reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Umowa na czas określony a kredyt hipoteczny

Umowa na czas określony a kredyt hipoteczny

Deutsche Bank, Pekao SA, PKO BP – w tych trzech bankach osoby zatrudnione w oparciu na umowę o pracę na czas określony teoretycznie mają największe szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego wynika z analizy procedur przeprowadzonej przez Dom Kredytowy Notus. Umowa o pracę na czas określony daje możliwość uzyskania kredytu niemalże w każdym banku. Jednak dodatkowe wymagania, jakie stawiają poszczególne banki są bardzo zróżnicowane i często trudne do spełnienia przez potencjalnych kredytobiorców.

W ostatnich miesiącach widać tendencję do niewielkiego zaostrzenia polityki banków w zakresie akceptowania umów na czas określony. Mimo dokładniejszego weryfikowania dotychczasowego zatrudnienia uzyskania kredytu przez osobę zatrudnioną w tej formie jest ciągle możliwe.

Ponad osiem miesięcy temu osoby z umową na czas określony miały największe szanse na przyznanie kredytu w bankach BGŻ, Deutsche Bank i Nordea. Jak wynika z naszej analizy, obecnie nastąpiła zmiana na pozycji lidera i to właśnie Deutsche Bank zajął pierwsze miejsce w naszym rankingu, w którym decydującymi są kryteria proceduralne. Na podium znalazły się również banki Pekao SA i PKO BP, które to mocno awansowały w zestawieniu w porównaniu ze styczniem tego roku i wyprzedziły m.in. Getin Noble Bank, mBank / Multibank, Bank Millennium.

Ranking proceduralny Domu Kredytowego Notus porządkuje banki pod kątem wymogów formalnych wobec kredytobiorców. W przypadku zatrudnienia na umowę o pracę na czas określony ważne są okresy, od jakiego dana umowa musi obowiązywać oraz czas, przez jaki jeszcze obowiązuje. Za każdy z tych elementów zostały przydzielone punkty od 1 do 4. Najwyższą liczbę punktów dany bank mógł uzyskać w przypadku, gdy w danym zakresie instytucja ma najłagodniejsze dla klienta kryteria. Ostateczna ocena punktowa to średnia ważona z dwóch ocenianych elementów, gdzie dla okresu dotychczasowego zatrudniania zastosowano wagę 0,30, a dla czasu obowiązywania umowy „w przód” wagę 0,70.

Zobacz: Którym kredytobiorcom pomogła RPP?

Zestawienie: Wymogi formalne przy kredycie hipotecznym dla osób zatrudnionych w oparciu o umowę o pracę na czas określony.

Bank

Od kiedy obowiązuje umowa

Na ile jeszcze jest umowa zawarta

Dodatkowe kryteria

Suma

Deutsche Bank

6

indywidualnie

3,7

Pekao SA

6

indywidualnie

3,7

PKO BP

Nie może to być pierwsza umowa

Muszą istnieć przesłanki do przedłużenia umowy

Jeśli umowa obowiązuje od min. 6 m-cy i na min. 3 lata wprzód to jest traktowana, jako czas nieokreślony

3,7

Getin Noble Bank

3

6

Wymagany staż minimum 6 m-cy

3,3

mBank / Multibank

3

6

3,3

Bank Millennium

3

6

Wymagany staż minimum 6 m-cy

3,3

BGŻ

6

6

3

Bank Pocztowy

6

6

3

BPH

6

6

3

Credit Agricole

6

6

Wymagany staż minimum 18 m-cy

3

BZ WBK

3

12

2,6

Alior Bank

6

12

2,3

BOŚ

6

12

2,3

Eurobank

6

12

Wymagany staż minimum 12 m-cy

2,3

ING

6

12

2,3

Raiffeisen Bank

6

24

Wymagany staż minimum 12 m-cy

1,6

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrycja Majzner

Ekspert z zakresu rachunkowości i podatków

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama