REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie dokumenty należy załączyć do umowy o dofinansowanie projektów celowych – część I

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Umowa o dofinansowanie projektów celowych
Umowa o dofinansowanie projektów celowych

REKLAMA

REKLAMA

Po zakończeniu procesu oceny i zatwierdzeniu projektu do wsparcia zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentów niezbędnych do podpisania umowy o dofinansowanie. Zgodnie z regulaminem konkursu mamy na to 14 dni.

Nabór i ocena projektów celowych

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zakończyła właśnie przyjmowanie wniosków o dofinansowanie projektów celowych realizowanych w ramach działania 1.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wszystkie wnioski o dofinansowanie złożone w terminie naboru zostają poddane procesowi oceny pod kątem spełniania kryteriów programowych. 

REKLAMA

Ocena trwa nie dłużej niż 90 dni od daty zamknięcia naboru w ramach danej rundy aplikacyjnej.

Wsparcie mogą otrzymać tylko projekty pozytywnie ocenione, do wyczerpania środków dostępnych w ramach danego konkursu. Przypomnijmy, że kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie w ramach tej rundy aplikacyjnej wynosi 364,23 mln zł.

Dowiedz się Jak spełnić kryterium innowacyjności w projektach celowych POIG

W przypadku, gdy dostępny budżet nie wystarczy na dofinansowanie wszystkich pozytywnie ocenionych projektów, wsparcie uzyskują projekty, które zdobędą najwięcej punktów w ramach oceny merytorycznej fakultatywnej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Po zakończeniu procesu oceny zostaje sporządzona lista rankingowa, która zawiera projekty rekomendowane do dofinansowania oraz nierekomendowane do dofinansowania. Lista ta po ostatecznej akceptacji jest umieszczana na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Dodatkowo każdy wnioskodawca jest informowany pisemnie o wyniku oceny i w przypadku oceny negatywnej o przysługujących mu środkach odwoławczych.

Umowa o dofinansowanie projektu celowego

Wnioskodawcy, których projekty zostały pozytywnie zarekomendowane podczas procesu oceny są wzywani do przedłożenia dodatkowej dokumentacji, której wymaga się na etapie podpisywania umowy o dofinansowanie projektu celowego. 

Wezwanie do uzupełnienia dokumentów jest kierowane do wnioskodawców w terminie 14 dni od dnia zatwierdzenia projektu do dofinansowania.

Polecamy ABC funduszy unijnych

REKLAMA

Dokumenty, o których mowa powyżej należy przedłożyć do Regionalnej Instytucji Finansującej, właściwej ze względu na lokalizację projektu. Ich przedłożenie jest warunkiem obligatoryjnym dla podpisania umowy i udzielenia dofinansowania. Podpisanie umowy powinno nastąpić nie później niż w terminie 14 dni od przedłożenia dokumentów do RIF. Jeżeli jednak przedstawione dokumenty budzą jakieś zastrzeżenia czy wątpliwości termin ten może zostać przedłużony. Umowa podpisywana jest w siedzibie RIF.

Wzór umowy o dofinansowanie zawiera dokumentacja konkursowa. Szczegółowy zakres dokumentów, które należy załączyć na etapie podpisywania umowy o dofinansowanie projektu celowego została przedstawiona w drugiej części artykułu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

REKLAMA

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

REKLAMA