REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Ponowna szansa dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego - część I

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Ponowna szansa dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego
Ponowna szansa dla przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Decyzją Zarządu Województwa Świętokrzyskiego został wznowiony nabór wniosków o dofinansowanie dla projektów inwestycyjnych realizowanych przez grupy przedsiębiorców z województwa świętokrzyskiego. W ramach naboru na realizację tego typu przedsięwzięć przeznaczono kwotę 18 mln PLN.

Przedsiębiorcy zorganizowani w formalne grupy takie jak stowarzyszenia, związki, klastry stoją dzisiaj przed szansą pozyskania dodatkowych środków na realizację wspólnych przedsięwzięć inwestycyjnych. Właśnie został wznowiony nabór wniosków o dofinansowanie w ramach działania 1.2. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Warto się jednak pospieszyć, decyzja o zakończeniu naboru może zostać podjęta w każdym momencie po przekroczeniu dostępnej alokacji.

REKLAMA

Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013

Przedsiębiorcy poszukujący dodatkowego źródła finansowania dla swoich projektów powinni zainteresować się możliwościami, jakie oferuje na ten cel Regionalny Program Operacyjny Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013 (RPOWŚ). Programy regionalne w założeniu mają rozwiązywać problemy lokalnych społeczności, które mogą być nie zauważalne z punktu widzenia władz centralnych. Dlatego ich realizację powierzono władzom samorządowym. W przypadku województwa świętokrzyskiego za sprawną realizację programu regionalnego odpowiada marszałek województwa. 

Przeczytaj również: Jak rozliczyć projekt badawczo-rozwojowy?

REKLAMA

W praktyce dla potencjalnych wnioskodawców może to oznaczać, że wszelka korespondencja w sprawie np. oceny wniosku prowadzona jest z urzędem marszałkowskim w Kielcach, a nie np. z PARPem. Przedsiębiorcy zainteresowani pozyskaniem środków unijnych powinni skoncentrować się na I osi priorytetowej RPOWŚ. To tutaj, w ramach poszczególnych działań można otrzymać dofinansowanie na realizację projektów inwestycyjnych związanych z unowocześnieniem przedsiębiorstwa, rozbudową budynków, zakupem niezbędnego wyposażenia, wyników prac badawczo-rozwojowych itd. Wnioski o dofinansowanie poszczególnych typów projektów należy składać w odpowiedzi na ogłoszenie o naborze. Jest ono publikowane na stronach internetowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego i zawiera szczegółowe informacje w zakresie zasad naboru i oceny projektów jak również wzoru poszczególnych formularzy za pośrednictwem, których należy aplikować o unijne środki.

Szczegółowy wykaz projektów, które mogą otrzymać dofinansowanie unijne w ramach RPOWŚ zawiera dokument pn. Szczegółowy Opis Osi Priorytetowych RPOWŚ. Dokument ten w wersji elektronicznej jest dostępny jest na stronach internetowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy serwis ABC funduszy unijnych

Działanie 1.2 „Tworzenie i rozwój powiązań kooperacyjnych przedsiębiorstw”

W ramach wznowionego naboru wniosków o dofinansowanie, o czym pisałem na wstępie tego artykułu, wspierane będą wspólne przedsięwzięcia realizowane przez grupy przedsiębiorstw, klastry przemysłowe lub konsorcja firm, które podpisały lub zamierzają podpisać umowy o współpracy lub realizacji wspólnych przedsięwzięć. W założeniu realizacja wspólnych projektów przyczyni się do poprawy współpracy pomiędzy przedsiębiorcami i spowoduje zwiększenie konkurencyjności danej grupy na rynku ponadlokalnym.

Szczegółowe zasady obowiązujące podczas obecnego naboru wniosków o dofinansowanie projektów w ramach działania 1.2 zostały przedstawione w II części artykułu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

REKLAMA

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

REKLAMA