| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Inwestycje > Aktualności > Inflacja i posiedzenia banków centralnych

Inflacja i posiedzenia banków centralnych

W tym tygodniu zaplanowano publikację danych makroekonomicznych odnośnie dynamiki cen konsumentów i producentów m.in. w USA, strefie euro, Wielkiej Brytanii i Polsce.

W przypadku Stanów Zjednoczonych i strefy euro analitycy spodziewają się, że inflacja pozostanie poniżej poziomów sprzed roku, natomiast w Polsce wskaźnik ten powinien znaleźć się w czerwcu w okolicy 3,6 proc. r./r. To przede wszystkim efekt droższych nośników energii i innych surowców, które w czerwcu notowały lokalne szczyty cenowe.

Za oceanem uwaga inwestorów skoncentruje się głównie na wynikach spółek. W ubiegłym tygodniu sezon publikacji wyników kwartalnych udanie rozpoczęła Alcoa, reprezentująca sektor metalurgiczny, i wielu uczestników rynku przed powrotem na giełdę będzie chciało potwierdzenia podobnej tendencji w branży finansowej i technologicznej. We wtorek spółką dnia będzie niewątpliwie bank Goldman Sachs, który według szacunków analityków mógł w II kwartale 2009 r. zarobić nawet ponad 2 mld USD.

W poniedziałek kalendarz z danymi makro- ekonomicznymi jest praktycznie pusty, dlatego duże znaczenie na kierunek zmiany indeksów w Europie i USA mogą mieć raporty międzynarodowych organizacji oraz wypowiedzi poszczególnych władz monetarnych. Posiedzenia największych banków centralnych, Fed oraz Banku Japonii, nie wniosą zapewne wiele nowego, jeśli chodzi o wysokość stóp procentowych, ale nie można wykluczyć, że pewne modyfikacje wprowadzone zostaną do programów wykupu aktywów od banków komercyjnych i firm. Zwłaszcza w USA Fed będzie musiał zmierzyć się z tym problemem.

Czytaj także

Ekspert:

Łukasz Wróbel

analityk rynków finansowych

Źródło:

Własne

Zdjęcia


INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Diana Borowiecka

Specjalista ds. PR

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »