REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ranking kredytów samochodowych – czerwiec 2010

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Marcin Cieszyński
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Nadszedł czas na najnowszą odsłonę rankingu kredytów samochodowych – do jakich zmian doszło na rynku „samochodówek” od kwietnia tego roku? Który kredyt jest najbardziej opłacalny?

Zmiany w rankingu istotne, zarówno jeśli chodzi o kredyt na nowy pojazd, jak i używany. Przede wszystkim, nowy pojazd najbardziej opłaca się sfinansować kredytem w mBanku. Natomiast najlepszy kredyt na samochód używany proponuje nadal Getin Bank.

REKLAMA

Czym różni się kredyt na samochód nowy od kredytu na używany

REKLAMA

Decydując się na zakup samochodu, nieraz przychodzi nam zastanawiać się, czy są istotne różnice w kredytach dla tych dwóch kategorii pojazdów. Przede wszystkim, w pełni skredytujemy jedynie zakup pojazdu do maksymalnie 10 lat, ponieważ doliczając kilka lat spłaty kredytu, samochód będzie już ulicznym „staruszkiem”. Nie mając gotówki nie kupimy zatem samochodu kilkunastoletniego.

Kredyt na pojazd używany jest zwykle również wyżej oprocentowany. Jednak w przeciwieństwie do nowych samochodów, okres spłaty będzie krótszy – im starszy pojazd, tym szybciej musimy uregulować naszą należność. W przypadku samochodów nowych kwoty kredytu będą wyższe, wydłuża się też okres spłaty.

Zobacz: Kiedy kredyt i pożyczka konsumpcyjna będą tańsze?

Kredyt na nowy samochód

Najkorzystniejsze opcje kredytów samochodowych przedstawiają mBank, Getin Bank i Lukas Bank – czyli tzw. banki uniwersalne. Jednak Santander i Fiat Bank oferują w swoich kredytach korzystne promocje, np. w Santanderze otrzymamy obniżenie pierwszych czterech rat o połowę, zaś we Fiacie na wybrane modele samochodów obowiązuje niższe oprocentowanie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeśli posiadamy środki na sfinansowanie połowy ceny pojazdu, możemy przemyśleć ofertę Getin Banku. Kredyt z oprocentowaniem 0%, a spłata jednorazowa na koniec okresu kredytowania (12 miesięcy).

TOP 5 Kredyt na nowe auto
Bank Rata miesięczna RRSO
mBank 869 11,7%
Getin Bank 890 12,8%
Lukas Bank 903 13,5%
Santander Consumer Bank 913 14,1%
Fiat Bank 934 15,2%

Kredyt na samochód używany

Najlepsze okazały się oferty Getin Banku, Lukas Banku i Fiat Banku. Ponownie – warto przyjrzeć się ofercie banków samochodowych. Fiat Bank oferuje np. możliwość wzięcia promocyjnego Kredytu 3,99 – w krótkim okresie spłaty (12 miesięcy) oprocentowanie wyniesie jedynie 3,99%!

TOP 5 Kredyt na auto używane
Bank Rata miesięczna RRSO
Getin Bank 552 15,7%
Lukas Bank 553 15,8%
Fiat Bank 558 16,4%
Bank BPH 565 17,2%
mBank 574 18,2%

Lukas Bank obniża prowizję za kredyt, jeśli otworzymy w tym banku konto osobiste. Co więcej, decyzja kredytowa zapadnie w ciągu godziny od momentu złożenia wniosku o kredyt!

Zobacz: Kredyt studencki od A do Z

Jaki jest najkorzystniejszy wybór

REKLAMA

Jeżeli zamierzasz kupować samochód, a przeraża Cię ilość wymaganej dokumentacji i szanujesz swój czas – możesz zastanowić się nad wyborem samochodu u dilera lub w komisie. Wówczas sprzedawca zwykle upraszcza formalności i ogranicza ilość potrzebnych dokumentów do minimum. Niekoniecznie będzie to jednak kredyt najtańszy.

Korzystając z banków uniwersalnych musimy liczyć się z większą ilością spraw do załatwienia, jednak kredyt w nich może okazać się dla nas korzystniejszy finansowo. Należy przy tym pamiętać, że jeśli posiadamy dłuższy czas rachunek w banku uniwersalnym, udzielającym kredytów na samochody, warto spytać o ich ofertę i negocjować – zwykle możemy otrzymać lepsze warunki.

Kalkulator rat kredytu

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

REKLAMA

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

Termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie 2025

Jaki jest termin składania wniosków do ARIMR o dopłaty bezpośrednie w 2025 roku? Czy można złożyć dokumenty po terminie? Co z załącznikami?

Co każdy prezes (CEO) powinien dziś wiedzieć o technologii?

Każda szkoła zarządzania mówi: deleguj odpowiedzialność. Niezależnie czy mówimy o MŚP czy dużej organizacji, zarządzanie technologią powinno więc być oddane w ręce tych, którzy się na niej znają. Z drugiej strony – jeśli mamy wyprzedzić konkurencję, trzeba inwestować i lewarować biznes przez technologię. Żeby robić to efektywnie, kadra zarządzająca musi rozumieć przynajmniej część świata IT. Problem w tym, że świat technologii jest tak przeładowany informacjami, że często nawet eksperci od IT się w nim gubią. Co warto rozumieć? Jak głęboko wchodzić w poszczególne zagadnienia? Jak rozmawiać z zespołem, który zasypuje wieloma szczegółami? Oto krótki, praktyczny przewodnik.

Działania marketingowe jako kompatybilny element Public Relations

Współczesna komunikacja biznesowa coraz częściej wymaga synergicznego podejścia do działań promocyjnych i wizerunkowych. Marketing i Public Relations (PR), choć wywodzą się z różnych tradycji i pełnią odmienne funkcje, dziś coraz częściej przenikają się i wspólnie pracują na sukces marki. W dobie mediów społecznościowych, globalizacji i błyskawicznego obiegu informacji działania marketingowe stają się kompatybilnym, a nierzadko wręcz niezbędnym elementem strategii PR.

REKLAMA

Branża wydawnicza. Czy na wydawaniu i sprzedaży książek da się wciąż zarobić

Tylko czterech na dziesięciu Polaków przeczytało w ubiegłym roku przynajmniej jedną książkę. Choć wynik ten jest nieco niższy niż rok wcześniej, wciąż należy do najlepszych w ostatniej dekadzie. Co to oznacza dla branży wydawniczej, czy na wydawaniu i sprzedaży książek daje się wciąż zarobić?

Pijemy mniej piwa, przez co browary nie płacą na czas swoim dostawcom

Na kondycję branży piwowarskiej, poza spadającym w wyniku zmian kulturowych popytem, najmocniej wpływają dziś rosnące koszty operacyjne oraz zmiany w podatku akcyzowym. Polacy piją mniej piwa, browary mają coraz większe kłopoty.

REKLAMA