reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyty gotówkowe i konsumpcyjne > Najlepsze pożyczki i kredyty gotówkowe w kwietniu 2011 - porada

Najlepsze pożyczki i kredyty gotówkowe w kwietniu 2011 - porada

Eksperci podkreślają, że w kwietniu zaszły zasadnicze zmiany na rynku kredytów gotówkowych. Lider rankingu z zeszłego miesiąca stracił pierwszą pozycję i zmieniły się banki, zajmujące czołowe miejsca. Do której instytucji warto udać się po finansowanie?

Zwycięzcy rankingu zachęcają do skorzystania z oferty kredytu gotówkowego, proponując promocyjną stawkę prowizji lub zredukowane oprocentowanie. Na którą pożyczkę zdecydować się, za który kredyt zapłacimy najniższą miesięczną ratę – odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym rankingu.

Tania i szybka gotówka za rozsądną cenę

Poszukując najkorzystniejszej oferty kredytowej, warto odwiedzić największe banki detaliczne, działające na polskim rynku. Biorąc pod uwagę te same parametry kredytu i porównując wysokość miesięcznej raty kredytowej, eksperci stworzyli ranking, którego zwycięzcą został kredyt gotówkowy Getin Bank.

Potrzebujesz kredytu? Znajdź najlepszy!

Miesięczna rata kredytu w kwocie 5 000 zł, na 12 miesięcy, wynosi jedyne 436 zł, co jest możliwe dzięki zastosowaniu oprocentowania na poziomie 8,4% oraz prowizji 0%.

Drugą pozycję w rankingu kredytów gotówkowych zajął Bank Zachodni WBK z ratą tylko o 2 zł wyższą niż u zwycięzcy rankingu. Chcąc skorzystać z oferty, reklamowanej w mediach przez Antonio Banderasa, z oprocentowaniem 5,99% oraz prowizją na poziomie 1%, należy nabyć pakiet konta osobistego oraz zdecydować się na kartę kredytową.

Na trzecim miejscu uplasowały się ex aequo propozycje banków BNP Paribas Fortis oraz Polbanku EFG. Obie instytucje udostępniają kredyt, oprocentowany na 9,9% w skali roku. W przypadku kredytu w BNP Paribas Fortis wymagane jest otwarcie konta i przystąpienie do ubezpieczenia. Decydując się na pożyczkę w Polbanku, należy mieć na uwadze fakt, iż maksymalna kwota kredytu wynosi 30 000 zł, a maksymalny okres spłaty kredytu – trzy lata.

Tuż za podium znalazły się produkty kredytowe specjalistów na rynku Consumer Finance, czyli Deutsche Banku oraz Lukas Banku. Wymienione instytucje również udostępniają jednocyfrowe oprocentowanie nominalne – odpowiednio 9,5% oraz 6,99%. W ofercie Lukas Banku wymagany jest dodatkowo zakup ubezpieczenia.

Najczęściej spotykane wady promocyjnych ofert

Promocyjne oferty mają to do siebie, że aby z nich skorzystać, konieczne jest spełnienie pewnych kryteriów. Poniżej wypunktowano najczęściej występujące ograniczenia ofert promocyjnych:

• W PKO Banku Polskim okres spłaty wynosi dokładnie 12 miesięcy, a dodatkowo wymagany jest zakup ubezpieczenia;

Sprawdź najtańsze kredyty gotówkowe!

• W ofercie banku BNP Paribas Fortis konieczne jest przekazywanie wynagrodzenia na ROR, prowadzonego w tym banku oraz przystąpienie do ubezpieczenia;

• Na najlepsze warunki w BZ WBK mogą liczyć klienci z najwyższą oceną zdolności i wiarygodności kredytowej;

• W ofercie promocyjnej Polbanku naliczana jest maksymalna stawka prowizji, wynosząca aż 5%;

• Klienci, zainteresowani opcją kredytową w Invest Banku, muszą założyć konto oraz ustanowić autospłatę kredytu z tego rachunku.

Każdy kredyt trzeba spłacić

Pamiętajmy o tym, że banki są zainteresowane tym, abyśmy zaciągali jak najwyższe kwoty pożyczek i spłacali je w maksymalnie długim okresie czasu. Decydując się na zaciągniecie kredytu, pożyczajmy tylko taką sumę, jaka jest nam bezwzględnie potrzebna. Realnie oceniajmy swoje możliwości finansowe i wybierajmy kredyty z ratami, na które możemy sobie pozwolić.

Eksperci TotalMoney.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KANCELARIA PRAWNA radca prawny Adam Sobota

Ekspert z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama