REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Rynki czekają na nowe dane gospodarcze

Katarzyna Siwek
Specjalista Home broker

REKLAMA

REKLAMA

Publikowane w tym tygodniu dane gospodarcze mają szanse nadać bardziej zdecydowany kierunek rynkom finansowym. Z kolei brytyjscy agenci nieruchomościowi mają rekordową liczbę mieszkań do sprzedania.

Rynki w oczekiwaniu na impuls

REKLAMA

Początek poniedziałkowej sesji nie zmienia obrazu rynków akcji, jaki pozostawił miniony tydzień. Na pierwszy plan wybijała się w tym obrazie niewielka zmienność notowań. W przypadku warszawskiego parkietu owocowała ona stabilizacją indeksu WIG w przedziale 44,1-44,3 tys. pkt. Piątek przyniósł próbę wyjścia górą z niego, ale ostatecznie się to nie udało. Nie wydaje się, by przyczyną tego było wygasanie wrześniowej serii instrumentów pochodnych. Rynek zachował się podobnie, jak inne parkiety na świecie, na których piątkowe popołudnie przyniosło realizację zysków. Podłożem dla niej była seria słabszych wiadomości gospodarczych z USA. Dotyczyły one koniunktury we wrześniu. Słabo wypadły indeks zaufania konsumentów, jak również wskaźniki aktywności przemysłu w regionie Filadelfii i Nowego Jorku. Inwestorzy mają więc nadal powody do obaw o przyszłą koniunkturę gospodarczą, a to zniechęca do windowania cen. Jednocześnie nadzieje, że spowolnienie okaże się niezbyt silne, skłania do trzymania akcji tych, którzy kupili je już wcześniej. Taki klincz może trwać jeszcze przez jakiś czas.

Zobacz też: Rynek finansowy

Obecny tydzień będzie stał pod znakiem publikacji znacznie ważniejszych gospodarczo niż te, które pojawiały się w minionym tygodniu. Poznamy sierpniowe pozwolenia na budowę i liczbę rozpoczętych budów w USA, wstępne odczyty wrześniowych indeksów PMI w Europie, wrześniowy indeks Ifo w Niemczech, a w Polsce wrześniowe wskaźniki koniunktury oraz sierpniową sprzedaż detaliczną. Jest szansa, że te publikacje nadadzą wyraźniejszy kierunek rynkom.

Rynki nieruchomości

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Z danych Rightmove, internetowego serwisu nieruchomościowego w Wielkiej Brytanii, wynika że ceny ofertowe we wrześniu w tym kraju obniżyły się 3. miesiąc z rzędu. Tym razem o 1,1% w skali miesiąca. Tym samym zniwelowały już połowę tegorocznej zwyżki. Przyczyną presji na ceny jest zwiększona podaż mieszkań. Niekorzystnie wpływa na rynek też polityka banków, które wciąż niezbyt chętnie kredytują tego rodzaju inwestycje. Wymowne jest przy tym to, że średnia liczba niesprzedanych mieszkań przypadająca na agenta nieruchomościowego utrzymała się na rekordowym poziomie -79. Dziś obserwatorzy rynków nieruchomości będą czekać na wrześniowy indeks aktywności na amerykańskim rynku. Prognozy mówią o zwyżce z 13 pkt do 14 pkt. Istotne przy tym będzie zachowanie składowych indeksu obliczanego przez NAHB, stowarzyszenia firm budujących mieszkania. Dowiemy się, jak wygląda bieżąca sprzedaż, oczekiwania w tym względzie na kolejne miesiące oraz jakie jest zainteresowanie nabywców.

Zobacz także: Rynek nieruchomości

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA