REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dzień na parkiecie powinien zacząć się spokojnie

REKLAMA

REKLAMA

Prawdopodobnie początek dzisiejszej sesji niewiele będzie różnił się od przebiegu wczorajszego dnia. Indeksy nie powinny ulec znacznym zmianom. Dopiero po publikacji danych na temat liczby zasiłków dla bezrobotnych w USA można spodziewać się ożywienia na giełdzie. Z pewnością niektórzy przejmują się również groźbą podwyżki stóp procentowych w Chinach.

Na Wall Street środa była czwartym z rzędu dniem małych zmian indeksów. Z tendencji tej wybija się jedynie wtorkowy S&P500, który pobił trzyletni rekord na wysokości 1235 punktów. Szybko jednak został utemperowany przez niedźwiedzie. Od początku grudnia indeks broni się przed zejściem poniżej 1120 punktów, szczególnie że jest w bardzo niewielkiej odległości od niego. Wczoraj zyskał niecałe 0,4 proc. Najwyżej od stycznia 2008 r. znalazł się wczoraj Nasdaq, licząc w cenach zamknięcia. Układ indeksów jest ciekawy. Dow Jones, który ustanowił rekord dzień przed S&P500, na początku listopada, dziś jest sporo poniżej niego i nie wygląda na to, aby miał chęć zaatakować w najbliższym czasie. S&P500 i Nasdaq udało się to we wtorek, w trakcie sesji i wczoraj na zamknięciu. Z kolei Russell 2000, wskaźnik amerykańskich maluchów, jest daleko ponad listopadowym szczytem. Ciekawe, czy to on wskaże drogę inwestorom, czy raczej Dow Jones.

REKLAMA

Dowiedz się także: Dlaczego sektor usług jest tak bardzo obiecujący?

Japońscy inwestorzy od trzech dni mają powody do radości. Do słabnącego jena dołączyły dziś lepsze niż się spodziewano dane, dotyczące gospodarki. W trzecim kwartale wzrosła ona o 4,5 proc. Od wtorkowego dołka Nikkei zyskał ponad 2 proc., łącznie z dzisiejszą zwyżką o 0,5 proc. Z kolei w Chinach rosną obawy przed podwyżką stóp procentowych, która może nastąpić już w weekend. W sobotę opublikowane zostaną dane, dotyczące inflacji, produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej. Oczekuje się, że inflacja może wynieść 4,8 proc. Jeśli osiągnie ten poziom, a nawet nieco wyższy, prawdopodobnie stopy pójdą w górę.

Polecamy serwis: Kursy walut

Dzisiaj i w piątek te obawy mogą przenieść się na pozostałe giełdy. Już wczoraj w komentarzach, dotyczących pogarszających się nastrojów inwestorów, pojawił się ten wątek. Shanghai Composite zniżkował dziś 1,3 proc. Poranne notowania kontraktów terminowych na europejskie i amerykańskie indeksy wskazują na optymistyczny początek sesji. Jej zakończenie jest zawsze zagadką, o czym w środę mogli przekonać się inwestorzy w Warszawie. Fixingowe podciągnięcie wskaźników może dziś niekorzystnie odbić się na pierwszych minutach handlu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: Roman Przasnyski, Open Finance

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA