REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie dokumenty należy załączyć do umowy o dofinansowanie projektów celowych – część I

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Umowa o dofinansowanie projektów celowych
Umowa o dofinansowanie projektów celowych

REKLAMA

REKLAMA

Po zakończeniu procesu oceny i zatwierdzeniu projektu do wsparcia zostaniemy poproszeni o dostarczenie dokumentów niezbędnych do podpisania umowy o dofinansowanie. Zgodnie z regulaminem konkursu mamy na to 14 dni.

Nabór i ocena projektów celowych

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zakończyła właśnie przyjmowanie wniosków o dofinansowanie projektów celowych realizowanych w ramach działania 1.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wszystkie wnioski o dofinansowanie złożone w terminie naboru zostają poddane procesowi oceny pod kątem spełniania kryteriów programowych. 

REKLAMA

Ocena trwa nie dłużej niż 90 dni od daty zamknięcia naboru w ramach danej rundy aplikacyjnej.

Wsparcie mogą otrzymać tylko projekty pozytywnie ocenione, do wyczerpania środków dostępnych w ramach danego konkursu. Przypomnijmy, że kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie w ramach tej rundy aplikacyjnej wynosi 364,23 mln zł.

Dowiedz się Jak spełnić kryterium innowacyjności w projektach celowych POIG

W przypadku, gdy dostępny budżet nie wystarczy na dofinansowanie wszystkich pozytywnie ocenionych projektów, wsparcie uzyskują projekty, które zdobędą najwięcej punktów w ramach oceny merytorycznej fakultatywnej.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Po zakończeniu procesu oceny zostaje sporządzona lista rankingowa, która zawiera projekty rekomendowane do dofinansowania oraz nierekomendowane do dofinansowania. Lista ta po ostatecznej akceptacji jest umieszczana na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Dodatkowo każdy wnioskodawca jest informowany pisemnie o wyniku oceny i w przypadku oceny negatywnej o przysługujących mu środkach odwoławczych.

Umowa o dofinansowanie projektu celowego

Wnioskodawcy, których projekty zostały pozytywnie zarekomendowane podczas procesu oceny są wzywani do przedłożenia dodatkowej dokumentacji, której wymaga się na etapie podpisywania umowy o dofinansowanie projektu celowego. 

Wezwanie do uzupełnienia dokumentów jest kierowane do wnioskodawców w terminie 14 dni od dnia zatwierdzenia projektu do dofinansowania.

Polecamy ABC funduszy unijnych

REKLAMA

Dokumenty, o których mowa powyżej należy przedłożyć do Regionalnej Instytucji Finansującej, właściwej ze względu na lokalizację projektu. Ich przedłożenie jest warunkiem obligatoryjnym dla podpisania umowy i udzielenia dofinansowania. Podpisanie umowy powinno nastąpić nie później niż w terminie 14 dni od przedłożenia dokumentów do RIF. Jeżeli jednak przedstawione dokumenty budzą jakieś zastrzeżenia czy wątpliwości termin ten może zostać przedłużony. Umowa podpisywana jest w siedzibie RIF.

Wzór umowy o dofinansowanie zawiera dokumentacja konkursowa. Szczegółowy zakres dokumentów, które należy załączyć na etapie podpisywania umowy o dofinansowanie projektu celowego została przedstawiona w drugiej części artykułu.

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Roczny plan urlopów. Nie każdy pracodawca musi go mieć

Ustalając plan urlopów, pracodawca musi uwzględnić wnioski pracowników oraz konieczność zapewnienia normalnego toku pracy - powiedziała radca prawny dr Monika Wieczorek. Zaznaczyła, że w wyjątkowych sytuacjach wypoczynek może być przesunięty.

Niższe składki dzięki Małemu ZUS plus. Dla kogo ulga i jak z niej skorzystać?

Mały ZUS plus to ulga dla przedsiębiorców, którzy chcą obniżyć składki na ubezpieczenia społeczne. Warunkiem jest dochód z działalności gospodarczej poniżej określonego limitu. Sprawdź, kto może skorzystać z Małego ZUS plus, jakie są limity przychodu i terminy zgłoszeń oraz dlaczego ulga nie obejmuje składki zdrowotnej.

Czym jest przygotowana likwidacja przedsiębiorstwa?

Przygotowana likwidacja pozwala na sprawne pozyskanie pieniędzy niezbędnych do uregulowania należności wobec wierzycieli, a niekiedy także na zachowanie przez dłużnika części swojego majątku. Dlatego jest to procedura warta uwagi przy planowaniu strategii oddłużenia.

Pracownik ma lepsze wyniki, gdy może wziąć psa do biura. Jak polityka prozwierzęca wpływa na firmę?

Wprowadzenie praktyk prozwierzęcych w miejscu pracy może zwiększyć produktywność pracowników i przyczynić się do poprawy wyników firmy. Taki wniosek płynie z tegorocznego badania przeprowadzonego przez portugalskich naukowców. Eksperci ze sklepu zoologicznego zooplus podkreślają, że to tylko jeden z wielu pozytywnych efektów tworzenia biur przyjaznych zwierzętom.

REKLAMA

Kryzys wizerunkowy polskich firm 2024: skutki i działania naprawcze [PRZYKŁADY]

Wizerunek przedsiębiorstwa to kluczowy element jego sukcesu. W Polsce, w ciągu ostatnich lat, wiele firm doświadczyło kryzysów wizerunkowych, które wpłynęły na ich postrzeganie przez klientów, partnerów biznesowych i społeczeństwo. Kryzysy te mają różne przyczyny, od błędów zarządzania po problemy produktowe czy etyczne. W artykule analizujemy przykłady polskich przedsiębiorstw, które w 2024 roku zmagały się z kryzysami wizerunkowymi, oraz przedstawiamy działania, jakie należy podjąć, aby ocieplić wizerunek firmy po tego rodzaju zdarzeniach.

Ważne dla właścicieli małych sklepów internetowych i konsumentów: te trendy w e-commerce mocno zmienią styl e-zakupów w 2025 roku

Po skokowych wzrostach zakupów internetowych z czasu pandemii, mijający rok przyniósł wyraźnie spokojniejsze tempo rozwoju handlu online. Nowe przyspieszenie może jednak pojawić się za sprawą jeszcze wygodniejszych rozwiązań płatniczych, które zyskały na popularności w ostatnich miesiącach.

Kłopoty z finansami w firmie. Do tradycyjnych zagrożeń: zatory płatnicze, problem z uzyskaniem finansowania dołącza w 2025 roku potrzeba wali z hakerami

Największe zagrożenie dla polskiej przedsiębiorczości w 2025 roku eksperci widzą w narastających zatorach płatniczych, ograniczonym dostępie do finansowania i rosnącej liczbie ataków hakerskich. To ostatnie zwiększy zapotrzebowanie firm na inwestycje w cyberbezpieczeństwo.

Nowe technologie całkowicie odmieniają sposób działania firm ochroniarskich. Poza dbałością o bezpieczeństwo ludzi i obiektów pozwalają monitorować pracę ochroniarzy

Wiele czynności, dziś wykonywanych przez pracowników ochrony, zostanie zastąpionych (lub już jest zastępowanych) nowoczesnymi technologiami. Nie znaczy to, że branża pracowników ochrony zniknie, jednak bez wątpienia zmaleje liczba etatów.

REKLAMA

Podatek od nieruchomości 2025. Przedsiębiorcy apelują do samorządów o stosowanie jak najniższych stawek

W wielu firmach podatek od nieruchomości to koszt rzędu kilkuset tysięcy złotych w skali roku. Najbardziej odczuwają go firmy działające w branży przemysłowej i w logistyce. Ze względu na duże powierzchnie nieruchomości podatek, który płacą liczony jest w setkach tysięcy złotych.

Które branże skontroluje UODO? Znamy plan na 2025 rok

W 2025 r. kontrolerzy Urzędu Ochrony Danych Osobowych skupią się m.in. na bezpieczeństwie danych medycznych i przetwarzaniu danych dzieci. Plan kontroli uwzględnia te sektory, w których coraz częściej pojawiają się zagrożenia oraz te, które społeczne zainteresowanie.

REKLAMA