REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Dzień na parkiecie powinien zacząć się spokojnie

REKLAMA

REKLAMA

Prawdopodobnie początek dzisiejszej sesji niewiele będzie różnił się od przebiegu wczorajszego dnia. Indeksy nie powinny ulec znacznym zmianom. Dopiero po publikacji danych na temat liczby zasiłków dla bezrobotnych w USA można spodziewać się ożywienia na giełdzie. Z pewnością niektórzy przejmują się również groźbą podwyżki stóp procentowych w Chinach.

Na Wall Street środa była czwartym z rzędu dniem małych zmian indeksów. Z tendencji tej wybija się jedynie wtorkowy S&P500, który pobił trzyletni rekord na wysokości 1235 punktów. Szybko jednak został utemperowany przez niedźwiedzie. Od początku grudnia indeks broni się przed zejściem poniżej 1120 punktów, szczególnie że jest w bardzo niewielkiej odległości od niego. Wczoraj zyskał niecałe 0,4 proc. Najwyżej od stycznia 2008 r. znalazł się wczoraj Nasdaq, licząc w cenach zamknięcia. Układ indeksów jest ciekawy. Dow Jones, który ustanowił rekord dzień przed S&P500, na początku listopada, dziś jest sporo poniżej niego i nie wygląda na to, aby miał chęć zaatakować w najbliższym czasie. S&P500 i Nasdaq udało się to we wtorek, w trakcie sesji i wczoraj na zamknięciu. Z kolei Russell 2000, wskaźnik amerykańskich maluchów, jest daleko ponad listopadowym szczytem. Ciekawe, czy to on wskaże drogę inwestorom, czy raczej Dow Jones.

REKLAMA

Dowiedz się także: Dlaczego sektor usług jest tak bardzo obiecujący?

Japońscy inwestorzy od trzech dni mają powody do radości. Do słabnącego jena dołączyły dziś lepsze niż się spodziewano dane, dotyczące gospodarki. W trzecim kwartale wzrosła ona o 4,5 proc. Od wtorkowego dołka Nikkei zyskał ponad 2 proc., łącznie z dzisiejszą zwyżką o 0,5 proc. Z kolei w Chinach rosną obawy przed podwyżką stóp procentowych, która może nastąpić już w weekend. W sobotę opublikowane zostaną dane, dotyczące inflacji, produkcji przemysłowej i sprzedaży detalicznej. Oczekuje się, że inflacja może wynieść 4,8 proc. Jeśli osiągnie ten poziom, a nawet nieco wyższy, prawdopodobnie stopy pójdą w górę.

Polecamy serwis: Kursy walut

Dzisiaj i w piątek te obawy mogą przenieść się na pozostałe giełdy. Już wczoraj w komentarzach, dotyczących pogarszających się nastrojów inwestorów, pojawił się ten wątek. Shanghai Composite zniżkował dziś 1,3 proc. Poranne notowania kontraktów terminowych na europejskie i amerykańskie indeksy wskazują na optymistyczny początek sesji. Jej zakończenie jest zawsze zagadką, o czym w środę mogli przekonać się inwestorzy w Warszawie. Fixingowe podciągnięcie wskaźników może dziś niekorzystnie odbić się na pierwszych minutach handlu.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: Roman Przasnyski, Open Finance

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Przewoźnicy w 2025 r. zapłacą wyższe składki ZUS od wynagrodzeń kierowców międzynarodowych, nie podwyższając im nawet płacy

Pod koniec sierpnia rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na 2025 roku, z którego wynika, że przeciętne prognozowane wynagrodzenie wzrośnie blisko o 850 zł. Podwyższenie tej kwoty oznacza dla przewoźników, że muszą przygotować się do wzrostu składek do ZUS.

Firmy niechętnie upominają się o pieniądze u dłużników, a po upływie pół roku windykacja może być bezskuteczna

Dlaczego dłużnicy nie płacą na czas należności za faktury? Nie mam pieniędzy, zapomniałem o fakturze, klienci zalegają mi z zapłatą, więc i ja nie płacę – to najczęstsze usprawiedliwienia, jakie słyszą właściciele firm od swoich klientów, którzy nie regulują należności za dostarczone towary czy wykonane usługi.

10 pytań, jakie warto zadać freelancerowi przed rozpoczęciem współpracy

Outsourcing staje się coraz bardziej popularny w Polsce. Jednak dla wielu przedsiębiorców, którzy dotychczas nie korzystali z usług freelancerów, zlecanie im zadań może być wyzwaniem. Oto szczegółowy poradnik, który pomoże przygotować się do efektywnej współpracy z niezależnym specjalistom.

Korzystne rozwiązanie podatkowe dla podmiotów prowadzących działalność badawczo-rozwojową

Ulga badawczo-rozwojowa (B+R) to korzystne rozwiązanie podatkowe dla podmiotów prowadzących działalność badawczo-rozwojową, skierowane zarówno do podatników PIT (opodatkowanych skalą podatkową lub tzw. podatkiem liniowym) jak i do podatników CIT (którzy uzyskują przychody z działalności gospodarczej, inne niż zyski kapitałowe). Ulga ta stanowi istotne wsparcie dla firm inwestujących w innowacje, technologie i rozwój nowych produktów.

REKLAMA

Budownictwo mocno wyhamowało, ale to wciąż najbardziej optymistyczna branża, bo liczy na wydatkowanie pieniędzy przez rząd

Optymizm w branży budowlanej utrzymuje się już od wielu miesięcy. Ponieważ jednak jego motorem napędowym są inwestycje ze środków Krajowego Planu Odbudowy oraz kredytu #naStart, entuzjazm słabnie. Wszystko przez ślamazarną pracę rządu.

Szykują się milionowe kary. Kontrola stron internetowych: kogo dotyczy, kto kontroluje, jaka kara i za co

Nie tylko skarbówka kontroluje i nakłada kary za złamanie przepisów. I nie tylko Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Do akcji coraz częściej wkracza też Urząd Ochrony Danych Osobowych – UODO, a kontrole kończą się karami – nawet w milionach złotych.

Otwieranie dziś restauracji to samobójstwo? Pewniejsze jest pójść śladem Żabki do własnego sklepu z ofertą gotowych dań

Rewolucja dzieje się w całej branży fachowo określanej jako HoReCa. Ale największa w jej gastronomicznej części. Świadczą o tym dane gospodarcze dotyczące liczby otwieranych placówek, zawieszanych działalności, długów i kredytów oraz tempa ich spłaty. Restauracje tracą na popularności, zyskują sklepy oferujące gotowe dania - ciepłe lub do odgrzania w domu.

Jak odblokować innowacyjność małego biznesu?

Innowacyjność w małej firmie to wyzwanie. Małemu biznesowi jest trudniej na wielu płaszczyznach. Często jest to jedna osoba do podejmowania decyzji i brak jest kogoś kto spojrzałby obiektywnie na działania i krytycznie na trendy. Jak odblokować innowacyjność małej działalności podpowiada Zuzanna Mikołajczyk, innowatorka i strateg innowacji.

REKLAMA

Kawa z INFORLEX. Wakacje składkowe - bezpłatne spotkanie online

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie online z cyklu kawa z INFORLEX, które odbędzie się 3 września 2024 r. Tematem spotkania będą wakacje składkowe. 

Firma spedycyjna. Jak założyć? Czy to się opłaca?

Branża TSL to jeden z najlepiej trzymających się sektorów gospodarki, nawet mimo kryzysu. Działalność spedycyjna daje wiele możliwości i ma ogromny potencjał. O czym trzeba wiedzieć zaczynając w tej branży na własny rachunek? 

REKLAMA