| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Kredyt konsumencki > Nowe samochody i auta używane – gdzie udać się po kredyt samochodowy we wrześniu 2011?

Nowe samochody i auta używane – gdzie udać się po kredyt samochodowy we wrześniu 2011?

Nie każdego stać na nowy samochód, ale zawsze można zacząć przygodę z czterema kołami od jeżdżenia używanym autem, sfinansowanym dzięki kredytowi samochodowemu. Przeanalizujmy najlepsze oferty kredytów samochodowych, które pozwolą na zakup nowego samochodu albo używanego auta.

Zakup samochodu możemy sfinansować w miejscu, gdzie dokonujemy transakcji kupna – u dilera czy w komisie. Takie rozwiązanie jest co prawda wygodne, ale korzystanie z usług pośredników należy również do mniej opłacalnych. Ciekawe propozycje sfinansowania luki w zasobach gotówkowych, niezbędnych do opłacenia zakupu używanego auta lub nowego samochodu, oferują banki. Warto przyjrzeć się wrześniowym promocjom kredytów samochodowych. Prześledźmy oferty banków, udostępniających finansowanie zakupu aut wszystkich marek (a nie tylko, jak to ma miejsce w przypadku salonów samochodowych, poszczególnych marek).

Najkorzystniej prezentuje się oferta kredytu samochodowego Santander Consumer Banku. Oprocentowanie kredytu w kwocie 60 tys. zł, spłacanego przez 5 lat, przeznaczonego na kupno nowego samochodu (wartego 75 tys. zł, czyli przy 20% wkładzie własnym) u zwycięzcy zestawienia jest niższe niż o 6%, przy znikomej, bo tylko 2% stawce prowizji. Co najbardziej interesujące – wysokość raty – przy założeniu powyższych parametrów, kształtuje się na poziomie poniżej 1 160 zł. Łączny koszt takiego kredytu (czyli suma odsetek, prowizji, ubezpieczeń i ewentualnych pozostałych kosztów) nie powinien przekroczyć 10,8 tys. zł – informacja ta została podana według stanu na dzień udzielenia kredytu, czyli nie uwzględnia ewentualnych zmian stawek oprocentowania kredytów w czasie.

Kredyty na auta używane – najlepsze oferty!

Dla identycznych parametrów wyszukiwania miesięczna rata kredytu w banku, zajmującym 9. miejsce w naszym porównaniu, wyniesie – uwaga – 1 680 zł, czyli będzie o ponad 500 zł miesięcznie wyższa. Skorzystanie z oferty Santander Consumer Banku w skali 5 lat da oszczędności rzędu 30 000 zł, czyli równowartości połowy kredytowanego pojazdu.

Zakup używanego auta

Z reguły kredyty na auta używane są nieznacznie droższe od tych na nowe samochody. Zwycięzcą wrześniowego rankingu kredytów samochodowych w tym segmencie został Santander Consumer Bank. Warunki kredytowania, dostępne w Santander Consumer Bank, są następujące: oprocentowanie w skali roku wynosi 7,49%, a prowizja – 3%. Rata takiego kredytu zamknie się w 601 zł, co przekłada się na RRSO w wysokości 9,13%.

Dla porównania siódmy bank w naszym porównaniu udostępnia kredyt z oprocentowaniem blisko 11% i 5% stawką prowizji, co powoduje, że jego rata wynosi już 715 zł, tj. o ponad 100 zł miesięcznie więcej niż u zwycięzcy wrześniowego opracowania.

Szukasz kredytu na auto? Sprawdź, która oferta jest najlepsza!

Wniosek z tego opracowania nasuwa się automatycznie – źle wybrana oferta kredytu samochodowego będzie nas kosztowała znacznie więcej. Czy nie warto zatem wybrać najlepiej jak się da, a zaoszczędzone w ten sposób środki przeznaczyć np. na dodatkowe wyposażenie (nawigację, przenośne DVD)? Czas, poświęcony na wybór najlepszej oferty, wymiernie nam się zwróci. Różnice w ratach, jak nie trudno zauważyć, przyglądając się poszczególnym kredytom samochodowym, mogą iść w kwoty rzędu nawet 500 zł miesięcznie – czy trzeba kogoś przekonywać, że nie warto przepłacać, realizując marzenie o nowym samochodzie czy też poważnie myśląc o używanym aucie?

Eksperci TotalMoney.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Magdalena Pancewicz

Ekspert podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »