| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Do którego banku udać się po kredyt gotówkowy – ranking z sierpnia 2011 r.

Do którego banku udać się po kredyt gotówkowy – ranking z sierpnia 2011 r.

Banki przygotowały w sierpniu specjalne oferty dla osób, które potrzebują gotówki. Do której instytucji warto zwrócić się z prośbą o finansowanie? Eksperci przypominają, na co należy zwrócić szczególną uwagę, wypełniając wniosek kredytowy.

Czym specjalnym banki próbują zachęcić zainteresowanych ofertami pożyczek i kredytów gotówkowych pod koniec tegorocznych wakacji? Możliwość uzyskania środków bez prowizji oraz bardzo niskie oprocentowanie nominalne – te dwa elementy są najczęściej uwypuklane w reklamach banków. Warto jednak uważniej przyjrzeć się tym propozycjom. Czy rzeczywiście są one tak korzystne? Czy możliwość skorzystania z najlepszych warunków kredytowania nie wiąże się z koniecznością zakupu ubezpieczenia albo otwarcia rachunku w danym banku i przekazywania nań swojego wynagrodzenia?

Do którego banku udać się po gotówkę?

Porównajmy oferty kredytowe siedemnastu banków, oferujących aktualnie pożyczki i kredyty gotówkowe dla klientów indywidualnych. Przygotowując sierpniowy ranking pożyczek gotówkowych, przyjęto, że klient chce otrzymać 3 000 zł kredytu „na rękę” i spłacać go przez 12 miesięcy, a przy tym nie korzystał do tej pory z innych produktów banku. Liderem drugiego już, wakacyjnego rankingu kredytów gotówkowych została oferta Getin Banku.

Miesięczna rata opiewa na niecałe 262 zł, co jest możliwe dzięki zastosowaniu oprocentowania nominalnego na poziomie 8,4% oraz niepobieraniu prowizji (stawka 0%). Dla takich warunków cenowych, przy opcjonalnym wymogu zakupu pakietu ubezpieczeniowego, koszt kredytu wyniesie jedynie 138 zł, zaś Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (tzw. RRSO) zaledwie 8,7%.

Na drugie miejsce szturmem wkroczył Citi Handlowy z ratą 269 zł, czyli tylko o 7 zł wyższą niż u lidera. Tutaj również nie zapłacimy prowizji za udzielenie kredytu, oprocentowanie wyniesie 13,99%, a rzeczywisty koszt – 14,9%.

Szukasz pożyczki? Sprawdź najaktualniejsze oferty!

Na najniższym stopniu podium znalazła się oferta Nordea Banku. Ta propozycja kusi niską, negocjowaną stawką prowizji – w przedziale 1-3% oraz oprocentowaniem rzędu 16%. Dodatkowym atutem tej propozycji jest brak konieczności ubezpieczenia. Całkowity koszt takiego kredytu wciąż znajduje się na poziomie poniżej 300 zł (dokładnie 296 zł).

Ciekawą ofertę, w ramach specjalnej promocji, obowiązującej do końca września br., udostępnia Lukas Bank, gdzie koszt kredytu wynosi 10 zł za każdy pożyczony 1 000 zł. Warto nadmienić, że okres spłaty może w tym przypadku wynieść nawet 6 lat.

Które oferty wymagają bardziej wnikliwej analizy?

Wybrane oferty przygotowano tak, że aby z nich skorzystać, trzeba nabyć inne produkty banku lub posiadać idealną zdolność kredytową. Poniżej przedstawiamy tylko kilka wybranych produktów, w przypadku których skorzystanie z opcji promocyjnej wiąże się z dodatkowymi warunkami do spełnienia:

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Pikus

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »