| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Decyzja RPP a zróżnicowane oczekiwania rynku

Decyzja RPP a zróżnicowane oczekiwania rynku

We wtorek eurodolar podjął kolejną próbę sforsowania bariery 1,3850, która została ustanowiona przez tegoroczny szczyt. Tak jak poprzednim razem testowanie tego poziomu zakończyło się fiaskiem. Podczas dzisiejszych notowań kurs EUR/USD nie powinien opuszczać przedziału 1,3700-1,3850.

Na najbliższe dni w USA i Eurolandzie zaplanowanych jest kilka ważnych publikacji oraz wydarzeń ekonomicznych. Do tego czasu notowania głównej pary walutowej powinny utrzymać się we wspomnianym przedziale wahań.

Dziś poznamy pierwsze publikacje danych z amerykańskiego rynku pracy. O godzinie 14.15 zaprezentowany zostanie raport ADP, który jest często wykorzystywany przez rynek jako prognostyk oficjalnych danych Departamentu Pracy USA. Oczekuje się, że w lutym zatrudnienie w prywatnym sektorze pozarolniczym wzrosło o 175 tys. etatów. W dalszej części dnia będzie miało miejsce kolejne wystąpienie prezesa Fed, tym razem przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów. Szef Rezerwy Federalnej przedstawi półroczny raport nt. polityki pieniężnej, jednak trudno oczekiwać, aby po wczorajszym wystąpieniu przed Komisją Bankową Senatu B. Bernanke zaprezentował dziś nowe fakty w zakresie polityki monetarnej.

Przeczytaj również: Jakie zmiany zaszły na zagranicznym rynku walutowym w styczniu 2011?

Jutro z kolei poznamy decyzję ECB w sprawie stóp procentowych. Najprawdopodobniej i tym razem ECB pozostawi koszt pieniądza bez zmian, jednak bardzo ważny będzie komentarz do tej decyzji. Do tego czasu notowania eurodolara powinny utrzymać się w konsolidacji 1,3700-1,3850.

Polecamy serwis: Budżet domowy

Po wczorajszym osłabieniu złotego krajowa waluta rozpoczęła dzisiejszą sesję od lekkiego odreagowania wczorajszych strat. W pierwszych godzinach handlu w Europie notowania EUR/PLN ustabilizowały się w okolicach poziomu 3,9700. Najprawdopodobniej kurs złotego pozostanie stabilny do czasu decyzji RPP w sprawie stóp procentowych, którą poznamy dziś w godzinach popołudniowych. Oczekiwania rynku co do decyzji są dość podzielone, z tego też względu ewentualne podniesie głównej stopy procentowej o 25 pb. prawdopodobnie przełożyłoby się na umocnienie krajowej waluty. Jeśli z kolei rada pozostawiłaby koszt pieniądza bez zmian, uwaga inwestorów skupiłaby się na komentarzu do decyzji i wypowiedziach członków RPP na temat dalszego kierunku polityki pieniężnej.

Dziś o godzinie 10.00 opublikowane zostały dane na temat dynamiki PKB za czwarty kwartał 2010 roku. Wyniosła ona 4,4 proc. r/r i był to wynik zgodny z oczekiwaniami. Publikacja ta nie wpłynęła istotnie na wartość złotego, gdyż inwestorzy już wcześniej poznali dane na temat dynamiki PKB za cały rok 2010.

Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dzisiejsze wystąpieniu B. Bernanke przed Komisją Bankową Senatu nie powinno wywołać większej reakcji rynku.
Dzisiejsze wystąpieniu B. Bernanke przed Komisją Bankową Senatu nie powinno wywołać większej reakcji rynku.

Split payment - podzielona płatność79.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Zierke

Ekspert z zakresu prawa, biznesu i ekonomii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK