REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dobre wyniki amerykańskich spółek już nie cieszą

Subskrybuj nas na Youtube
Nieufność inwestorów wobec polityków wzrasta.
Nieufność inwestorów wobec polityków wzrasta.

REKLAMA

REKLAMA

Kryzys zaufania, związany z problemem długów publicznych, coraz częściej daje o sobie znać, toteż czwartkowy wynik JP Morgan, lepszy od konsensusu społecznego, tylko na chwilę poprawił nastroje rynkowe. Podobna sytuacja miała miejsce w środę, kiedy Fed zobowiązało się do dalszego wspierania gospodarki, co tylko na chwilę udobruchało inwestorów.

REKLAMA

I tak, zamiast cieszyć się, że JP Morgan wykazał wyższy zysk od spodziewanego, zwrócono uwagę na fakt, że bez poprawy salda odpisów na złe kredyty miałby wynik gorszy niż rok wcześniej. Nie zadowolono się obniżką tempa wzrostu cen producentów, a skupiono się na wzroście inflacji bazowej na poziomie producentów. Zaniepokojono się słabszym od prognozowanego wynikiem sprzedaży detalicznej w czerwcu, choć w skali roku nadal wykazuje ona znaczne przyrosty. Wreszcie entuzjazmu nie wywołały wyniki aukcji włoskich obligacji, choć przyciągnęła ona znaczny popyt. Zamiast tego widoczne były obawy, czy kolejne kraje, takie jak Hiszpania, nie zostaną „zainfekowane” kryzysem dłużnym.

REKLAMA

W tych warunkach kolejny dzień z rzędu ostateczny bilans sesji na amerykańskiej giełdzie rozczarował i można przypuszczać, że dziś przełoży się to na atmosferę na rynkach Starego Kontynentu. Tym samym bilans tygodnia będzie dla giełd niekorzystny i przybliża je do wysłania sygnałów, zapowiadających średniookresowe zniżki. Dla S&P 500 barierą, przekroczenie której miałoby takie konsekwencje, jest 1260 pkt. Dla naszego WIG to 46,8 tys. pkt., gdzie przebiega 12-miesięczna średnia.

Dowiedz się także: W jakich okolicznościach rozpoczęła się polska prezydencja w Unii Europejskiej?

Kryzys zaufania, wywołany narastającymi długami publicznymi, coraz częściej daje o sobie znać na rynkach finansowych.

Rynek nieruchomości w Singapurze

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sprzedaż mieszkań w Singapurze spadła w czerwcu o 25%, w porównaniu z poprzednim miesiącem. Nowego właściciela znalazło 1182 domów, wobec 1575 w maju. Spadek aktywności w tym obszarze odbierany jest jako konsekwencja wprowadzanych środków, mających ograniczyć zwyżkę cen. W II kwartale wyniosła ona 1,9%, w porównaniu z trzema pierwszymi miesiącami tego roku. Była to najmniejsza kwartalna zwyżka od 2 lat. To dobrze obrazuje skalę rozgrzania tamtejszego rynku nieruchomości.

Polecamy serwis: Kredyty

Rynek nieruchomości w Chinach

Chiny podejmują walkę ze zwyżką cen mieszkań w mniejszych miastach. Chodzi głównie o ograniczenia, związane z tym, ile lokali może kupić każda rodzina.

Rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii

Na brytyjskim rynku nieruchomości utrzymuje się stagnacja. Pierwszy raz w tym roku sprzedający lokale mieszkaniowe w Wielkiej Brytanii obniżyli ceny ofertowe. Według Rightmove, serwisu nieruchomościowego w Wielkiej Brytanii, w czerwcu spadły one o 1,6% w skali miesiąca. W porównaniu z tym samym miesiącem 2010 r. zwyżka wynosi 0,1%. Jednocześnie 70% z wystawionych w tym roku na sprzedaż mieszkań wciąż czeka na nowego właściciela.

Zespół Analiz
Home Broker

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek?

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek? W ubiegłym roku z odroczenia terminu płatności składek najczęściej korzystali mali płatnicy.

Przewodnik po spółce w Delaware – wszystko, co musisz wiedzieć zanim założysz firmę w USA

Założenie spółki w Stanach Zjednoczonych, a w szczególności w stanie Delaware, to marzenie wielu przedsiębiorców – zarówno z Polski, jak i z całego świata. Delaware od dekad uważany jest za światowe centrum dla biznesu dzięki swojej wyjątkowej legislacji, przyjaznemu klimatowi dla przedsiębiorców oraz elastycznym strukturze prawnej. Ale czy spółka w Delaware to dobry wybór dla każdego? I co warto wiedzieć zanim złożysz wniosek o rejestrację?

Europejski Akt Dostępności zacznie obowiązywać od 28 czerwca 2025 roku. Za niespełnienie wymagań dyrektywy wysokie kary

Zbliża się termin, od którego wszystkie firmy świadczące określone usługi lub sprzedające wybrane produkty będą musiały zapewnić ich dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Od 28 czerwca 2025 r. niespełnienie wymagań może wiązać się z wysokimi grzywnami oraz utratą reputacji.

JDG a spółka z o.o. Którą formę działalności wybrać? [Porównanie]

Podejmując decyzję o własnym biznesie, każdy przedsiębiorca staje przed wyborem formy działalności. Większość z nas waha się pomiędzy jednoosobową działalnością gospodarczą (JDG) a spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.). Każda z tych form ma swoje plusy i minusy. W artykule spróbuję przybliżyć czym się różnią.

REKLAMA

Pożyczka dla firm: Szansa na rozwój czy ryzyko?

Prowadzisz firmę? Na pewno doświadczasz różnych wyzwań związanych z zarządzaniem własnym biznesem. Zmieniające się trendy, rosnąca konkurencja, potrzeba implementowania nowych technologii – to tylko niektóre z powodów, dla których musisz stale szukać sposobów na rozwój i reklamę. Pytanie nierzadko brzmi, skąd wziąć na to pieniądze?

Prognozy: zamiast powrotu Koniunktury, europejskie firmy może dotknąć fala bankructw na niespotykaną dotąd skalę

Po kilku latach wysokiej inflacji i restrykcyjnej polityki pieniężnej banków centralnych, europejskie przedsiębiorstwa z nadzieją patrzyły na rok 2025, oczekując wreszcie wzrostu gospodarczego. W obecnej sytuacji geopolitycznej trudno jednak zachować optymizm.

Kontrole podatkowe. 2025 rok przyniósł ważną zmianę, ale to dopiero początek ułatwień

Urzędy skarbowe przeprowadzają kontrole podatkowe od kiedy tylko istnieją podatki. Zmienia się jedynie charakter służb kotrolnych oraz zasady przeprowadzania samych kontroli. Kluczowe zmiany w kontroli podatkowej nastąpiły z początkiem 2025 roku, choć nie wszyscy o nich pamiętają.

Mobbing w pracy: jak rozpoznać i chronić się przed nim?

Poznaj definicję, przyczyny i formy mobbingu oraz praktyczne sposoby ochrony przed nim – wszystkie wskazówki prosto z rozmowy z ekspertką Katarzyną Bednarczykówą, autorką książki "Masz się łasić".

REKLAMA

Reputacja przedsiębiorcy to jedno z kluczowych aktywów firmy. Tak uważa coraz więcej właścicieli firm w Polsce

Firmy w Polsce coraz częściej traktują reputację jako kapitał, który warto chronić, nawet kosztem wyników finansowych. To po części efekt walki stereotypu przedsiębiorcy, który chce osiągać zyski za wszelką cenę. Jest on wciąż głęboko zakorzeniony w świadomości społecznej.

Badania Uniwersytetu Stanford: Polscy programiści odnoszą największe korzyści z AI [KOMENTARZ]

Polska błyszczy wśród europejskich krajów pod względem produktywności programistów korzystających z AI. Jednak niska adopcja technologii i wysoki poziom poprawek stawiają pytania o jakość i przyszłość. O tym, jak interpretować wyniki badań ze Stanford opowiedział członek zespołu badawczego.

REKLAMA