reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Dotacje > Regiony > Ponowna szansa dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego - część II

Ponowna szansa dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego - część II

W ramach wznowionego naboru wniosków o dofinansowanie przedsiębiorcy z województwa świętokrzyskiego mogą otrzymać dofinansowanie na projekty inwestycyjne, które poprawią system współpracy i zarządzania grupą i w konsekwencji przyczynią się do poprawienia konkurencyjności na rynku ponadlokalnym.

Kto może ubiegać się o dofinansowanie?

Podmiotami uprawnionymi do składania wniosków o dofinansowanie są MŚP (definiowane według załącznika nr 1 Rozporządzenia Komisji (WE) Nr 800/2008 z dnia 6 sierpnia 2008 roku), które są zarejestrowane na terenie województwa świętokrzyskiego, prowadzą działalność gospodarczą w ramach formalnej sieci powiązań kooperacyjnych (konsorcja, klastry, stowarzyszenia, związki) na terenie województwa świętokrzyskiego i działają na rynku powyżej 6 miesięcy. 

W celu uniknięcia podwójnego finansowania wsparcie inwestycyjne w ramach RPOWŚ na lata 2007-2013 nie będzie mogło być udzielone przed upływem ustalonego okresu karencji (2 lata) podmiotom, które rozpoczęły działalność gospodarczą uzyskując wsparcie z Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki).

Kiedy złożyć wniosek o dofinansowanie?

Wniosek o dofinansowanie wraz z wymaganymi załącznikami można składać w terminie od 01.10. 2009 aż do wyczerpania limitu dostępnych środków lub zamknięcia konkursu przez Zarząd Województwa.

Dowiedz się: Jak przebiegają kontrole projektów innowacyjnych?

Zamknięcie naboru wniosków nastąpi w sytuacji gdy łączna wartość dofinansowania złożonych i zaakceptowanych formalnie wniosków o dofinansowanie przekroczy 140% środków przewidzianych na konkurs.

Jakie projekty mogą otrzymać dofinansowanie?

Inwestycje, które mogą otrzymać dofinansowanie w ramach tego działania powinny znacznie poprawiać system współpracy i zarządzania grupą przedsiębiorstw lub w sposób innowacyjny rozwiązywać sytuację ekonomiczną grupy przedsiębiorstw. Realizacja tych inwestycji powinna poprawić konkurencyjność grupy przedsiębiorstw na rynku ponadlokalnym.

Projekty ubiegające się o przyznanie dofinansowania powinny dotyczyć:

  • wspólnych przedsięwzięć inwestycyjnych podejmowanych przez grupę przedsiębiorstw;
  • dofinansowania kosztów zastosowania i wykorzystywania technologii informatycznych i komunikacyjnych (ICT) w procesach zarządzania klasterem przemysłowym; 
  • dofinansowania kosztów zakupu wyników prac badawczo – rozwojowych i stosowanych i/lub praw własności przemysłowej przez klaster przedsiębiorstw;
  • dofinansowania kosztów budowy i rozbudowy klasterów o znaczeniu regionalnym.

Do wydatków, które będą mogły zostać uznane za kwalifikowane w ramach projektu można zaliczyć koszty związane z nabyciem lub wytworzeniem środków trwałych tj. budowle i budynki, maszyny i urządzenia, narzędzia, przyrządy i aparatura, koszty nabycia nieruchomości zabudowanej i niezabudowanej, koszty remontów, napraw lub adaptacji pomieszczeń, koszty porad prawnych.

Polecamy serwis ABC funduszy unijnych

Szczegółowy katalog wydatków kwalifikowanych do wsparcia w ramach działania 1.2 zawiera „Podręcznik Kwalifikowalności Wydatków objętych dofinansowaniem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013”, którego wersja elektroniczna dostępna jest pod adresem: http://www.rpo-swietokrzyskie.pl

W jakiej wysokości dofinansowania z UE?

Poziom dofinansowania z UE na dany projekt nie może przekroczyć 50% wydatków kwalifikowanych zadeklarowanych we wniosku o dofinansowanie, przy czym nie mniej niż 10 tys. PLN i nie więcej niż 3 mln 999 tys. PLN.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Tomasz Wydra

Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dotacje dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego
Dotacje dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Gluźniewicz

Ekspert Equity Investments S.A. w dziedzinie księgowości spółek

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama