REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Wsparcie pomostowe i szkolenia dla nowych przedsiębiorców

Konrad Marszałek
Wsparcie pomostowe i szkolenia dla nowych przedsiębiorców / fot. fotolia
Wsparcie pomostowe i szkolenia dla nowych przedsiębiorców / fot. fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Program Kapitał Ludzki oferowany przez Unię Europejską pomaga rozwinąć się nowym przedsiębiorcom w początkowym okresie funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wyróżniamy tutaj wsparcie pomostowe i doradztwo w założeniu firmy.

Wsparcie pomostowe jest jedną z trzech  form pomocy jakie oferuje Unia Europejska dla  osób zamierzających otworzyć i prowadzić działalność gospodarczą. Wsparcie pomostowe w odróżnieniu od  jednorazowej dotacji w kwocie 40 ty. zł. czy  doradztwie jak zacząć własny biznes oferuje pomoc w przetrwaniu początkowego okresu działalności firmy.

REKLAMA

Mieszkanie dla młodych w 2014 r.

Na czym polega?

REKLAMA

Wsparcie pomostowe jest jedną z form bezzwrotnej pomocy mającej na celu pokrywanie obowiązkowych opłat w przedsiębiorstwie jak np : składki na ubezpieczenie społeczne, zdrowotne, bieżące niezbędne wydatki bez których funkcjonowanie firmy nie może się odbywać. Ważne, że pomoc udzielana jest bez względu na osiągany przychód.

Czasowo taka pomoc może się rozłożyć na okres do 6 lub wydłużyć jeżeli przedsiębiorca jest w trudnej sytuacji finansowej maksymalnie do 12 miesięcy od dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej. Środki pieniężne z pomocy wypłacane są miesięcznie w kwocie do minimalnego wynagrodzenia obowiązującego na dzień wypłacenie dotacji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Fundusze unijne - 40 tys. złotych na rozpoczęcie działalności

Etapy ubiegania się o wsparcie

Wniosek o wsparcie pomostowe można złożyć dopiero po zarejestrowaniu działalności gospodarczej. Wniosek Uczestnika projektu składa się Beneficjentowi w jego siedzibie. Następnie ustalany jest termin dla posiedzenia Komisji Wyceny Wniosków, która ocenia wnioski i decyduje o przyznaniu wsparcia bądź nie. Beneficjent przekazuje Wojewódzkiemu Urzędowi Pracy informacje o podmiotach do dofinansowania. Kolejnym etapem już końcowym jest poinformowanie uczestników o ocenie i w przypadku pozytywnej oceny Beneficjent podpisuje umowę o udzieleniu wsparcia pomostowego.

Porozmawiaj na FORUM

Doradztwo i szkolenia jako jedna z form pomocy unijnej

REKLAMA

Szkolenia w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej mają charakter czysto teoretyczny w odróżnieniu od pomocy jaką proponują pozostałe formy pomocy unijnej czyli finansowej. Celem takich szkoleń jest zapoznanie przyszłego przedsiębiorcy z wiedzą na temat aktualnych przepisów prawa pracy, ubezpieczeń czy rozliczania z kosztów działalności przedsiębiorstwa i zapłatą wynagrodzenia dla pracowników.

Bardzo ważną kwestią poruszaną na takich szkoleniach jest oszacowanie czy dany biznes ma szansę powodzenia w danych realiach. Biznesplan jest jednym z najistotniejszych działań planistycznych przed zarejestrowaniem własnej działalności gospodarczej. Dobry biznesplan jest często również decydującym czynnikiem o przyznaniu kredytu lub nie dla przedsiębiorcy. Podsumowując można stwierdzić, że doradztwo dla przedsiębiorców jest również bardzo cenną pomocą nie mniejszą niż dofinansowania unijne.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

REKLAMA