| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Czy spekulacyjne pozycje zostaną pokryte przez Świętami?

Czy spekulacyjne pozycje zostaną pokryte przez Świętami?

Dobre wyniki amerykańskich spółek pozwoliły dolarowi na spadek względem światowych walut. Awersja do ryzyka obniżyła się, a pamięć inwestorów okazuje się na tyle krótka, że zdają się oni być niepomni na niefortunny początek tygodnia. Ma to oddźwięk w wyraźnych zwyżkach giełdowych indeksów, notowaniach surowców i najbardziej ryzykownych walut.

Prym wiedzie pod tym względem australijski dolar, który w relacji do USD ustanowił kolejne, historyczne maksimum (1,0771). Równie dynamicznie idzie w górę EUR/USD, który od minimum w poniedziałek wieczorem wzrósł już o ponad 450 pipsów. Obecnie rynkiem rządzą emocje, a nie zdrowy rozsądek. Niemniej można dzisiaj oczekiwać, że przed Świętami część inwestorów zechce pokryć spekulacyjne pozycje i po południu na dolar mógłby przeprowadzić dynamiczny atak w górę. Zwłaszcza, że zaplanowane na przyszłą środę posiedzenie FED pozostaje dużą zagadką.

Na dzisiaj zaplanowano publikacje ważnych danych makro, w tym kolejne wyniki amerykańskich spółek. Mogą one ponownie zdominować notowania, chociaż niewykluczone, że rynek zareaguje zupełnie inaczej. Na fali globalnego optymizmu zyskuje też nasz złoty, chociaż nie przejawia on zbyt dynamicznego ruchu. Od wczoraj nowy dołek ustanowił tylko USD/PLN, co jest zrozumiałe, biorąc pod uwagę zachowanie kursu EUR/USD.

Dowiedz się także: Które wskaźniki miały największy wpływ na rynek walutowy w pierwszej połowie kwietnia?

Rejon 3,96 ma szanse stać się mocnym wsparciem. Dzienne wskaźniki zaczynają coraz wyraźniej sugerować możliwość osłabienia się złotego. Stąd też nie należy wykluczać, że w przyszłym tygodniu uda się sforsować rejon 4,00. Na razie ważny opór stanowi wartość 3,98.

Dolar naruszył wcześniejsze minimum na 2,72, ale to, czy uda się przetestować okolice 2,70, będzie zależeć tylko od dalszego rozwoju wypadków na EUR/USD. Co ciekawe, brakuje potwierdzeń ostatniego ruchu spadkowego na dziennych wskaźnikach, które sugerują możliwość osłabienia się złotego. Tym samym wydaje się, że dzisiaj rynek ma większe szanse na wzrost powyżej 2,72, a w przyszłym tygodniu – nawet powrót w okolice 2,78-2,80.

Polecamy serwis: Karty kredytowe

Emocjonalna fala „B” trwa nadal i łamie kolejne, ważne opory (1,4582), ustanawiając nowe, tegoroczne szczyty. Można wskazać poziom 1,4623, wynikający z minimum z 3 listopada 2009 r., ale trudno określić, czy akurat on będzie kluczowy. To oznaczałoby, że rynek przygotował już minimalne pole do dalszych zwyżek. Dzienne wskaźniki pokazują silne dywergencje spadkowe, co sugeruje możliwość gwałtownego zawrócenia o 180 stopni, najpóźniej w przyszłym tygodniu. W realizacji tego scenariusza pomógłby ewentualny spadek poniżej 1,4582 w dniu dzisiejszym.

Na fali globalnego optymizmu GBP/USD ustanowił nowy szczyt powyżej 1,6427 – poziom ten stał się teraz wsparciem. Złamany został też opór na 1,6457, wyznaczany przez szczyt z 19 stycznia 2010 r. Obecnie istotny będzie psychologiczny rejon 1,65. Większe prawdopodobieństwo tkwi dzisiaj w powrocie poniżej 1,6427.

Czytaj także

Eksperci:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dzisiaj poznamy kolejne wyniki amerykańskich spółek – mogą one mieć decydujący wpływ na przebieg notowań.
Dzisiaj poznamy kolejne wyniki amerykańskich spółek – mogą one mieć decydujący wpływ na przebieg notowań.

Ochrona danych pracowników. Zmiany 201969.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Pundyk-Glet

dr nauk prawnych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »