Kategorie

Zakup samochodu

Samochód elektryczny: cena może sprawić, że elektryka kupiłby każdy Polak. Jaka jednak musiałaby być ta cena? Taka sama jak w spalinowcach.
Zgłoszenie nabycia pojazdu: gdzie złożyć wniosek? Ministerstwo Infrastruktury nie ma wątpliwości - zgłoszenie składa się w miejscu zamieszkania.
Jak wygląda rejestracja nowego samochodu z salonu w 2021 roku? Teraz salon dealerski może zarejestrować pojazd online. Jak wygląda procedura?
Peugeot ze sprzedażą online: francuska marka uruchomiła internetowy kanał sprzedaży swoich samochodów. Można finansować zakup.
Jakie samochody kupują Polacy? Odpowiedzi na to pytanie postanowiło poszukać Ministerstwo Cyfryzacji. Wnioski? Nadal dominuje rynek wtórny.
Przejęcie leasingu samochodu przez osobę prywatną: na czym polega, czy jest możliwe i co musisz o nim wiedzieć? Na te pytania odpowiemy w tekście.
Oszustwa przy zakupie auta używanego, czyli dziś zajmiemy się pięcioma najpopularniejszymi praktykami, które stosują nieuczciwi sprzedający.
Rejestracja samochodu przez salon: czy dealer ma prawo zarejestrować samochód za klienta? A jak tak, to jak powinno to wyglądać?
Jak zapłacić za samochód w salonie? Bo choć mówi się o zakupie za gotówkę, używanie słowa gotówka jest nieco na wyrost. Czemu?
Salon nie dotrzymał terminu wydania auta: co to oznacza dla kupującego, jakie ma możliwości prawne i czy należy mu się odszkodowanie?
Rejestracja nowego samochodu online już 4 czerwca 2021 roku stanie się faktem. Niestety są pewne ograniczenia. Jakie? Sprawdźmy.
Samochody z fabrycznym LPG 2021 r. Czyli dziś przejrzymy ofertę rynkową pojazdów, które już w salonie są wyposażane w instalację gazową.
Dopłaty do samochodów elektrycznych dla firm w Polsce nieprędko staną się faktem. Jak zatem stymulować rynek e-aut? Pomysłem mogą być pożyczki.
Leasing samochodów: jaki będzie rok 2021 dla branży? Czy ma szanse na odbudowę? O tym opowie ekspert - główny ekonomista firmy EFL.
Kupno używanego samochodu wymaga sprytu. Rynek zmienia się na plus. Nadal jest jednak pełen handlarzy-Januszów - tak wskazuje raport autoDNA.
Kupno auta z Francji od handlarza: czy warto interesować się autami znad Sekwany? A jeżeli tak, to o czym pamiętać podczas zakupu?
Historia samochodu: dziś opowiemy o tym jak ją sprawdzić i jakie informacje może podpowiedzieć kupującemu.
Jak zapłacić podatek od kupna samochodu online? Jest kilka rzeczy, o których kierowca powinien wiedzieć zanim weźmie się za internetowe zgłoszenie.
Podatek od kupna samochodu to jedna z danin, o której kupujący auto używane nie powinien zapomnieć. Ile wynosi podatek PCC i kto go płaci?
Dokumenty potrzebne do rejestracji samochodu z zagranicy - oto lista, którą powinien znać każdy kierowca kupujący importowane auto.
Auto z zagranicy czasami jest tańsze, a czasami znajduje się w lepszym stanie niż polscy odpowiednicy. Ile kosztuje jego rejestracja?
Rejestracja auta z zagranicy wymaga od kupującego dochowania obowiązków w określonym czasie. Ile on wynosi i jakie są kary za jego przekroczenie?
Niemieckie rejestracje - dziś zajmiemy się tablicami, które obowiązują u naszych zachodnich sąsiadów. Co warto o nich wiedzieć?
Rejestracja samochodu z Niemiec. Czyli dziś opowiemy o tym, jak wygląda krok po kroku proces rejestracji auta sprowadzonego zza zachodniej granicy.
Tablice rejestracyjne i Niemcy, czyli dziś opowiemy o tym czy na standardowych oznaczeniach można importować samochód do kraju.
Niemieckie tablice rejestracyjne będą konieczne, aby kupionym u zachodnich sąsiadów autem wrócić na kołach do Polski. Jak wyglądają?
Przerejestrowanie samochodu online to opcja, na którą od jakiegoś czasu mogą zdecydować się kierowcy. Zatem jak zarejestrować auto przez Internet?
Oświadczenie o braku tablic: jak powinno wyglądać i co trzeba w nim zawrzeć? Oto wzór, którym można posłużyć się w urzędzie rejestrowym.
Auto bez tablic i powrót do domu na kołach po zakupie. Co na to polskie prawo? Postanowiliśmy to sprawdzić.
Samochód z dużym przebiegiem przez lata odstraszał kupujących na rynku wtórnym. Tylko czy duży przebieg zawsze oznacza motoryzacyjną minę?
Zgłoszenie zakupu samochodu to obowiązek kupującego. Ma na to 30 dni. Co z kolejkami w urzędach? Te da się ominąć zgłaszając zakup online.
Zakup ciężarówki to nawet w czasie pandemii sposób na utrzymanie ciągłości działania firmy. O czym pamiętać i jak kupować kolejny pojazd?
Najpopularniejsze modele samochodów w Polsce w roku 2020? CarVertical postanowiło to sprawdzić. Podstawowy trend? Ten jest mocno proniemiecki!
65% mieszkańców Polski jest skłonnych zastąpić własny samochód bardziej ekologicznym. Cel? Ograniczenie zanieczyszczenia powietrza w mieście.
1 stycznia 2021 r. w życie wchodzą unijne regulacje, które sprawią, że nowe samochody podrożeją. Co więcej, niektóre wersje silnikowe w ogóle znikną z oferty. To oznacza, że tradycyjna „Wyprzedaż rocznika” może być znacznie skromniejsza, niż w latach ubiegłych. Kupować już teraz, czy jeszcze poczekać?
Czasowa rejestracja pojazdu została znowelizowana 4 grudnia 2020 roku. Co oznaczają zmiany i jakie uprawnienia dają kierowcom?
Zakup samochodu bez karty pojazdu może nie stanowić żadnego problemu, ewentualnie stać się zasadniczą przeszkodą. Co zrobić w tej sytuacji?
Rynek deweloperski w Warszawie z pewnością jest najważniejszy w skali całego kraju. To tutaj sprzedaje się co czwarte nowe mieszkanie w Polsce, a średnie ceny ofertowe metrażu od dawna budzą spore emocje. Sprawdziliśmy jak w III kwartale 2020 roku przedstawiała się sytuacja na warszawskim rynku mieszkaniowym. Ile kosztuje nowe mieszkanie w Warszawie? Które dzielnice są najtańsze, a które najdroższe?
Podatek od wzbogacenia - czyli PCC-3 - opłaca nabywca samochodu używanego. Kiedy, ile wynosi i jak należy go zgłosić? O tym w naszym materiale.
32 średnie, miesięczne pensji - tyle statystyczny Kowalski musi przeznaczyć na zakup nowego samochodu.
Pandemia przyspieszyła rozwój handlu internetowego. I to do tego stopnia, że w tym kanale sprzedawać się zaczęły nawet… samochody! Salonów on-line jest już tak dużo i cieszą się taką popularnością, że firma Kantar Automotive postanowiła sprawdzić, jak faktycznie wygląda proces zakupu nowego auta w sieci. Okazuje się, że najlepsi dealerzy dostarczają klientom samochody testowe pod dom.
Dobre auto używane jest tanie i zadbane. A stan to przede wszystkim przebieg. Dlatego kluczowe jest sprawdzenie czy w aucie nie jest cofnięty licznik.
Na polskich drogach zaczynają się pojawiać zielone tablice rejestracyjne. W jakich autach się pojawiają, co oznaczają i ile kosztują?
Jak działa wynajem długoterminowy? Trochę tak, jakby kierowca wziął samochód w abonamencie. Przez określoną ilość miesięcy płaci za jego użytkowanie, a następnie oddaje pojazd lub może go wykupić. Czemu ta forma zyskuje na popularności? Oto kilka podstawowych powodów.
Napęd na cztery koła kojarzy się z off-roadem, ale i bezpieczeństwem. A bezpieczeństwo nabiera coraz większego znaczenia na rynku motoryzacyjnym. Tylko czy w codziennej eksploatacji rzeczywiście jest potrzeba posiadania napędu 4x4? Czy warto inwestować w jego zakup?
Koncerny motoryzacyjne najgorsze mają za sobą. Teraz skupiają się na odbudowaniu tego, co straciły przez pandemię. Efekty tego dobrze widać w klasie premium. Świetnie wyposażony kompakt luksusowej marki można obecnie kupić w cenie podobnego auta klasy popularnej.
Dowiedz się, jak skutecznie sprawdzić samochód przed zakupem pod kątem tego, czy nie był kradziony. Sprawdź dlaczego warto użyć wyszukiwarki numerów VIN i dlaczego należy zapoznać się z historią pojazdu.
Polscy kierowcy to co najmniej cztery pokolenia i bardzo różne podejścia do kwestii motoryzacji. Jak zatem zmieniają się gusta prowadzących nad Wisłą pod wpływem doświadczeń, możliwości finansowych czy czasów, w których żyjemy. To postanowił sprawdzić EFL.
Czerwiec roku 2020 to ważny moment. Startują bowiem trzy programy zakładające dopłaty do samochodów elektrycznych. Który z nich jest najkorzystniejszy, ile można otrzymać od państwa na zakup elektryka i jakie warunki trzeba spełnić?
Siadasz w zaciszu własnego domu i przy użyciu komputera kupujesz… fabrycznie nowy samochód! Scenariusz odległy? Za sprawą koronawirusa trend ten stał się bliższy Polakom niż kiedykolwiek. Jak zatem kupić auto przez internet?