reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Waluty: dolar znowu zyskuje

Waluty: dolar znowu zyskuje

Wtorek przynosi umocnienie dolara względem głównych walut (poza jenem). To wynik wczorajszego wystąpienia Janet Yellen, która nieoczekiwanie przyznała, iż długie utrzymywanie niskich stóp procentowych może inicjować powstawanie baniek spekulacyjnych, co zostało odebrane jako sygnał, iż sami członkowie FED zaczynają mieć wątpliwości, czy polityka „bezwarunkowego dodrukowania pieniądza” jest właściwa.

Dotychczasowy „gołąb”, za jaką ją uważano, zaczyna przechodzić do centrum – być może to efekt jej nowej roli, zastępcy szefa FED. Niemniej to wystarczyło, aby część inwestorów zaczęła się wycofywać z krótkich pozycji w dolarach, których zresztą jest rekordowo dużo (dane CFTC). Jeżeli wokół oczekiwanych wyników listopadowego posiedzenia FOMC (2-3 listopada) zaczną się pojawiać wątpliwości, to obserwowane umocnienie dolara może nabrać tempa. Dzisiaj o godz. 20:00 poznamy zapiski z wrześniowego posiedzenia FOMC – teraz będą one bardzo uważnie analizowane. Ale czy to pomoże pozbyć się niepewności? Niekoniecznie. Poza tym w centrum uwagi będą wystąpienia szefa irlandzkich władz monetarnych (godz. 17:45) i samego J.C.Tricheta (godz. 18:00). Po sesji wyniki poda też Intel i CSX Corp. i być może to temat wyników zajmie uwagę inwestorów w kolejnych dniach. Kluczowe mogą okazać się zapowiedzi przyszłych wyników i prognozy przychodów – jeżeli gdzieś pojawi się rozczarowanie, to głębsza korekta będzie niemal pewna (znika psychologiczne wsparcie z FED).

W kraju po wczorajszym popołudniowym umocnieniu złotego nie ma już śladu (zresztą sam ruch był dziwny i mógł być wynikiem kilku większych zleceń na płytkim rynku). Dzisiaj nasza waluta może naśladować rynki globalne, co może oznaczać, iż dolar będzie kierował się w stronę 2,90 zł.

Przeczytaj także: Inwestycyjne Komentarze rynkowe

EUR/PLN: Wczorajsze przełamanie wsparcia na 3,96 zł może świadczyć o pewnej słabości strony popytowej, chociaż dzisiaj notowania wróciły powyżej 3,97 zł. Sygnały płynące z dziennych wskaźników można nadal interpretować pod scenariusz ataku na 3,99 zł i możliwości sforsowania tego poziomu w najbliższych dniach (otworzyłoby to drogę do 4,02 zł). Wsparcie na dziś to 3,96 zł,a opór to rejon 3,98 zł.

USD/PLN: Dzienne wskaźniki dopiero podnoszą się z obszarów wyprzedania, a MACD jest bliski wygenerowania sygnału kupna – to sygnały, które świadczą o tym, iż ruch w górę może być dłuższy i celować w okolice 2,9750-3,0000 zł (perspektywa do 2 tygodni). Wsparcie ze strony spadającego EUR/USD już się zaczyna pojawiać. Niewykluczone, że zobaczymy dzisiaj test okolic 2,90 zł.

EUR/USD: Linia trendu wzrostowego pociągnięta od 13 września została złamana na 1,3870. Notowania spadły w okolice 1,38, czyli w rejon istotnego wsparcia. Tyle, że średnioterminowe sygnały sprzedaży właśnie zaczynają się generować. Złamanie 1,38 przyspieszy spadek i dość szybko możemy przetestować rejon 1,3600-1,3650. Opór na dzisiaj to rejon 1,3840-50.

Polecamy Kalkulator wymiany walut

GBP/USD: Wczorajsza świeca spadkowa jest dość wymowna i świadczy o tym, iż podaż zaczyna przejmować stery. Zejście poniżej 1,59 to pierwszy poważny sygnał, kolejnym będzie złamanie 1,5840, co jest możliwe dzisiaj. Jeżeli sforsowane zostanie też wsparcie na 1,58 to otworzy się droga do zniżki poniżej 1,57.

reklama

Czytaj także

Eksperci:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ProfiAuto

ProfiAuto to należąca do firmy Moto-Profil marka zrzeszająca ponad 150 hurtowni, sklepów i warsztatów, znajdujących się w miastach na terenie całej Polski. Pod szyldem ProfiAuto funkcjonują wyselekcjonowane, najlepsze na rynku motoryzacyjnym podmioty.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama