| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Dobre nastroje na rynkach

Dobre nastroje na rynkach

Trudno się dziwić, że optymizm inwestorów, związany ze skutecznie przeprowadzonym atakiem na dom Osamy bin Ladena, przeszedł równie szybko, co pojawił się. Zwyżka notowań dolara okazała się pretekstem do sprzedaży amerykańskiej waluty. Tylko kurs USD/CAD nie podlegał tej regule, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę dzisiejsze wybory parlamentarne.

Sondaże pokazują, że przewaga rządzących do tej pory Konserwatystów nad lewicującymi Nowymi Demokratami może być symboliczna. Tym samym, po południu kurs EUR/USD zbliżył się w okolice szczytu na 1,4880, w czym dodatkowo pomogły informacje o tym, że jeszcze w tym tygodniu mogą zakończyć się negocjacje z Portugalią w sprawie pomocy finansowej oraz kolejne zapewnienia, że kwestia restrukturyzacji greckiego długu nie wchodzi w rachubę. Część inwestorów zaczęła także „ustawiać” się pod czwartkowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Wprawdzie nie oczekuje się podwyżki stóp procentowych, ale komunikat najpewniej będzie „jastrzębi”, zwłaszcza po tym, jak wstępna inflacja HICP nieoczekiwanie wzrosła w kwietniu do 2,8 proc. r/r. Oczekiwania, że słabsze dane z USA zachwieją giełdami, na razie okazują się być płonne – indeks ISM dla przemysłu wzrósł w kwietniu do 60,4 pkt., przy czym oczekiwano 60 pkt., a wydatki na cele budowlane zwiększyły się w marcu o 1,4 proc. m/m, wobec spodziewanych 0,4 proc. m/m.

Dowiedz się także: Dlaczego pod koniec kwietnia nastąpiła deprecjacja dolara?

Dobre nastroje na rynkach najprawdopodobniej utrzymają się, co będzie szkodzić dolarowi, ale umacniać inne waluty, w tym złotego. Jutro, mimo że Polska świętuje, warto będzie zwrócić uwagę na decyzję Banku Australii, odczyt PMI dla brytyjskiego przemysłu, a pojutrze rano – na analogiczne wyliczenia dla Polski, sporządzane przez Markit/HSBC, a także na dane PMI dla usług w Eurolandzie. Dzisiejsze dane dla przemysłu były lepsze.

Polecamy serwis: Inwestycje

Trend wzrostowy jest silny, co sprawia, że do wieczora raczej utrzymamy się powyżej ważnego poziomu 1,4840. To dawałoby szanse na skuteczny atak na ostatnie maksimum w rejonie 1,4880. W takim układzie, jeszcze w tym tygodniu powinien mieć miejsce test okolic 1,50.

Czytaj także

Eksperci:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Spośród trzeciomajowych publikacji godne uwagi są decyzja Banku Australii i odczyt PMI dla brytyjskiego przemysłu.
Spośród trzeciomajowych publikacji godne uwagi są decyzja Banku Australii i odczyt PMI dla brytyjskiego przemysłu.

As Sprzedaży – prenumerata149.10 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ONISZCZUK & ASSOCIATES

Kancelaria prawna, która specjalizuje się w obsłudze klientów korporacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »