Jakie dokumenty należy załączyć do umowy o dofinansowanie projektów celowych – część I
REKLAMA
REKLAMA
Nabór i ocena projektów celowych
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zakończyła właśnie przyjmowanie wniosków o dofinansowanie projektów celowych realizowanych w ramach działania 1.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Wszystkie wnioski o dofinansowanie złożone w terminie naboru zostają poddane procesowi oceny pod kątem spełniania kryteriów programowych.
REKLAMA
Ocena trwa nie dłużej niż 90 dni od daty zamknięcia naboru w ramach danej rundy aplikacyjnej.
Wsparcie mogą otrzymać tylko projekty pozytywnie ocenione, do wyczerpania środków dostępnych w ramach danego konkursu. Przypomnijmy, że kwota środków przeznaczonych na dofinansowanie w ramach tej rundy aplikacyjnej wynosi 364,23 mln zł.
Dowiedz się Jak spełnić kryterium innowacyjności w projektach celowych POIG
W przypadku, gdy dostępny budżet nie wystarczy na dofinansowanie wszystkich pozytywnie ocenionych projektów, wsparcie uzyskują projekty, które zdobędą najwięcej punktów w ramach oceny merytorycznej fakultatywnej.
Po zakończeniu procesu oceny zostaje sporządzona lista rankingowa, która zawiera projekty rekomendowane do dofinansowania oraz nierekomendowane do dofinansowania. Lista ta po ostatecznej akceptacji jest umieszczana na stronie internetowej Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Dodatkowo każdy wnioskodawca jest informowany pisemnie o wyniku oceny i w przypadku oceny negatywnej o przysługujących mu środkach odwoławczych.
Umowa o dofinansowanie projektu celowego
Wnioskodawcy, których projekty zostały pozytywnie zarekomendowane podczas procesu oceny są wzywani do przedłożenia dodatkowej dokumentacji, której wymaga się na etapie podpisywania umowy o dofinansowanie projektu celowego.
Wezwanie do uzupełnienia dokumentów jest kierowane do wnioskodawców w terminie 14 dni od dnia zatwierdzenia projektu do dofinansowania.
Polecamy ABC funduszy unijnych
REKLAMA
Dokumenty, o których mowa powyżej należy przedłożyć do Regionalnej Instytucji Finansującej, właściwej ze względu na lokalizację projektu. Ich przedłożenie jest warunkiem obligatoryjnym dla podpisania umowy i udzielenia dofinansowania. Podpisanie umowy powinno nastąpić nie później niż w terminie 14 dni od przedłożenia dokumentów do RIF. Jeżeli jednak przedstawione dokumenty budzą jakieś zastrzeżenia czy wątpliwości termin ten może zostać przedłużony. Umowa podpisywana jest w siedzibie RIF.
Wzór umowy o dofinansowanie zawiera dokumentacja konkursowa. Szczegółowy zakres dokumentów, które należy załączyć na etapie podpisywania umowy o dofinansowanie projektu celowego została przedstawiona w drugiej części artykułu.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.