REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nagrody Fleet Leader 2013 rozdane!

REKLAMA

Podczas V Ogólnopolskich Targów Branży Flotowej - Fleet Market 2013, które odbyły się 19 listopada br. w Warszawskim Centrum EXPO XXI, jak co roku zostały wręczone statuetki Fleet Leader 2013 dla osób i przedstawicieli branży flotowej. Są to najważniejsze wyróżnienia branżowe przyznawane przez kapitułę, w skład której wchodzą przedstawiciele partnerów magazynu „Fleet”.

REKLAMA

Piąta edycja targów, zgromadziła około 4000 osób, powiązanych z branżą flotową i motoryzacyjną. Przedstawiciele kadry zarządzającej flotą samochodów służbowych w międzynarodowych i polskich firmach, fleet managerowie, dyrektorzy finansowi, kierownicy transportu, prezesi, właściciele firm, zwłaszcza z MŚP, mogli zapoznać się z ofertą niemal 200 wystawców zgromadzonych w największej warszawskiej hali EXPO XXI. Wśród wystawców byli m.in.: importerzy i dealerzy samochodowi, koncerny paliwowe i oponiarskie, firmy ubezpieczeniowe, dostawcy usług i produktów flotowych, szkoły jazd, niezależne sieci serwisowe i dystrybutorzy części zamiennych oraz organizacje i stowarzyszenia motoryzacyjne.

REKLAMA

Podczas targów odbyła się także bardzo interesująca debata ekspercka dotycząca źródeł finansowania samochodów firmowych i korzyści podatkowych, jakie czekają na polskich przedsiębiorców MŚP. Debatę zorganizowaną przez magazyn „Fleet” poprowadził redaktor Polskiego Radia Trójka – Michał Gąsiorowski.  

Równolegle, na hali wystawienniczej odbywały się przedpremierowe pokazy specjalne i premiery motoryzacyjne takich samochodów jak m.in.: Hyundai i10, Opel Insignia Country Tourer, nowy SEAT Leon Kombi, Škoda Rapid Spaceback, Volkswagen Amarok Canyon, Audi A8, BMW i3, Peugeot 308, Picasso i Grand C4 Picasso, Renault ZOE, nowy Renault Mégane, nowa Dacia Logan MCV oraz zaprezentowano motoryzacyjne nowości, takie jak m.in.: Mazda 3, KIA Optima FL, Lexus IS 300H, Toyota Corolla, Toyota Auris Touring Sports, Toyota RAV4, Toyota GT86, Toyota Yaris HSD, Citroën C4 Aircross, Peugeot 3008 czy Peugeot 5008.

REKLAMA

Uwieńczeniem targów była uroczystość wręczenia nagród FLEET LEADER 2013, które redakcja magazynu Fleet rokrocznie przyznaje na targach Fleet Market. Trafiają one do tych firm, ludzi, stowarzyszeń, które w danym roku zyskały wyjątkowe osiągnięcia na rynku flotowym.

W tym roku, spośród wszystkich podmiotów działających w branży flotowej i motoryzacyjnej wyróżnione zostało dziewięć osób i firm, które w pełni zasługiwały na otrzymanie statuetki Fleet Leader 2013. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Lista wyróżnionych osób i firm z tytułem Fleet Leader 2013:

  • Fleet Leader 2013 dla firmy Peugeot Polska Sp. z o.o.

Za zrealizowanie dostawy 1300 samochodów do Poczty Polskiej i wygranie kolejnego przetargu na dostawę 850 modeli dla Poczty Polskiej.

  • Fleet Leader 2013 dla firmy Hyundai Motor Poland Sp. z o.o.

Za najwyższy wzrost rok do roku sprzedaży nowych samochodów osobowych do firm, wynoszący 44%, i awans o cztery miejsca w rankingu najlepiej sprzedających się marek.

  • Fleet Leader 2013 dla firmy LeasePlan Fleet Management (Polska) Sp. z o.o.

Za zdobycie pozycji lidera pod względem liczebności łącznej zarządzanej i finansowanej floty na polskim rynku car fleet management z łączną liczbą 21 058 samochodów.

  • Fleet Leader 2013 dla firmy Renault Polska Sp. z o.o. z marką Dacia

Za rewelacyjne wprowadzenie na rynek modelu Dacia Dokker, który z wynikiem 1703 sprzedanych sztuk zajmuje trzecie miejsce w segmencie.

  • Fleet Leader 2013 dla firmy Fiat Auto Poland S.A.

Za utrzymanie pozycji lidera w segmencie samochodów dostawczych, 3,7% wzrostu i udział w rynku na poziomie 24,61%, co jest wynikiem niemal dwukrotnie lepszym niż marka zajmująca drugie miejsce.

  • Fleet Leader 2013 dla firmy Sobiesław Zasada Centrum Sp. z o.o. Sp. k.

Za uruchomienie najnowocześniejszego w Polsce i jednego z najnowocześniejszych w Europie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Bednarach.

  • Fleet Leader 2013 dla Marcina Zawady, kierownika floty LOTTE Wedel Sp. z o.o.

Za wdrożenie i realizowanie od 6 lat programu poprawy bezpieczeństwa floty firmowej: „Ktoś na Ciebie czeka”.

  • Fleet Leader 2013 dla Międzynarodowej Kancelarii Prawnej Hogan Lovells (Warszawa) LLP

Za rzetelną i profesjonalną edukację prawnopodatkową rynku flotowego.

  • Fleet Leader 2013 dla firmy Volkswagen Group Polska Sp. z o.o. z marką Škoda

Za zajęcie dwóch pierwszych miejsc w rankingu sprzedaży nowych samochodów do firm z modelami Fabia i Octavia.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

REKLAMA

Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

Jak założyć spółkę z o.o. przez S24?

Rejestracja spółki z o.o. przez system S24 w wielu przypadkach jest najlepszą metodą zakładania spółki, ze względu na ograniczenie kosztów, szybkość (np. nie ma konieczności umawiania spotkań z notariuszem) i możliwość działania zdalnego w wielu sytuacjach. Mimo tego, że funkcjonowanie systemu s24 wydaje się niezbyt skomplikowane, to jednak zakładanie spółki wymaga posiadania pewnej wiedzy prawnej.

Ustawa wiatrakowa 2025 przyjęta: 500 metrów odległości wiatraków od zabudowań

Ustawa wiatrakowa 2025 została przyjęta przez rząd. Przedsiębiorcy, szczególnie województwa zachodniopomorskiego, nie kryją zadowolenia. Wymaganą odległość wiatraków od zabudowań zmniejsza się do 500 metrów.

Piękny umysł. Jakie możliwości poznania preferencji zachowań człowieka daje PRISM Brain Mapping?

Od wielu lat neuronauka znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie, lecz także w pracy rozwojowej – indywidualnej i zespołowej. Doskonałym przykładem narzędzia diagnostycznego, którego metodologia jest zbudowana na wiedzy o mózgu, jest PRISM Brain Mapping. Uniwersalność i dokładność tego narzędzia pozwala na jego szerokie wykorzystanie w obszarze HR.

REKLAMA

Prawdziwa rewolucja w prawie i ulga dla przedsiębiorców: Maksymalnie 6 dni w roku na kontrole w firmach

To ma być prawdziwa rewolucja w prawie gospodarczym, ale nie tylko. Deregulacja obejmująca uproszczenie działalności gospodarczej i prowadzenie firmy w Polsce ma objąć całe otoczenie prawne biznesu. Na początek zmiany w kontrolach, które w obecnym kształcie dezorganizują funkcjonowanie firm, pochłaniają czas i koszty a dodatkowo stresują właścicieli i pracowników.

Przedsiębiorczość kobiet w praktyce. Parytety i reprezentacja kobiet w biznesie, luka płacowa i jawność wynagrodzeń [Wywiad]

O problemach polskich przedsiębiorców, w tym kobiet prowadzących własną firmę, o parytetach i reprezentacji kobiet w biznesie, luce płacowej i nowych przepisach w tym zakresie – rozmawiamy z Dominiką Reich, przedsiębiorczynią, członkinią Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku oraz jedyną przedstawicielką województwa podlaskiego w Stowarzyszeniu Sommelierów Polskich.

REKLAMA