REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Unijne dotacje dla emigrantów powracających na stołeczny rynek pracy - część II

Tomasz Wydra
Specjalista w dziedzinie dotacji unijnych
Unijne dotacje dla emigrantów
Unijne dotacje dla emigrantów

REKLAMA

REKLAMA

Jeśli wróciłeś z zagranicy i trudno Ci się odnaleźć na stołecznym rynku pracy możesz zostać uczestnikiem projektu, w ramach, którego można otrzymać wsparcie szkoleniowo-doradcze w zakresie rozwoju przedsiębiorczości oraz jednorazową dotację na założenie własnej firmy w wysokości 40 tys. złotych.

W projekcie realizowanym wspólnie przez Miasto St. Warszawa oraz Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania przewiduje się udzielenie wsparcia ponad 20 osobom pozostającym bez pracy na stołecznym rynku pracy. Warunkiem ubiegania się o udział w rekrutacji jest złożenie formularza rekrutacyjnego, który jest dostępny na stronie organizatora oraz wymaganych w regulaminie dokumentów dodatkowych.

REKLAMA

Jak wziąć udział w projekcie?

REKLAMA

Pobrany ze strony internetowej formularz rekrutacyjny (www.zostanszefem.vizja.pl) należy wypełnić komputerowo, podpisać i złożyć w wersji papierowej w Biurze projektu. Formularz należy złożyć w terminie rekrutacji. Formularze złożone po tym terminie nie będą podlegały ocenie. Kandydat na uczestnika projektu może złożyć tylko jeden formularz rekrutacyjny. Złożone formularze rekrutacyjne nie podlegają jakimkolwiek zmianom. W sytuacji złożenia przez kandydata drugiego formularza nie będzie on podlegał ocenie.

Formularz rekrutacyjny składa się z 3 części, w ramach których wymaga się przedstawienia podstawowych informacji o kandydacie na uczestnika projektu, wstępnej koncepcji planowanego biznesu oraz listu motywacyjnego.

Polecamy: Czy mogę odmówić podpisania informacji pokontrolnej w projektach innowacyjnych?

Wraz z formularzem rekrutacyjnym należy załączyć kserokopie, co najmniej dwóch posiadanych dokumentów potwierdzających wykonywanie legalnej pracy za granicą typu:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
  • umowę o pracę z tytułu zatrudnienia poza granicami RP,
  • dochód za pierwszy pełny przepracowany miesiąc, 
  • roczne zeznanie podatkowe z zagranicy za ostatni okres rozliczeniowy,
  • certyfikat rezydencji podatkowej wydany przez zagraniczną administrację podatkową,
  • zaświadczenie od pracodawcy o rozwiązaniu umowy o pracę,
  • wypowiedzenie umowy o pracę przez pracodawcę, 
  • umowę najmu mieszkania lub inne rachunki potwierdzające pobyt danej osoby w określonym kraju.

Podczas składania formularza rekrutacyjnego w Biurze projektu możemy zostać poproszeni o przedstawienie do wglądu oryginałów tych dokumentów.

Przedstawienie co najmniej dwóch z wyżej wymienionych dokumentów jest warunkiem koniecznym uczestnictwa w projekcie. Złożony formularz rekrutacyjny podlega ocenie przez Komisję Rekrutacyjną. Ocenie w szczególności będzie podlegała koncepcja biznesu opisana w II części formularza rekrutacyjnego. Podczas oceny z wybranymi kandydatami planuje się przeprowadzenie rozmowy rekrutacyjnej.

Polecamy: ABC funduszy unijnych

W I etapie projektu tj. części szkoleniowo-doradczej udział biorą wszyscy kandydaci zakwalifikowani do udziału w projekcie, czyli zarówno uczestnicy z listy podstawowej jak i rezerwowej. Warunkiem zakwalifikowania do II etapu projektu jest ukończenie fazy szkoleniowo-doradczej. Etap ten kończy test wiedzy o przedsiębiorczości. Należy przy tym dodać, że udział w zajęciach jest obowiązkowy.

Projekt realizowany jest w terminie od września 2009 do kwietnia 2012 roku.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
KAS: Nowe funkcjonalności konta organizacji w e-Urzędzie Skarbowym

Spółki, fundacje i stowarzyszenia nie muszą już upoważniać pełnomocników do składania deklaracji drogą elektroniczną, aby rozliczać się elektronicznie. Krajowa Administracja Skarbowa wprowadziła nowe funkcjonalności konta organizacji w e-US.

Sztuczna inteligencja będzie dyktować ceny?

Sztuczna inteligencja wykorzystywana jest coraz chętniej, sięgają po nią także handlowcy. Jak detaliści mogą zwiększyć zyski dzięki sztucznej inteligencji? Coraz więcej z nich wykorzystuje AI do kalkulacji cen. 

Coraz więcej firm zatrudnia freelancerów. Przedsiębiorcy opowiadają dlaczego

Czy firmy wolą teraz zatrudniać freelancerów niż pracowników na etat? Jakie są zalety takiego modelu współpracy? 

Lavard - kara UOKiK na ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Firmy wprowadzały w błąd konsumentów kupujących odzież

UOKiK wymierzył kary finansowe na przedsiębiorstwa odzieżowe: Polskie Sklepy Odzieżowe (Lavard) - ponad 3,8 mln zł, Lord - ponad 213 tys. zł. Konsumenci byli wprowadzani w błąd przez nieprawdziwe informacje o składzie ubrań. Zafałszowanie składu ubrań potwierdziły kontrole Inspekcji Handlowej i badania w laboratorium UOKiK.

REKLAMA

Składka zdrowotna to parapodatek! Odkręcanie Polskiego Ładu powinno nastąpić jak najszybciej

Składka zdrowotna to parapodatek! Zmiany w składce zdrowotnej muszą nastąpić jak najszybciej. Odkręcanie Polskiego Ładu dopiero od stycznia 2025 r. nie satysfakcjonuje przedsiębiorców. Czy składka zdrowotna wróci do stanu sprzed Polskiego Ładu?

Dotacje KPO wzmocnią ofertę konkursów ABM 2024 dla przedsiębiorców

Dotacje ABM (Agencji Badań Medycznych) finansowane były dotychczas przede wszystkim z krajowych środków publicznych. W 2024 roku ulegnie to zmianie za sprawą środków z KPO. Zgodnie z zapowiedziami, już w 3 i 4 kwartale możemy spodziewać się rozszerzenia oferty dotacyjnej dla przedsiębiorstw.

"DGP": Ceneo wygrywa z Google. Sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej

Warszawski sąd zakazał wyszukiwarce Google faworyzowania własnej porównywarki cenowej. Nie wolno mu też przekierowywać ruchu do Google Shopping kosztem Ceneo ani utrudniać dostępu do polskiej porównywarki przez usuwanie prowadzących do niej wyników wyszukiwania – pisze we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".

Drogie podróże zarządu Orlenu. Nowe "porażające" informacje

"Tylko w 2022 roku zarząd Orlenu wydał ponad pół miliona euro na loty prywatnymi samolotami" - poinformował w poniedziałek minister aktywów państwowych Borys Budka. Dodał, że w listopadzie ub.r. wdano też 400 tys. zł na wyjazd na wyścig Formuły 1 w USA.

REKLAMA

Cable pooling - nowy model inwestycji w OZE. Warunki przyłączenia, umowa

W wyniku ostatniej nowelizacji ustawy Prawo energetyczne, która weszła w życie 1 października 2023 roku, do polskiego porządku prawnego wprowadzono długo wyczekiwane przez polską branżę energetyczną przepisy regulujące instytucję zbiorczego przyłącza, tzw. cable poolingu. Co warto wiedzieć o tej instytucji i przepisach jej dotyczących?

Wakacje składkowe. Od kiedy, jakie kryteria trzeba spełnić?

12 kwietnia 2024 r. w Sejmie odbyło się I czytanie projektu nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Projekt nowelizacji przewiduje zwolnienie z opłacania składek ZUS (tzw. wakacje składkowe) dla małych przedsiębiorców. 

REKLAMA