reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > W oczekiwaniu na raport z amerykańskiego rynku pracy

W oczekiwaniu na raport z amerykańskiego rynku pracy

W ostatnich godzinach notowania złotego względem euro nie podlegały większym turbulencjom. Kurs tej pary walutowej zszedł poniż bariery 3,94 i konsolidował się wokół tej wartości. Nie wykluczona jest dalsza zniżka w kierunku 3,90, sądząc po analizie technicznej.

By jednak ruch ten mógł dokonać się, niezbędne będą dalsze, zdecydowane wzrosty na światowych parkietach, z którymi kurs euro i złotego jest ujemnie skorelowany. O silniejszą zwyżkę w notowaniach głównych indeksów giełdowych może być jednak dość trudno w najbliższych dniach, bowiem inwestorzy prawdopodobnie będą wstrzymywać się z większymi transakcjami w oczekiwaniu na dane z amerykańskiego rynku pracy, które poznamy w piątek. Oczekiwania te sprzyjają stabilizacji kursu EUR/PLN.

Wśród głównych par złotowych najsilniejsze zmiany obserwowaliśmy dzisiaj w notowaniach CHF/PLN. Kurs tej pary walutowej wybił się dołem z kilkudniowej formacji trójkąta, co zaowocowało ponad 5-groszową zniżką do poziomu 3,1050. Nie został jeszcze zrealizowany zasięg tej formacji, sugerujący spadek w okolice 3,09. Zniżkę do tej wartości w najbliższym czasie może hamować psychologiczna bariera 3,10

Dowiedz się także: Jakie trendy panują na rynkach wymiany walut?

O dzisiejszym spadku CHF/PLN zadecydowała dynamiczna korekta wzrostowa w notowaniach EUR/CHF. Frank stracił na wartości względem euro, bowiem zmniejszyły się nieco obawy inwestorów, związane z problemami mniej rozwiniętych gospodarek strefy euro, w tym przede wszystkim Hiszpanii. Wcześniejsze umocnienie tej waluty było właśnie wyrazem wzrostu wyżej wymienionych obaw. Wpływ na zmianę nastrojów miały zapewnienia przedstawiciela chińskich władz, który zapowiedział, iż jego kraj może kontynuować zakupy hiszpańskiego długu. W efekcie rentowności 10-letnich hiszpańskich obligacji, po okresie stabilizacji na wysokich poziomach, odnotowały umiarkowany spadek. Deklaracje chińskich władz prawdopodobnie nie wystarczą do tego, by rentowności te odnotowały silniejszą zniżkę, dlatego też kwestia obaw, związanych z kłopotami strefy euro, może jeszcze powrócić na rynek w dalszej części miesiąca.

W notowaniach EUR/CHF problemy te zostały już w dużej mierze zdyskontowane, toteż nie powinny powodować większego umocnienia franka względem euro. Wzrost kursu tej pary walutowej zatrzymał dzisiaj szczyt z ostatniej, silniejszej korekty wzrostowej, usytuowany pod 1,27. Dopiero przebicie tej bariery da ostateczny impuls do silniejszego odreagowania spadków z listopada i grudnia. Pierwszy sygnał do takiego odbicia już padł, została bowiem przebita 10-dniowa średnia ruchoma, która w minionym miesiącu wyznaczała tempo zniżki.

Polecamy serwis: Inwestycje

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Regulski

analityk DM TMS Brokers

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dolar lekko umocnił się względem dolara australijskiego i jena.
Dolar lekko umocnił się względem dolara australijskiego i jena.

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Koalicja Bezpieczni w Pracy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama