REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Łatwiej uzyskać złotą kartę

Mateusz Ostrowski
Analityk rynku produktów bankowych
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Najlepsze złote karty kredytowe znajdziemy w Alior Banku, Banku Zachodnim WBK i Toyota Banku – wynika z ratingu kart przygotowanego przez analityków Open Finance.

REKLAMA

Złote karty kredytowe z kryzysem mają niewiele wspólnego. I mogłoby się wydawać, że w obecnych czasach mało kto o nich myśli. Jednak w gruncie rzeczy nie są one wcale prestiżowym produktem. To w zasadzie plastikowe pieniądze dostępne dla szerokiego grona klientów. Czasy, kiedy złota karta w portfelu budziła zachwyt i zazdrość znajomych, dawno już minęły. Teraz to standardowy produkt finansowy, nieco droższy niż zwykłe karty, ale posiadający klika dodatkowych zalet. Aktywny użytkownik karty kredytowej może się więc zastanowić nad skorzystaniem z takiego plastiku. Pomocą w wyborze może być przygotowany przez Open Finance rating, w którym punktujemy dostępne na rynku złote karty kredytowe.

REKLAMA

REKLAMA

Przyznając bankom noty od 1 do 4 punktów, gdzie czwórka jest oceną najlepszą, braliśmy pod uwagę długą listę parametrów. Przede wszystkim opłaty za wydanie czy użytkowanie karty – te były najważniejsze, chociaż już nie tak istotne jak w przypadku zwykłych kart, które również cyklicznie oceniamy. Kolejne ważne kryterium to oprocentowanie transakcji bezgotówkowych. Oprócz tego jest jeszcze długa lista pozostałych parametrów: oprocentowanie transakcji gotówkowych, możliwość zamiany kredytu na ratalny, długość okresu bezodsetkowego (grace period), możliwość przyznania karty na oświadczenie, dostępny limit kredytowy, minimalne dochody, system rabatowy, serwis concierge, dodawane do kart ubezpieczenia, wbudowany mikroprocesor, oraz możliwość wykonywania przelewów z karty. W przypadku kart co-branded i affinity dodatkową zaletą była możliwość zbierania punktów w programach lojalnościowych i przekazywania środków na organizacje charytatywne.

Po uwzględnieniu tych wszystkich parametrów postanowiliśmy uhonorować najwyższą notą karty Banku Zachodniego WBK: Visa i MasterCard Gold, oraz wersję affinity Akcja Pajacyk. Tej ostatniej karcie możemy przyznać dodatkową rekomendację, bo w porównaniu do innych złotych kart BZ WBK daje jeszcze możliwość wspierania niedożywionych dzieci w ramach Akcji Pajacyk. Jeśli używając karty możemy jeszcze komuś pomóc, to warto z oferty banku wybrać ten właśnie produkt, tym bardziej, że nie różni się on od pozostałych kart parametrami finansowymi. Jeśli chodzi o zalety kart BZ WBK to można stwierdzić, że są one wydawane za darmo, bo wystarczy wykonanie trzech transakcji, by być zwolnionym z opłaty. Oprocentowanie kart też jest przyzwoite, bo wynosi 19 proc. Plastik można dostać na oświadczenie, jest program rabatowy i serwis concierge (choć wraz z płatnym ubezpieczeniem). Darmowe jest za to ubezpieczenie nieuprawnionych transakcji, jest opcja przelewów z karty, mikroprocesor, a płatności przez Internet są realizowane w bezpiecznym systemie 3D-Secure.

Na podium znalazły się również dwie karty Aliora: MasterCard Gold i MasterCard Gold Lotnicza. W przypadku tej pierwszej podstawową zaletą jest zwrot 1 proc. wartości transakcji bezgotówkowych. Ta druga też ma dodatkową wartość, bo od każdej transakcji bezgotówkowej naliczana jest premia, która może być wykorzystana na zakup biletów lotniczych. Karty Alior Banku można jeszcze pochwalić za długi grace period (58 dni), wydawanie ich na podstawie oświadczenia, serwis concierge, mikroprocesor czy przelewy z karty. Słabą stroną jest oprocentowanie, które waha się od 17 do 22 proc., a ta najwyższa stawka obowiązuje aż do 5 tys. złotych zadłużenia.

Trzecim bankiem z najwyższą oceną jest Toyota Bank i jego karta Double Gold. W tym przypadku także mamy 1 proc. zwrotu transakcji wykonywanych kartą. Dość korzystne jest oprocentowanie transakcji bezgotówkowych, które wynosi 18,5 proc. Gorzej jest z oprocentowaniem transakcji gotówkowych, bo sięga ono 22 proc. Zaletą karty Toyota Banku jest jeszcze możliwość zamiany zadłużenia na tańszy kredyt ratalny, serwis concierge, mikroprocesor czy darmowe ubezpieczenie nieuprawnionych transakcji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Decydując się na kartę kredytową trzeba znaleźć ofertę dostosowaną do własnych potrzeb. Jeśli ktoś nigdy nie zadłuża się na karcie, tylko spłaca co miesiąc całość zadłużenia, może się nie przejmować wysokimi stawkami oprocentowania. Wtedy ważniejsza będzie opłata za wydanie, czy dodatkowe korzyści: rabaty albo punkty w programach lojalnościowych w przypadku kart co-brandowych (czyli tych wydawanych przez banki z zewnętrznymi partnerami, na przykład stacjami paliw). Innym atutem może być serwis concierge, czyli darmowa pomoc czy to w zamówieniu biletów czy rezerwacji stolika w restauracji, ale także w spełnianiu bardzo wymyślnych zachcianek. Znaczenie może mieć też pakiet ubezpieczeń, szczególnie jeśli ma korzystne stawki kosztów leczenia, które mogą się przydać podczas zagranicznych podróży.

Porównaj ofertę kart kredytowych

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA