REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Stagnacja w irlandzkim budownictwie od prawie czterech lat

Od 46 miesięcy irlandzki rynek budowlany przechodzi fazę recesji, bez perspektyw na szybkie zmiany.
Od 46 miesięcy irlandzki rynek budowlany przechodzi fazę recesji, bez perspektyw na szybkie zmiany.
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył prognozy dla gospodarki Stanów Zjednoczonych na rok 2011. Trudno zbagatelizować wymiar symboliczny tej decyzji, chociaż nie ma ona dużego przełożenia na praktykę. Zdaniem specjalistów z MFW wzrost gospodarczy USA wyniesie 2,8%, podczas kiedy jeszcze w styczniu spodziewano się 3%.

REKLAMA

Globalny wzrost gospodarczy ma wynieść w tym roku 4,4%. Pod tym względem do obniżki prognoz nie doszło. Na chłodniejsze spojrzenie na koniunkturę w USA złożyły się obawy przed negatywnym wpływem rosnących cen paliw i ograniczone tempo poprawy sytuacji na rynku pracy. Dlaczego zmniejszenie prognoz wzrostu ma tak istotne znaczenie symboliczne? Po pierwsze, oczekiwania MFW są niższe niż obecny konsensus rynkowy w tej kwestii. Po drugie, przewidywania MFW sugerują słabszy wzrost gospodarczy, w porównaniu z 2010 r. Po trzecie, idą w przeciwnym kierunku niż przez ostatnie miesiące i ostrzegają przed pogorszeniem sytuacji na rynku.

REKLAMA

W dalszym ciągu uwagę przyciągają surowce, które zarówno w tym roku, jak i od połowy 2010 r., są bardziej atrakcyjne pod względem inwestycyjnym niż akcje. Od początku stycznia kontynuowaniu ruchu w górę notowań towarów sprzyja osłabiający się dolar. Okazuje się, że deprecjacja amerykańskiego pieniądza jest praktycznie taka sama jak skala zwyżki towarów. To zaś pokazuje, w jak dużym stopniu hossa na surowcach straciła swój impet. Można odnieść wrażenie, że dobry klimat utrzymuje się na tym rynku jedynie za sprawą zniżki dolara.

Dowiedz się także: Ile światowych spółek mogłoby znaleźć się w chińskim holdingu?

Rynek nieruchomości w Irlandii

Marcowe wyniki irlandzkiego budownictwa nie zachwyciły. Indeks aktywności w tej branży obniżył się do 46,1 pkt. z 47,8 pkt. miesiąc wcześniej. Był to 46. Miesiąc z rzędu, kiedy wskaźnik pozostawał poniżej 50 pkt., oddzielających rozwój od regresu w sektorze. Do marcowego spadku przyczynił się przede wszystkim segment mieszkaniowy. W segmencie komercyjnym nastąpiła niewielka poprawa, odbicie z bardzo niskich poziomów kontynuowało też budownictwo infrastrukturalne. Podobnie, jak w Niemczech, uwagę zwracało przyspieszenie wzrostu cen produkcji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy serwis: Kredyty

Rynek nieruchomości we Francji

Organizacja Współpracy Ekonomicznej i Rozwoju (OECD) poinstruowała Francję, że ta powinna zaostrzyć dostęp do kredytów hipotecznych, aby zwalczać bańkę na rynku mieszkaniowym. Chodzi głównie o ceny w Paryżu, które w minionym roku poszły w górę o blisko 16%, do rekordowych 7645 euro za m2. Od 2005 r., zwiększyły się o 40%. W całej Francji wzrost cen w 2010 roku wyniósł 1,5%.

Zespół Analiz
Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA