REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Podstawowe zasady w działaniach promocyjnych EFS – część I

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Podstawowe zasady w działaniach promocyjnych EFS
Podstawowe zasady w działaniach promocyjnych EFS
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Realizując projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego musimy pamiętać o przestrzeganiu zasad horyzontalnych. Ich spełnienie jest warunkiem uznania kwalifikowalności zadań i kosztów w odniesieniu do wszystkich aspektów realizacji projektu.

Działania promocyjne w projektach unijnych

Musimy pamiętać, że wszystkie regulacje dotyczące obowiązków promocyjnych i informacyjnych beneficjenta projektu unijnego zostały uregulowane na gruncie ustawodawstwa unijnego i krajowego. W tym temacie konieczne jest zapoznanie się zarówno z rozporządzeniem Rady (WE) 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r., jak również z rozporządzeniem Komisji (WE) nr 1828/2006 z dnia 8 grudnia 2006 r. Na poziomie krajowym szczególne znaczenie w zakresie działań informacyjno-promocyjnych mają Wytyczne Ministra Rozwoju Regionalnego, Strategia Komunikacji Funduszy Europejskich, Plan Komunikacji Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wraz z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów.

REKLAMA

Porównaj: Jakie są możliwości szkolenia pracowników ze środków unijnych

Wyżej wymienione dokumenty określające zasady informowania i promowania Europejskiego Funduszu Społecznego w Polsce są dostępne pod adresem strony internetowej http://www.efs.gov.pl

Jednakże podstawowym dokumentem wiążącym beneficjenta projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w którym określono wzajemne obowiązki stron jest umowa o dofinansowanie. Zapisy umowy potwierdzają konieczność informowania opinii publicznej o dofinansowaniu projektu ze środków unijnych.

Zasady horyzontalne w działaniach promocyjnych EFS

REKLAMA

Zasada równości szans – jej wdrożenie w projektach współfinansowanych ze środków europejskich jest szczególnie ważne. Projekty zaplanowane do realizacji przez poszczególnych do beneficjentów środków unijnych powinny uwzględniać w szczególności odmienną sytuację mężczyzn i kobiet w życiu społeczno-gospodarczym. Ich realizacja powinna odpowiadać bieżącym potrzebom. Innymi słowy, w naszym projekcie powinniśmy szczególną wagę przywiązać do zbadania jak nasz projekt wpłynie na sytuację mężczyzn i kobiet, czy poprawi sytuację na rynku pracy, edukacji, zdrowia itd.? Wszystkie projekty realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki powinny przyczyniać się do zapewnienia i poprawy równości mężczyzn i kobiet.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podczas przygotowywania dokumentacji projektu zadbajmy o liczne odniesienia do kwestii płci, poświęćmy uwagę na problem nierówności i dyskryminacji płciowej, postarajmy się wskazać przyczyny tych nierówności oraz wskażmy jak realizacji naszego projektu rozwiąże te problemy.

Polecamy serwis Szkolenia

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

REKLAMA

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

REKLAMA