reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty i pożyczki hipoteczne > Gdzie można było dostać najlepszy kredyt hipoteczny w czerwcu 2011?

Gdzie można było dostać najlepszy kredyt hipoteczny w czerwcu 2011?

Żeby dostać kredyt hipoteczny na preferencyjnych warunkach, trzeba się postarać. Banki częstokroć wymagają odpowiednich dochodów, założenia konta w jednym ze swoich oddziałów, zakupu pakietu ubezpieczeń lub innych produktów finansowych – wyliczają eksperci. Które oferty są najlepsze?

Najlepsze warunki finansowe przy hipotecznym kredycie złotowym można obecnie otrzymać w Nordea Banku – wynika z rankingu, przygotowanego przez „DGP” wspólnie z TotalMoney.

Jest to jedyny bank, który przy pożyczce na 100 proc. wartości nieruchomości oferuje marżę poniżej 1 proc. (0,8 proc.). W rezultacie, choć trzeba zapłacić prowizję w wysokości 1,5 proc., miesięczna rata w Nordei jest najniższa na rynku. Od kwoty 300 tys. zł, pożyczonej na 30 lat, klient musi co miesiąc płacić 1660 zł. Dodatkowym kosztem jest ubezpieczenie kupowanej nieruchomości w banku. Taka polisa kosztuje 0,075 proc. kwoty kredytu. W tym przypadku – 225 zł rocznie.

Aktualne oferty! Wszystkie banki – sprawdź nr 1!

Podobnie jak w zdecydowanej większości instytucji finansowych, osoba, biorąca kredyt, powinna założyć w banku rachunek osobisty i uruchomić kartę płatniczą. Na kolejnych miejscach w rankingu znajdują się mBank i Multibank, które należą do grupy BRE, oraz Eurobank.

Comiesięczne raty przy tej samej wysokości kredytu wynoszą we wspomnianych instytucjach nieco ponad 1,7 tys. zł. Jednak w Eurobanku pożyczkę na takich zasadach może dostać tylko osoba, której miesięczne zarobki, wpływające na ROR, przekraczają 7 tys. zł. -Kredyt w Eurobanku może być tańszy. Jeśli założymy w tym banku lokatę na 10 tys. zł albo zainwestujemy 10 tys. zł w fundusz inwestycyjny, wówczas mamy szansę na obniżkę marży o 0,2 proc., do 1,11 proc. – mówi Marcin Cieszyński z TotalMoney.

Banki znają różne sposoby na to, aby zapewnić sobie dodatkowe dochody przy okazji sprzedaży tanich kredytów. Nie inaczej postępuje PKO BP, czyli największa instytucja finansowa na polskim rynku. Aby dostać kredyt na kupno całej nieruchomości z marżą na poziomie 1,2 proc., klient musi wykupić plan oszczędnościowy, na który co miesiąc będzie przelewać min. 400 zł. W Kredyt Banku obowiązuje cały system, umożliwiający obniżenie marży.

Jeśli ktoś założy Ekstrakonto, jego marża zostanie obniżona o 0,2 proc., w stosunku do podstawowej oferty. Kolejne obniżki (o 0,1 pkt. proc.) są możliwe, jeśli kredytobiorca będzie korzystał z karty kredytowej lub kupi w banku ubezpieczenie na życie czy od utraty pracy albo któryś z produktów inwestycyjnych. W stosunku do standardowej oferty, marża może zostać maksymalnie obniżona o 0,5 pkt. proc. - Cross-sell, czyli sprzedaż wiązana, jest dzisiaj stosowana przez wszystkie banki – mówi Marcin Cieszyński.

Najtańsze kredyty mieszkaniowe. Ponad 30 banków w 1 miejscu!

W środku stawki przedstawionego rankingu, na 10. miejscu znajduje się kredyt, oferowany przez DnB Nord. Warto zwrócić na niego uwagę, ponieważ w pierwszym roku bank ten nie pobiera żadnej marży. Klient płaci tylko ratę kapitałową, powiększoną o trzymiesięczny WIBOR. Dlatego przez 12 miesięcy rata wynosi zaledwie 1542 zł. Później wzrasta do 1,2 proc., a hipotetyczna rata będzie wynosiła 1762 zł. Taką wysokość uwzględniono w zestawieniu. Najdroższy, złotowy kredyt hipoteczny oferuje obecnie Lukas Bank. Pobiera on prowizję w wysokości 2,5 proc. i 2 proc. marży. Miesięczna rata wynosi w tym banku prawie 1,9 tys. zł, czyli jest o ponad 200 zł wyższa niż u lidera rankingu. Z tego powodu kredytobiorca Lukas Banku w ciągu 30 lat zapłaci raty wyższe o ponad 81 tys., w porównaniu z klientem Nordea Banku.

Eksperci TotalMoney.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

W czerwcu jeden bank udostępnił ofertę z marżą poniżej 1 proc. Znalazła się również instytucja, która w ogóle nie pobierała marży przez pierwszy rok kredytowania.
W czerwcu jeden bank udostępnił ofertę z marżą poniżej 1 proc. Znalazła się również instytucja, która w ogóle nie pobierała marży przez pierwszy rok kredytowania.

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Twój StartUP

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama