reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Szkolenia > Podstawowe zasady w działaniach promocyjnych EFS – część I

Podstawowe zasady w działaniach promocyjnych EFS – część I

Realizując projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego musimy pamiętać o przestrzeganiu zasad horyzontalnych. Ich spełnienie jest warunkiem uznania kwalifikowalności zadań i kosztów w odniesieniu do wszystkich aspektów realizacji projektu.

Działania promocyjne w projektach unijnych

Musimy pamiętać, że wszystkie regulacje dotyczące obowiązków promocyjnych i informacyjnych beneficjenta projektu unijnego zostały uregulowane na gruncie ustawodawstwa unijnego i krajowego. W tym temacie konieczne jest zapoznanie się zarówno z rozporządzeniem Rady (WE) 1083/2006 z dnia 11 lipca 2006 r., jak również z rozporządzeniem Komisji (WE) nr 1828/2006 z dnia 8 grudnia 2006 r. Na poziomie krajowym szczególne znaczenie w zakresie działań informacyjno-promocyjnych mają Wytyczne Ministra Rozwoju Regionalnego, Strategia Komunikacji Funduszy Europejskich, Plan Komunikacji Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki wraz z Wytycznymi dotyczącymi oznaczania projektów.

Porównaj: Jakie są możliwości szkolenia pracowników ze środków unijnych

Wyżej wymienione dokumenty określające zasady informowania i promowania Europejskiego Funduszu Społecznego w Polsce są dostępne pod adresem strony internetowej http://www.efs.gov.pl

Jednakże podstawowym dokumentem wiążącym beneficjenta projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w którym określono wzajemne obowiązki stron jest umowa o dofinansowanie. Zapisy umowy potwierdzają konieczność informowania opinii publicznej o dofinansowaniu projektu ze środków unijnych.

Zasady horyzontalne w działaniach promocyjnych EFS

Zasada równości szans – jej wdrożenie w projektach współfinansowanych ze środków europejskich jest szczególnie ważne. Projekty zaplanowane do realizacji przez poszczególnych do beneficjentów środków unijnych powinny uwzględniać w szczególności odmienną sytuację mężczyzn i kobiet w życiu społeczno-gospodarczym. Ich realizacja powinna odpowiadać bieżącym potrzebom. Innymi słowy, w naszym projekcie powinniśmy szczególną wagę przywiązać do zbadania jak nasz projekt wpłynie na sytuację mężczyzn i kobiet, czy poprawi sytuację na rynku pracy, edukacji, zdrowia itd.? Wszystkie projekty realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki powinny przyczyniać się do zapewnienia i poprawy równości mężczyzn i kobiet.

Podczas przygotowywania dokumentacji projektu zadbajmy o liczne odniesienia do kwestii płci, poświęćmy uwagę na problem nierówności i dyskryminacji płciowej, postarajmy się wskazać przyczyny tych nierówności oraz wskażmy jak realizacji naszego projektu rozwiąże te problemy.

Polecamy serwis Szkolenia

reklama

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Podstawowe zasady w działaniach promocyjnych EFS
Podstawowe zasady w działaniach promocyjnych EFS

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Veeam Software

Veeam to globalny lider w zakresie inteligentnego zarządzania danymi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama