Kategorie

Który kredyt hipoteczny wybrać?

Obecnie banki oferują kredyty hipoteczne na bardzo korzystnych warunkach.
Obecnie banki oferują kredyty hipoteczne na bardzo korzystnych warunkach.
Nie warto liczyć na to, że nieruchomości potanieją jeszcze bardziej. Należy jednak zadać sobie pytanie, czy to już ostatni dzwonek, aby kupić własne lokum za rozsądną cenę? W sformułowaniu prawidłowej odpowiedzi pomoże analiza sytuacji, panującej na rynku kredytów hipotecznych. Poniżej znajdują się wskazówki, w którym banku będziemy mogli spłacać najniższe raty i w jakiej walucie zaciągnąć kredyt.

Kredyty w PLN nadal atrakcyjne

W niepewnej sytuacji na rynku walutowym, rekordy popularności bije finansowanie w polskim złotym. Jest to również sytuacja zbieżna z oczekiwaniami Komisji Nadzoru Finansowego. Klienci zaciągają kredyty w walucie, w której uzyskują dochody, dzięki czemu eliminują ryzyko kursowe. Jakie warunki są obecnie oferowane osobom zainteresowanym zaciągnięciem kredytu hipotecznego w PLN. Która z dostępnych propozycji kredytowych jest najkorzystniejsza? Sprawdźmy!

Ranking kredytów hipotecznych w PLN - styczeń2011
BankRatarówna w PLNProwizja
1PekaoS.A.17510%
2PKOBP17890%
3MillenniumBank17890%
4NordeaBank18032-3%
5DeutscheBank18080%
6BGŻBank18100%
7BankPocztowy18100%
8KredytBank18391-3%
9RaiffeisenBank18530%
10BOŚBank18571,5%
Dane na dzień21.01.2011 r.
Założenia: Kwotakredytu: 300 000PLN, wartość nieruchomości 300 000PLN, LTV 100%, okres kredytowania 30 lat

Najniższą ratę kredytu hipotecznego otrzymamy w Pekao S.A. Przy założeniu, że zaciągamy kredyt w kwocie 300 000 zł na 30 lat, ze skredytowaną prowizją i 100% LTV, zapłacimy miesięczną ratą na poziomie 1 751 zł. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu preferencyjnej wysokości marży oraz zerowej stawki prowizji.

W PLN czy w EUR ? Porównaj i sprawdź gdzie otrzymasz najlepszy kredyt hipoteczny

Reklama

Tylko o 28 zł droższą miesięczną ratę, tj. 1 779 zł, uiścimy w przypadku oferty Kredyt Banku, który również udostępnia ofertę „0% prowizji”. Na najniższym stopniu podium uplasowała się oferta największego krajowego banku detalicznego, czyli PKO Banku Polskiego. Rata wynosi tam 1 789 zł, jest zatem jedynie o 10 zł wyższa od drugiej w bieżącym porównaniu.

Aktualnie najczęściej eksponowaną propozycją, udostępnianą w ramach najlepszych na rynku ofert, jest brak prowizji za udzielenie kredytu. Pamiętajmy jednak, żeby sprawdzić, jakie warunki bank stawia klientom, którzy zechcą skorzystać z takiej propozycji.

Kredyt w EUR liderem w rankingu kredytów mieszkaniowych

Sytuacja na rynku walutowym, związana z dużymi zmianami kursów walut – głownie CHF – powoduje, że bardziej stabilnie kształtują się kredyty w EUR. Po pierwsze w długim horyzoncie czasowym Polska ma zostać członkiem strefy euro. Po drugie zachodzą mniejsze zmiany w wycenie tej waluty w stosunku do PLN. Po trzecie dla wielu z nas najważniejsze jest to, że kredyt w EUR okazuje się tańszy od kredytu w PLN!

Kto proponuje dziś najlepsze warunki finansowania w EUR dla następującego kredytu: nieruchomość o wartości 286 000 zł kredyt na okres 360 miesięcy przy LTV na poziomie 70%, tj. kwota kredytu 200 000 zł – sprawdźmy!

Ranking kredytów hipotecznychw EUR - styczeń2011
BankRatarówna w PLNProwizja
1DeutscheBank8650%
2RaiffeisenBank8980%
3PKOBP9090%
4BankDnB Nord9230%
5KredytBank9251-3%
6BZWBK930do 3,5%
7AliorBank9675%
8BOŚ9721,5%
9Polbank10370%
10NordeaBank11962-3%
Dane na dzień21.01.2011 r.
Założenia: Kwotakredytu: 200 000PLN, wartość nieruchomości 286 000PLN, LTV 70%, okres kredytowania 30 lat
Reklama

W porównaniu z poprzednim miesiącem, w zestawieniu nastąpiły zmiany. Na czele rankingu znajduje się obecnie propozycja Deutsche Bank z prowizją 0% i miesięczną ratą na poziomie 865 zł. Na drugą pozycję zepchnięta została oferta Kredyt Banku z miesięczną ratą tylko o 22 zł wyższą, tj. na poziomie 887 zł. Na trzecim miejscu uplasowała się propozycja Raiffeisen Bank z ratą 898 zł, tj. jedynie o 11 zł wyższą niż u zwycięzcy styczniowego rankingu kredytów mieszkaniowych.

Interesującą propozycję posiada bank DnB Nord, umożliwiający skorzystanie z oferty kredytu z zerową marżą kredytową w okresie pierwszych 12 miesięcy. W przypadku tej propozycji klienci nie zapłacą prowizji i nie zostaną obciążeni opłatą za wcześniejszą spłatę kredytu. Promocję osłabiają jednak duże wymagania w stosunku do klienta, zainteresowanego ofertą. Bank stawia warunki, które trzeba spełnić, aby dostać kredyt. Są to: konieczność założenia konta osobistego, zasilanego wpływami z tytułu pensji, zakup karty kredytowej oraz przystąpienie do pakietu ubezpieczeniowego.

Tani kredyt na samochód. Nie przepłacaj, porównaj i wybierz optymalny

Który kredyt wybrać?

Kredyt w PLN jest bezpieczniejszy od walutowego w EUR, ponieważ w jego przypadku odpada ryzyko walutowe, ale nadal stanowi on od droższą opcję. Jednak różnica w cenie ciągle maleje. Spowodowane jest to wdrażaniem nowych, specjalnych warunków kredytowania w PLN. Przodują oferty bez prowizji i opłat za wcześniejszą spłatę. Dziś o korzystną ofertę jest łatwiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Eksperci TotalMoney.pl

Dowiedz się więcej z naszej publikacji
Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Obowiązki biur rachunkowych
Przeciwdziałanie praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Obowiązki biur rachunkowych
Tylko teraz
89,00 zł
99,00
Przejdź do sklepu
Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  1 sty 2000
  5 sie 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Letnie rekordy wypadków drogowych. Jak jeździć, by uniknąć wypadku?

  Wypadki. Połowa wakacji za nami. W ubiegłym roku to właśnie sierpień był miesiącem z niechlubnym rekordem największej liczby wypadków. W tym roku w pierwszej połowie letniego sezonu urlopowego liczba zgłoszonych w ramach assistance spraw była wyższa niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Czy w 2021 r. idziemy na kolejny rekord? Jak jeździć, by uniknąć wypadku?

  Check engine: LPG winne pojawienia się kontrolki?

  Check engine: LPG może powodować świecenie się błędu? W niektórych przypadkach tak. To jednak nie wina instalacji, a na ogół gazownika lub usterki.

  Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej

  Zmiana sprzedawcy energii elektrycznej. Urząd Regulacji Energetyki informuje, że z ofert wolnorynkowych (nie podlegających zatwierdzeniu przez Prezesa URE) korzysta już ponad 37 proc. klientów w gospodarstwach domowych (ponad 5,8 mln). Tylko w czerwcu 2021 sprzedawcę prądu zmieniło 2,3 tys. odbiorców. Od początku 2021 r. takiej zmiany dokonało 22 tys. odbiorców: ponad 17 tys. klientów indywidualnych i prawie 5 tys. biznesowych. Od 2007 roku sprzedawcę prądu w naszym kraju zmieniło łącznie prawie 929 tys. odbiorców.

  Cennik Lexusa NX startuje od 200 tys. zł

  Cennik Lexusa NX został przygotowany dla polskiego rynku. Za bazową wersję hybrydową trzeba zapłacić co najmniej 200 tys. zł.

  Sprzedaż działki a VAT i PIT – sprzedaż prywatna czy działalność gospodarcza?

  Sprzedaż działki a VAT i PIT. Sprzedaż kilku działek, które należą do majątku prywatnego może zostać uznana przez organy skarbowe za działalność gospodarczą. W takim przypadku sprzedający będzie zobowiązany do zapłaty podatku VAT oraz podatku dochodowego, nawet wtedy, gdy od nabycia nieruchomości upłynęło więcej niż 5 lat.

  Budowa domów jednorodzinnych do 90 m2 bez pozwolenia na budowę

  Dom bez pozwolenia na budowę. W dniu 4 sierpnia 2021 r. opublikowany został projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Projekt ten zakłada wprowadzenie możliwości budowy domów jednorodzinnych (o łącznej powierzchni użytkowej nieprzekraczającej 90 m2) bez pozwolenia na budowę, bez dziennika budowy oraz bez konieczności ustanowienia kierownika budowy, w procedurze tzw. zgłoszenia z projektem budowlanym. Projekt aktualnie jest poddawany konsultacjom publicznym.

  Polski Ład: Kredyty hipoteczne bez wkładu własnego do 2030 roku

  Kredyty hipoteczne objęte gwarancją do 100 tys. zł. zastępującą wkład własny wg propozycji z Polskiego Ładu będą udzielane do końca 2030 r. - podano w wykazie prac legislacyjnych rządu. Minimalny okres spłaty takiego kredytu to15 lat, a maksymalny limit ceny finansowanej nieruchomości w przeliczeniu na 1 m. kw. będzie uzależniony od szeregu czynników.

  Pre-pack – korzyść dla dłużnika, ale czy dla wierzycieli?

  Pre-pack, czyli przygotowana likwidacja polega na ogłoszeniu upadłości dłużnika z równoległym wskazaniem przez sąd nabywcy, ceny i innych warunków sprzedaży majątku dłużnika.

  Jakość rozliczeń MŚP [BADANIE]

  Z cyklicznego badania wśród MŚP realizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, iż jakość rozliczeń B2B utrzymała się na podobnym poziomie jak w drugim kwartale.

  Ile m2 mają nasze mieszkania?

  Ile m2 mają nasze mieszkania? Trochę ponad 29 metrów kwadratowych – taka powierzchnia przypada w Polsce na statystycznego obywatela. W Europie standard jest wyższy, czasami nawet ponad dwa razy wyższy – sugerują dane Eurostatu.

  Polski Ład. Zmiany zasad opodatkowania nieruchomości

  Opodatkowanie wynajmu nieruchomości. Zmiany zasad opodatkowania nieruchomości zawarte w programie Polski Ład doprowadzą do wzrostu czynszu za wynajmowane mieszkania. Uderzą również w przedsiębiorców, którzy rejestrują swoje biura czy gabinety w lokalach mieszkalnych.

  Coraz mniej gruntów do zagospodarowania

  Zasoby gruntów państwowych. Tylko ok. 165 tys. hektarów państwowej ziemi nie zostało dotychczas zagospodarowane. Część tych gruntów może być jeszcze sprzedana lub wydzierżawiona na cele rolne, ale większość z nich cechuje niska przydatność rolnicza oraz znaczne rozdrobnienie - informuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR).

  Check engine: czy można jeździć?

  Check engine: czy można jeździć? Czasami tak, a czasami nie. To wszystko zależy od tego czy pojawieniu się kontrolki towarzyszą dodatkowe objawy.

  Polski Ład. Zmiany w uldze mieszkaniowej

  Ulga mieszkaniowa. Polski Ład zakłada modyfikację przepisów w zakresie ulgi mieszkaniowej. Zmiany dotyczą wydatków na spłatę kredytu (pożyczki) oraz odsetek od tego kredytu (pożyczki) zaciągniętego na zbywaną nieruchomość. Co ulegnie zmianie?

  Kontrolka silnika: co oznacza?

  Kontrolka silnika: co oznacza? Jej zaświecenie się w czasie jazdy bez wątpienia stanowi ważny sygnał. Ale czy zawsze dalszą podróż należy przerwać?

  Wibracje w samochodzie: skąd się biorą?

  Wibracje w samochodzie, czyli dziś opowiemy o tym, skąd się biorą drgania w kabinie w czasie jazdy. A najczęstszym ich powodem są... opony!

  Ile kosztuje metr kwadratowy mieszkania w Warszawie?

  Ceny mieszkań w Warszawie. Na koniec połowy 2021 roku po raz pierwszy w historii cena metra kwadratowego mieszkania pozostającego w ofercie w Warszawie przekroczyła 12 tys. zł i była o 7,8 proc. wyższa niż w końcówce 2020 roku.

  Ostatnie 4 dni na wycofanie się z oferty przedłużenia umowy najmu lokalu w centrum handlowym

  Najemcom lokali w centrach handlowych pozostały ostatnie 4 dni na wycofanie się z oferty przedłużenia umów najmu – termin mija 6 sierpnia 2021 roku.

  Bezpieczeństwo danych w chmurze - certyfikaty bezpieczeństwa

  Pro dostawca usług w chmurze powinien posiadać niezbędne certyfikaty, które są potwierdzeniem, że nasze dane będą całkowicie bezpieczne. Na praktyki bezpieczeństwa składają się również inne czynności, prowadzone przez dostawcę, na przykład kontrole ryzyka czy audyty wewnętrzne oraz zewnętrzne. W jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo danych w chmurze? Którzy z usługodawców działających na polskim rynku są godni zaufania? I czy w ogóle chmura może być bezpieczna?

  Przyczyny wypadków na autostradzie. Co mówią statystyki?

  Przyczyny wypadków na autostradzie? Dziś przyjrzymy się statystykom z polskich dróg. Na jakie nieprawidłowe zachowania kierowców wskazują?

  Zaległości branży fitness rosną [BADANIE]

  Wraz ze zniesieniem części ograniczeń, przyrost długów branży sportowej przyhamował. Nie dotyczy to klubów fitness i siłowni, które mają niemal 23 mln zł zaległości.

  Tańsza energia elektryczna. Umowy z cenami dynamicznymi

  Energia elektryczna - ceny. Możliwość uzyskania niższych cen za energię, jako efekt dostosowywania swojego zużycia energii w odpowiedzi na sygnały rynkowe, to najważniejszy dla odbiorców skutek zmian proponowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska w projekcie nowelizacji ustawy – Prawo energetyczne oraz ustawy o odnawialnych źródłach energii, wprowadzającym umowy z tzw. cenami dynamicznymi.

  Nowy Peugeot 308 SW w Polsce. Znamy cennik francuskiego kombi!

  Nowy Peugeot 308 SW oficjalnie pojawił się w Polsce. Znamy cennik auta. Za francuskie kombi trzeba zapłacić co najmniej 91 800 zł.

  Volkswagen Passat GTE: test niemieckiej hybrydy plug-in

  Volkswagen Passat GTE ma przestronną kabinę i duży bagażnik. Czy rodzinne nadwozie uzupełnione hybrydą plug-in sprawdza się w praktyce?

  Content marketing w biznesie – jak to robić dobrze

  Content marketing w biznesie. Gdy na marketingowym horyzoncie pojawia się hasło “content”, naturalnym skojarzeniem jest produkcja, dystrybucja i zarządzanie treścią, która z jednej strony dawałaby wymierną wartość dla odbiorcy, a z drugiej – kreowała pożądany wizerunek danej marki. Tyle i aż tyle? W praktyce działania contentowe to o wiele bardziej złożone przedsięwzięcia, a potencjalni twórcy pożądanych materiałów powinni dwa razy się zastanowić przed postawieniem pierwszego przecinka lub kropki.