REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie dokumenty należy załączyć do umowy o dofinansowanie projektów celowych – część II

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Dofinansowanie projektów celowych
Dofinansowanie projektów celowych

REKLAMA

REKLAMA

Przed podpisaniem umowy o dofinansowanie projektu celowego wnioskodawcy są zobowiązani do uzupełnienia dokumentów złożonych na etapie aplikowania o środki unijne. Spełnienie kryteriów kwalifikowalności projektu oraz wnioskodawcy musi nastąpić również podczas podpisywania umowy o dofinansowanie projektu.

Regionalne Instytucje Finansujące dokonują powtórnej weryfikacji przedłożonej przez wnioskodawców dokumentacji w celu zbadania czy projekt w dalszym ciągu kwalifikuje się do udzielenia wsparcia w ramach działania 1.4 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Działanie to jest celowe w sytuacji, iż ocena projektu trwa do 90 dni od zakończenia naboru projektów i w tym okresie dokumenty załączone do wniosku mogą ulec dezaktualizacji. Przykładowo, wnioskodawca projektu może przestać spełniać kryteria kwalifikowalności do udzielenia dofinansowania unijnego. Zawarcie umowy z RIF powinno nastąpić w terminie do 14 dni od dnia przedłożenia wymaganych dokumentów.

REKLAMA

Lista dokumentów niezbędnych do podpisania umowy

Na potrzeby zawarcia umowy o dofinansowanie wnioskodawcy są zobowiązani przedłożyć następujące dokumenty:

  • Zaświadczenie z właściwego Urzędu Skarbowego o niezaleganiu z należnościami wobec Skarbu Państwa oraz zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o niezaleganiu z należnościami wobec Skarbu Państwa;

Obydwa zaświadczenia powinny być wystawione nie wcześniej niż 3 miesiące przed dniem dostarczenia do RIF. Dokumenty należy przedłożyć w oryginale lub w kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.

  • Aktualny dokument rejestrowy, który powinien zostać wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed dniem dostarczenia do RIF oraz potwierdzony za zgodność z oryginałem przez osobę upoważnioną do reprezentowania wnioskodawcy;
  • Deklarację wnioskodawcy o niekaralności;
  • Oświadczenie Wnioskodawcy o nr rachunku bankowego;

Przeczytaj również: Jak rozliczyć projekt badawczo-rozwojowy?

W przypadku występowania przez wnioskodawcę o płatności zaliczkowe konieczne będzie wskazanie dwóch nr rachunków bankowych, tj. odrębnie dla płatności zaliczkowych oraz płatności pośrednich i końcowej). 

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • Harmonogram płatności;
  • Oświadczenie o posiadanym statusie;
  • Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc inną niż pomoc de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie (przedstawiany tylko w przypadku, gdy wnioskodawca otrzymał pomoc w okresie pomiędzy złożeniem wniosku a zawarciem umowy);
  • Kopie zaświadczeń o uzyskanej pomocy de minimis (przedstawiane tylko w przypadku, gdy wnioskodawca otrzymał pomoc w okresie pomiędzy złożeniem wniosku a zawarciem umowy);
  • Pełna dokumentacja oddziaływania projektu na środowisko (przedstawiana tylko w przypadku, gdy projekt znacząco oddziaływuje na środowisko lub na obszar/potencjalny obszar Natura 2000;
  • Postanowienie właściwego organu, że projekt nie wymaga przeprowadzenia procedury oceny oddziaływania na środowisko oraz Załącznik nr 1B do Wytycznych Ministra Rozwoju Regionalnego w zakresie postępowania w sprawie oceny oddziaływania na środowisko dla przedsięwzięć współfinansowanych z krajowych, lub regionalnych programów operacyjnych (dotyczy projektów będących przedsięwzięciami, dla których nie było konieczne wszczęcie postępowania oceny oddziaływania na środowisko).

Polecamy: serwis Dotacje

REKLAMA

Ponadto w przypadku, gdy umowa o dofinansowanie będzie zawierana przez pełnomocnika wymaga się załączenie pełnomocnictwa wystawionego w formie aktu notarialnego. W przypadku spółek cywilnych konieczne jest załączenie kopii umowy spółki cywilnej oraz kopii decyzji o nadaniu NIP w przypadku spółek cywilnych dla wszystkich wspólników oraz spółki.

Szczegółowy wykaz dokumentów, które należy przedłożyć Regionalnej Instytucji Finansującej na potrzeby zawarcia umowy o dofinansowanie zawiera Regulamin konkursu, który jest dostępny na stronach internetowych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, pod adresem: http://www.parp.gov.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

REKLAMA

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

REKLAMA

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

Brak chętnych do pracy. Restaurator oferuje prawie 1300 zł za pomoc w znalezieniu kelnera

Sezon letni jeszcze się nie rozpoczął, a w branży gastronomicznej i hotelowej już, tak jak co roku, brakuje pracowników. Właściciel bistro w Aoście na północy Włoch oferuje bon wartości 300 euro osobie, która pomoże mu znaleźć kelnera. 

REKLAMA