REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Ranking kredytów samochodowych – czerwiec 2010

Marcin Cieszyński
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Nadszedł czas na najnowszą odsłonę rankingu kredytów samochodowych – do jakich zmian doszło na rynku „samochodówek” od kwietnia tego roku? Który kredyt jest najbardziej opłacalny?

Zmiany w rankingu istotne, zarówno jeśli chodzi o kredyt na nowy pojazd, jak i używany. Przede wszystkim, nowy pojazd najbardziej opłaca się sfinansować kredytem w mBanku. Natomiast najlepszy kredyt na samochód używany proponuje nadal Getin Bank.

REKLAMA

Czym różni się kredyt na samochód nowy od kredytu na używany

REKLAMA

Decydując się na zakup samochodu, nieraz przychodzi nam zastanawiać się, czy są istotne różnice w kredytach dla tych dwóch kategorii pojazdów. Przede wszystkim, w pełni skredytujemy jedynie zakup pojazdu do maksymalnie 10 lat, ponieważ doliczając kilka lat spłaty kredytu, samochód będzie już ulicznym „staruszkiem”. Nie mając gotówki nie kupimy zatem samochodu kilkunastoletniego.

Kredyt na pojazd używany jest zwykle również wyżej oprocentowany. Jednak w przeciwieństwie do nowych samochodów, okres spłaty będzie krótszy – im starszy pojazd, tym szybciej musimy uregulować naszą należność. W przypadku samochodów nowych kwoty kredytu będą wyższe, wydłuża się też okres spłaty.

Zobacz: Kiedy kredyt i pożyczka konsumpcyjna będą tańsze?

Kredyt na nowy samochód

Najkorzystniejsze opcje kredytów samochodowych przedstawiają mBank, Getin Bank i Lukas Bank – czyli tzw. banki uniwersalne. Jednak Santander i Fiat Bank oferują w swoich kredytach korzystne promocje, np. w Santanderze otrzymamy obniżenie pierwszych czterech rat o połowę, zaś we Fiacie na wybrane modele samochodów obowiązuje niższe oprocentowanie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeśli posiadamy środki na sfinansowanie połowy ceny pojazdu, możemy przemyśleć ofertę Getin Banku. Kredyt z oprocentowaniem 0%, a spłata jednorazowa na koniec okresu kredytowania (12 miesięcy).

TOP 5 Kredyt na nowe auto
Bank Rata miesięczna RRSO
mBank 869 11,7%
Getin Bank 890 12,8%
Lukas Bank 903 13,5%
Santander Consumer Bank 913 14,1%
Fiat Bank 934 15,2%

Kredyt na samochód używany

Najlepsze okazały się oferty Getin Banku, Lukas Banku i Fiat Banku. Ponownie – warto przyjrzeć się ofercie banków samochodowych. Fiat Bank oferuje np. możliwość wzięcia promocyjnego Kredytu 3,99 – w krótkim okresie spłaty (12 miesięcy) oprocentowanie wyniesie jedynie 3,99%!

TOP 5 Kredyt na auto używane
Bank Rata miesięczna RRSO
Getin Bank 552 15,7%
Lukas Bank 553 15,8%
Fiat Bank 558 16,4%
Bank BPH 565 17,2%
mBank 574 18,2%

Lukas Bank obniża prowizję za kredyt, jeśli otworzymy w tym banku konto osobiste. Co więcej, decyzja kredytowa zapadnie w ciągu godziny od momentu złożenia wniosku o kredyt!

Zobacz: Kredyt studencki od A do Z

Jaki jest najkorzystniejszy wybór

REKLAMA

Jeżeli zamierzasz kupować samochód, a przeraża Cię ilość wymaganej dokumentacji i szanujesz swój czas – możesz zastanowić się nad wyborem samochodu u dilera lub w komisie. Wówczas sprzedawca zwykle upraszcza formalności i ogranicza ilość potrzebnych dokumentów do minimum. Niekoniecznie będzie to jednak kredyt najtańszy.

Korzystając z banków uniwersalnych musimy liczyć się z większą ilością spraw do załatwienia, jednak kredyt w nich może okazać się dla nas korzystniejszy finansowo. Należy przy tym pamiętać, że jeśli posiadamy dłuższy czas rachunek w banku uniwersalnym, udzielającym kredytów na samochody, warto spytać o ich ofertę i negocjować – zwykle możemy otrzymać lepsze warunki.

Kalkulator rat kredytu

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak ustanowić zarząd sukcesyjny za życia przedsiębiorcy? Procedura krok po kroku

Najlepszym scenariuszem jest zaplanowanie sukcesji zawczasu, za życia właściciela firmy. Ustanowienie zarządu sukcesyjnego sprowadza się do formalnego powołania zarządcy sukcesyjnego i zgłoszenia tego faktu do CEIDG.

Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

REKLAMA

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

REKLAMA

Jak założyć spółkę z o.o. przez S24?

Rejestracja spółki z o.o. przez system S24 w wielu przypadkach jest najlepszą metodą zakładania spółki, ze względu na ograniczenie kosztów, szybkość (np. nie ma konieczności umawiania spotkań z notariuszem) i możliwość działania zdalnego w wielu sytuacjach. Mimo tego, że funkcjonowanie systemu s24 wydaje się niezbyt skomplikowane, to jednak zakładanie spółki wymaga posiadania pewnej wiedzy prawnej.

Ustawa wiatrakowa 2025 przyjęta: 500 metrów odległości wiatraków od zabudowań

Ustawa wiatrakowa 2025 została przyjęta przez rząd. Przedsiębiorcy, szczególnie województwa zachodniopomorskiego, nie kryją zadowolenia. Wymaganą odległość wiatraków od zabudowań zmniejsza się do 500 metrów.

REKLAMA