiedy mieliśmy apogeum popytu na hipoteki, do banków trafiało co dzień po 2,5 tys. wniosków kredytowych.

  Rozwój sztucznej inteligencji w Polsce - nabór wniosków

  Celem konkursu ARTIQ jest wzmocnienie potencjału Polski w obszarze badań nad sztuczną inteligencją i wykorzystaniem ich wyników w praktyce poprzez utworzenie trzech Centrów Doskonałości AI (CD AI), w których zespoły naukowców będą realizować projekty obejmujące badania podstawowe, przemysłowe, prace rozwojowe lub przedwdrożeniowe w dziedzinie sztucznej inteligencji, prowadzące do wprowadzenia nowego rozwiązania na rynek.

  Pracownicy nie chcą wracać do biur

  Ponad 70% pracowników zdalnych i 60% pracowników hybrydowych zadeklarowało, że nie czuje się gotowych na powrót do pracy w biurze. Jednak aż 70% zapytanych firm planuje powrót do pracy stacjonarnej jeszcze w 2021 roku. Czym pracodawcy chcą zachęcić do powrotów? Na jakie benefity mogą liczyć pracownicy?

  Czy paragon w formie faktury uproszczonej tylko z NIP nabywcy jest dowodem księgowym

  Jesteśmy jednostką budżetową (szkoła podstawowa). Czy mogę przyjąć paragon w formie faktury uproszczonej w kwocie 409 zł, gdzie nie ma nabywcy ani odbiorcy, jest tylko NIP nabywcy? Czy pracownik może zapłacić za fakturę vat swoją osobistą kartą płatniczą?

  Czy można dyscyplinarnie zwolnić pracownika palącego papierosy w niedozwolonym miejscu

  Czy pracodawca może zwolnić dyscyplinarnie pracownika, który nie przestrzega regulaminu pracy poprzez palenie papierosów w niedozwolonym miejscu, pomimo iż zostało wyznaczone specjalne miejsce w firmie przeznaczone do tego celu?

  Mieszkania kupowane za gotówkę (bez kredytu)

  Mieszkania kupowane za gotówkę (bez kredytu). W I kwartale 2021 r. Narodowy Bank Polski spytał około 300 pośredników nieruchomości o sytuację panującą na rynku wtórnym. Wyniki tego badania sugerują m.in., że dwie trzecie mieszkań kupowanych w celu odsprzedaży jest finansowanych bez kredytu. W przypadku lokali kupowanych na własne potrzeby, analogiczny wynik spada do zaledwie 25%.

  Czy przedsiębiorca może ubiegać się o zwolnienie od kosztów sądowych?

  Spory z kontrahentami mogą nie zakończyć się na wezwaniu do zapłaty i konieczne będzie wystąpienie do sądu z pozwem o zapłatę. Jeżeli zaległość z otrzymaniem pieniędzy z przeterminowanej faktury jest dla firmy dotkliwa, zwłaszcza w przypadku młodych przedsiębiorstw, samo poniesienie kosztów sądowych może okazać się blokadą w dochodzeniu należności. Można usłyszeć, że osoby w trudnej sytuacji majątkowej mogą ubiegać się o zwolnienie z kosztów sądowych. Czy firmy także mogą liczyć na takie udogodnienie? Pytanie to jest o tyle aktualne, że wobec pandemii, wcześniejszych lockdownów oraz ograniczeń sytuacja majątkowa wielu firm znacznie się pogorszyła.

  Opel Vectra B: gdzie się podziały tamte pryw… auta?

  Opel Vactra B: w zeszłym roku minęło 25 lat od premiery tego modelu, w przyszłym minie 20 lat od zakończenia jego produkcji. Co warto wiedzieć o nim?

  Pozytywne tendencje w eksporcie artykułów rolno-spożywczych

  Eksport artykułów rolno-spożywczych. Od stycznia do lipca 2021 r. wartość eksportu ogółem polskich towarów rolno-spożywczych wzrosła o 5,2%, do 20,5 mld EUR, w porównaniu z tym samym okresem roku 2020 - poinformowało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

  Dotacje na wymianę pieców w budynkach wielorodzinnych i Mój Prąd 4.0. - w 2022 roku

  Dotacje na wymianę pieców i Mój Prąd 4.0. Trzecia edycja programu Mój Prąd, z budżetem przekraczającym 530 mln zł, wciąż cieszy się rekordową popularnością. Do tej pory do NFOŚiGW wpłynęło już ok. 150 tys. wniosków o dofinansowanie przydomowej fotowoltaiki. Fundusz szacuje, że budżet programu wystarczy w sumie na sfinansowanie ok. 178 tys. wniosków i przy obecnym tempie za chwilę się wyczerpie. NFOŚiGW pracuje już jednak nad uruchomieniem kolejnej, czwartej edycji, która ma zachęcić prosumentów do autokonsumpcji energii wytwarzanej w gospodarstwach domowych. Trwają też prace nad poszerzeniem kolejnego, popularnego programu Czyste Powietrze o dotacje na wymianę kopciuchów w budynkach wielolokalowych.

  Duży popyt na mieszkania. Problemem deficyt gruntów

  Popyt na rynku mieszkaniowym nie słabnie, gdyż Polacy chcą kupować nowe mieszkania, a rynek jest chłonny. Powodem jest wysoki deficyt mieszkań, jeden z najniższych, na tle krajów UE, wskaźników liczby mieszkań na tysiąc mieszkańców, a także sprzyjająca sytuacja makro – ocenia członek zarządu Grupy Murapol Iwona Sroka.

  Gaz dla gospodarstw domowych droższy o 7,4% od 1 października

  Cena gazu dla gospodarstw domowych. Od 1 października 2021 r. gospodarstwa domowe korzystające z taryfy PGNiG Obrót Detaliczny zapłacą za gaz więcej o 7,4 proc. PGNiG poinformowało w czwartek 16 września 2021 r., że Prezes URE zaakceptował wniosek o podwyżkę cen w taryfie. Zmiana będzie obowiązywać od października do końca 2021 roku. Stawki opłat abonamentowych oraz stawki za dystrybucję paliw gazowych pozostały bez zmian.

  Continental SportContact 7: sportowa nowość na rynku

  Continental SportContact 7 to opona przeznaczona do sportowych kompaktów, aut sportowych, supersportowych i tuningowanych.

  Branża transportowa... przeżywa renesans

  Branża transportowa jak i mechanicy przeżywają renesans. Usługi w tych dwóch sektorach są obecnie trudniej dostępne i przede wszystkim poszukiwane.