reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Najlepsze kredyty samochodowe w maju 2011 – porada

Najlepsze kredyty samochodowe w maju 2011 – porada

Nie każdy potrafi obejść się bez własnego auta. Posiadanie samochodu przestało być luksusem. Który bank oferuje kredyt samochodowy na najbardziej korzystnych warunkach? Eksperci radzą, gdzie warto udać się po finansowanie.

Koszt najtańszego kredytu na nowy samochód

Porównaliśmy dostępne obecnie w bankach oferty kredytów samochodowych, przeznaczone dla klientów indywidualnych. W porównaniu z poprzednim miesiącem, w rankingu nastąpiło wiele ważnych zmian, w tym przede wszystkim ta najważniejsza – na pozycji lidera! Najatrakcyjniejszy kredyt samochodowy na zakup nowego auta w maju oferuje Santander Consumer Bank. Miesięczna rata kredytu, udzielonego na 60 miesięcy, dla kwoty 40 000 zł, wynosi w tym banku niecałe 792 zł. Taka cena jest możliwa dzięki zastosowaniu oprocentowania na poziomie 6,99% oraz niskiej, tylko 2% stawki prowizji. Ubezpieczenie dla tej oferty jest obligatoryjne, jednak jego koszt można uznać za przystępny, bowiem wynosi on 1 000 zł i podlega kredytowani, czyli nie musimy wykładać na ten cel własnej gotówki.

Na drugim miejscu majowego rankingu kredytów samochodowych znalazła się oferta zwycięzcy rankingu z kwietnia, czyli MultiBanku. Miesięczna rata jest tutaj wyższa o 28 zł, pomimo oprocentowania na bardzo zbliżonym poziomie (tylko o 0,2pp. więcej niż w przypadku kredytu w Santander Consumer Bank) i 3% stawki prowizji. Ubezpieczenie dla tej propozycji jest opcjonalne.

Kupujesz samochód? Nie musisz mieć całej gotówki, znajdź dobry kredyt!

Na najniższym szczeblu podium uplasowała się oferta banku BNP Paribas Fortis, który pobiera niską, dwuprocentową prowizję za udzielenie kredytu, zaś oprocentowanie jest już na poziomie 6,9%. Dla takich warunków niezbędne jest jednak przystąpienie do ubezpieczenia, którego miesięczny koszt (ponad 20 zł) uwzględniono w racie.

Zapoznaj się z zestawieniem najlepszych kredytów samochodowych na nowy samochód:

Dowiedz się także: Na jakich zasadach można zaciągnąć kredyt studencki?

Różnica w wysokości raty pomiędzy pierwszym a dziesiątym kredytem w rankingu wynosi 213 zł (czyli blisko ¼!). Tak duża dysproporcja potwierdza, iż warto przed zaciągnięciem kredytu dokładnie porównać najlepsze oferty na rynku.

Na drugim miejscu, uplasowała się propozycja banku BNP Paribas Fortis. Kredyt w tej instytucji oferowany jest z niską, tylko dwuprocentową stawką prowizji, z oprocentowaniem wynoszącym już 7,9%. Miesięczna rata jest tylko o 14 zł wyższa niż u nowego zwycięzcy porównania.

Polecamy serwis: Budżet domowy

Na trzeciej pozycji znalazła się oferta Nordea Banku, gdzie prowizja stanowi równowartość tylko 1,5% kredytu, zaś oprocentowanie nominalne wynosi zaledwie 11,01%. Nie ma w tym przypadku obowiązku nabycia pakietu ubezpieczeniowego, stąd oferta ta, pomimo wyższego oprocentowania, wciąż pozostaje atrakcyjna.

Kupujesz samochód na kredyt? Zamiast przepłacać przeczytaj ranking!

Warto podkreślić, że różnica w wysokości miesięcznej raty pomiędzy pierwszą a ostatnią ofertą w rankingu jest dwukrotna – chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że warto pochylić się nad dostępnymi opcjami kredytowymi i wybrać tą najtańszą.

Najlepsze kredyty samochodowe! Sprawdź sam!

Czy warto korzystać z rankingów kredytów na auto?

W najnowszym rankingu kredytów, przeznaczonych na zakup zarówno nowych, jak również używanych pojazdów, banki kuszą swoich potencjalnych klientów bardzo niskim oprocentowaniem i zredukowaną niemal do minimum prowizją. Udostępniają również bardzo długie okresy spłaty, które mogą wynosić nawet 10 lat. Należy jednak mieć na uwadze to, że banki nie są instytucjami charytatywnymi i muszą zarabiać. Przed zaciągnięciem kredytu porównajmy więc wysokość raty i koszty kredytu – z pomocą przyjdą porównywarki.

Eksperci TotalMoney.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawa Sportowego i Gospodarczego „Dauerman”

Kancelaria specjalizuje się w prawie sportowym i gospodarczym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama