REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Kulminacja optymizmu inwestorów

Zmniejszył się odsetek Amerykanów, posiadających własny dom, co zaowocowało poprawą na rynku wynajmu mieszkań.
Zmniejszył się odsetek Amerykanów, posiadających własny dom, co zaowocowało poprawą na rynku wynajmu mieszkań.

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnio na rynkach akcji nastąpiły zwyżki. W konsekwencji odsetek pesymistów na amerykańskim rynku spadł do bardzo niskiego poziomu. Stanowią oni niecałe 16%, jak wynika z ankiety Investors Intelligence.

REKLAMA

Jednocześnie ostatnie dni przyniosły wyraźny wzrost odsetka optymistów. W efekcie relacja byków do niedźwiedzi przekroczyła 3,6, co jest dla zwolenników kontrariańskiego podejścia do oceny koniunktury giełdowej wyraźnym sygnałem ostrzegawczym. Historycznie, przy tak wysokim poziomie amerykański rynek był bliski ukształtowania lokalnej górki.

REKLAMA

Dziś Europejski Bank Centralny zapewne podniesie stopy procentowe. To pierwszy z kluczowych banków centralnych z dojrzałych gospodarek, który zdecyduje się na taki krok. Rezerwa Federalna, Bank Anglii oraz Bank Japonii nie wysyłają najmniejszych sygnałów, sugerujących zaostrzenie kursu w polityce pieniężnej. W takich warunkach nie dziwi sukcesywny wzrost notowań euro na świecie. Wczoraj mieliśmy kolejną odsłonę tej tendencji, kiedy wspólna waluta wspięła się powyżej poziomu z wiosny 2010 r. To dobitnie pokazuje, co teraz skupia uwagę inwestorów. Kryzys finansów publicznych na Starym Kontynencie odszedł w niepamięć, a decydujące stają się ruchy banków centralnych.

Dowiesz się także: W jaki sposób została osłabiona presja inflacyjna w Polsce?

To tłumaczy także zachowanie złotego, który wyraźnie umocnił się po tym, jak RPP wysłała sygnały o tym, że kwietniowa podwyżka stóp procentowych nie była ostatnią. Polskiej walucie sprzyja też zwyżka euro. Jednocześnie ruch w górę wspólnej euro wzmacnia rynek surowców.

Wysoki odczyt nastrojów amerykańskich inwestorów zwiastuje rychłe przesilenie na rynkach akcji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy serwis: Budżet domowy

Rynek nieruchomości w Wielkiej Brytanii

Kolejna firma wskazała, że w marcu na brytyjskim rynku nieruchomości ceny nieznacznie szły w górę. Według Halifax wzrosły w skali miesiąca o 0,1%. Jednocześnie jednak w ujęciu rocznym nastąpiła zniżka o 3,2%. Wcześniej o poprawie cen informował Nationwide, ale Hometrack odnotował 9. kolejny miesiąc spadku. Ogólny obraz sugeruje więc stagnację. W kontekście ograniczonego zainteresowania kredytami hipotecznymi trzeba liczyć się z tym, że w najbliższych miesiącach nie będzie zdecydowanie lepiej. Trzeba przy tym pamiętać o wysokiej inflacji w Wielkiej Brytanii, która zagraża podwyżką stóp procentowych w przyszłości.

Rynek nieruchomości w USA

Odsetek nie wynajętych mieszkań w USA w I kwartale spadł do najniższego poziomu od 3 lat. Wyniósł 6,2% wobec 8% rok wcześniej i 6,6% w IV kwartale 2010 r. Przyczyn poprawiającej się sytuacji w tym względzie upatruje się w zmniejszającym się procencie Amerykanów, posiadających własny dom. Na koniec 2010 r. stanowili oni 66,5% populacji, w porównaniu z rekordowymi 69,2% z 2004 r.

Zespół Analiz
Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

REKLAMA

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

REKLAMA

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

REKLAMA