reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Rachunki i konta oszczędnościowe > Ranking najwyżej oprocentowanych kont oszczędnościowych – marzec 2012

Ranking najwyżej oprocentowanych kont oszczędnościowych – marzec 2012

Które konta oszczędnościowe są najlepiej oprocentowane? Czy dzięki wysoko oprocentowanemu kontu oszczędnościowemu można zarobić przeszło 8% w skali miesiąca? Przyjrzyjmy się najwyżej oprocentowanym kontom oszczędnościowym, w tym depozytom z kapitalizacją miesięczną.

Miejsca na podium, pod względem najlepszych kont oszczędnościowych, zajmują: Deutsche Bank, Polbank EFG i BNP Paribas. Z rankingu zniknęło konto Sezam Oszczędzam Plus Banku BPH (zostało wycofane z oferty banku). Na jego miejsce weszło Konto Oszczędnościowe Idea Banku.

W zestawieniu zadebiutowało MeritumKonto Celowe Meritum Banku. To oferta nieco inna od „standardowych”, kont oszczędnościowych, ale warta zainteresowania. MeritumKonto Celowe jest przeznaczone do długoterminowego oszczędzania na cel, ustalony przez jego posiadacza.

Pozycję lidera utrzymało db Konto Oszczędnościowe 24h Deutsche Banku (8,10%). To jednak ostatni moment na skorzystanie z tak korzystnej oferty. Nowi posiadacze konta dbNET mogą założyć tak korzystnie oprocentowane Konto Oszczędnościowe 24h tylko do 31 marca 2012 r.

Sprawdź konta, które dają więcej – pełne porównanie kont osobistych!

Na drugiej pozycji znalazł się Polbank EFG ze swoim Kontem Codzienny Sukces (5,53%).

Na najniższym stopniu podium uplasowało się Konto WIĘCEJ Oszczędnościowe BNP Paribas (5,5%) – rekordzista zestawień kont oszczędnościowych, który w 2011 r. aż 9 razy zajął pierwsze miejsce w rankingu.

Tuż za podium znalazło się Konto Oszczędnościowe DnB NORD (6%), w którego przypadku kapitalizacja jest miesięczna.

Podatek Belki wita ponownie

El Dorado dla depozytów powoli się kończy. Kapitalizacja miesięczna przyniesie nam odsetki, pomniejszone o podatek od zysków kapitałowych. Na szczęście sporo banków zwiększa oprocentowanie swoich depozytów, a więc i kont oszczędnościowych, tak by wyrównać nam tę „stratę”.

Z 9 na 10 propozycji z dzienną kapitalizacją, dziś pozostało w jedynie 6. Wkrótce zapewne również i ta liczba się zmniejszy. Jeśli planujemy zakładanie rachunku, warto wziąć ten fakt pod uwagę – choć oczywiście zmiana banku w przypadku konta oszczędnościowego nie jest aż tak skomplikowanym procesem, jak w przypadku lokaty. I nie przyniesie nam specjalnie dużych strat w już wypracowanych odsetkach.

Polecamy serwis: Kredyty

Depozyty ostygną w kwietniu

W kwietniu zmiany comiesięczne prawdopodobnie będą stosunkowo mniej gwałtowne, niż ma to miejsce od początku roku, kiedy to banki zaczęły przygotowywać swoje oferty do zbliżających się zmian. Wówczas również wzrośnie trafność przewidywania zmian na rynku depozytów i pojawi się możliwość określenia, co nas czeka w najbliższej przyszłości. W tej chwili to loteria – na szczęście, fakt, że kapitał na koncie oszczędnościowym nie jest „zamrożony”, jak na lokacie, daje nam szansę na sprawną reakcję w przypadku nagłej zmiany w tabeli oprocentowania.

Eksperci TotalMoney.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Nadal mamy do czynienia z dobrze oprocentowanymi kontami oszczędnościowymi. Fot. Fotolia
Nadal mamy do czynienia z dobrze oprocentowanymi kontami oszczędnościowymi. Fot. Fotolia

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

PwC Studio

Serwis prawno-podatkowy PwC

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama