reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Etykieta w biznesie > W biurze > Drzwi pokoi służbowych

Drzwi pokoi służbowych

Drzwi prowadzące do pokoju służbowego często są zamknięte. Niekiedy pozostaje to w sprzeczności z ideą przepływu informacji w biurze czy koniecznością obsługi interesantów.

Jesteś jedną z osób tworzących przedsiębiorstwo i by dobrze wypełniać swoje obowiązki musisz komunikować się z innymi pracownikami. Nie unikniesz sytuacji wchodzenia do służbowych pokoi. Zanim jednak dowiesz się jak to robić, zastawów się jak wyglądają drzwi do twojego pokoju. Są przeszklone czy z litego drewna, zawsze je zamykasz, czy zostawiasz uchylone, a może robisz i tak i tak w zależności od pracy jaką wykonujesz. Przebywasz w pokoju sam, a może dzielisz pokój z innymi? Od tych czynników zależy, czy należy pukać do pokoju czy też nie.

Kiedy należy pukać

Zapukać należy zawsze, gdy wchodzimy po raz pierwszy do pokoju i nie wiemy, kto się w nim znajduje – pukamy i czekamy na zaproszenie. Zawsze pukamy wchodząc do pokoju przełożonego.

Polecamy: Zajmowanie miejsc w pomieszczeniach

Nie musisz pukać jeśli…

W pokoju, do którego wchodzisz pracuje więcej niż pięć osób – ich praca polega na obsługiwaniu interesantów, dlatego nauczyły się wykonywać swoją pracę między rozmową z jednym klientem a drugim.
Drzwi pokoju są uchylone – jest to znak, że pracująca w nim osoba wykonuje takie zadania, że czyjeś wtargnięcie nie będzie wielką przeszkodą.
Po raz kolejny w tym samym dniu wchodzisz do tego samego pokoju – często jest to pokój, z którego korzysta wiele osób lub praca przebywających tam osób polega na przekazywaniu innym informacji.
Drzwi wykonane są z przezroczystego tworzywa lub szkła.

Pamiętaj – jeśli drzwi były zamknięte, po załatwieniu sprawy i wyjściu również je zamykasz, gdy były uchylone – takimi je pozostawiasz. Przebywając w pokoju, w którym pracują co najmniej dwie osoby załatwiasz sprawę rozmawiając ściszonym głosem, by nie przeszkadzać innym.

Czytaj także: Praca w boksach

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zapukać należy zawsze, gdy wchodzimy po raz pierwszy do pokoju i nie wiemy, kto się w nim znajduje – pukamy i czekamy na zaproszenie.
Zapukać należy zawsze, gdy wchodzimy po raz pierwszy do pokoju i nie wiemy, kto się w nim znajduje – pukamy i czekamy na zaproszenie.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

TomTom

Założona w 1991 firma TomTom (AEX:TOM2) jest wiodącym na świecie dostawcą produktów i usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych ukierunkowanym na dostarczenie wszystkim kierowcom najlepszych na świecie rozwiązań nawigacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama