| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Etykieta w biznesie > W biurze > Drzwi pokoi służbowych

Drzwi pokoi służbowych

Drzwi prowadzące do pokoju służbowego często są zamknięte. Niekiedy pozostaje to w sprzeczności z ideą przepływu informacji w biurze czy koniecznością obsługi interesantów.

Jesteś jedną z osób tworzących przedsiębiorstwo i by dobrze wypełniać swoje obowiązki musisz komunikować się z innymi pracownikami. Nie unikniesz sytuacji wchodzenia do służbowych pokoi. Zanim jednak dowiesz się jak to robić, zastawów się jak wyglądają drzwi do twojego pokoju. Są przeszklone czy z litego drewna, zawsze je zamykasz, czy zostawiasz uchylone, a może robisz i tak i tak w zależności od pracy jaką wykonujesz. Przebywasz w pokoju sam, a może dzielisz pokój z innymi? Od tych czynników zależy, czy należy pukać do pokoju czy też nie.

Kiedy należy pukać

Zapukać należy zawsze, gdy wchodzimy po raz pierwszy do pokoju i nie wiemy, kto się w nim znajduje – pukamy i czekamy na zaproszenie. Zawsze pukamy wchodząc do pokoju przełożonego.

Polecamy: Zajmowanie miejsc w pomieszczeniach

Nie musisz pukać jeśli…

W pokoju, do którego wchodzisz pracuje więcej niż pięć osób – ich praca polega na obsługiwaniu interesantów, dlatego nauczyły się wykonywać swoją pracę między rozmową z jednym klientem a drugim.
Drzwi pokoju są uchylone – jest to znak, że pracująca w nim osoba wykonuje takie zadania, że czyjeś wtargnięcie nie będzie wielką przeszkodą.
Po raz kolejny w tym samym dniu wchodzisz do tego samego pokoju – często jest to pokój, z którego korzysta wiele osób lub praca przebywających tam osób polega na przekazywaniu innym informacji.
Drzwi wykonane są z przezroczystego tworzywa lub szkła.

Pamiętaj – jeśli drzwi były zamknięte, po załatwieniu sprawy i wyjściu również je zamykasz, gdy były uchylone – takimi je pozostawiasz. Przebywając w pokoju, w którym pracują co najmniej dwie osoby załatwiasz sprawę rozmawiając ściszonym głosem, by nie przeszkadzać innym.

Czytaj także: Praca w boksach

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Zapukać należy zawsze, gdy wchodzimy po raz pierwszy do pokoju i nie wiemy, kto się w nim znajduje – pukamy i czekamy na zaproszenie.
Zapukać należy zawsze, gdy wchodzimy po raz pierwszy do pokoju i nie wiemy, kto się w nim znajduje – pukamy i czekamy na zaproszenie.

Ochrona danych pracowników. Zmiany 201969.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Wójcik

Doradca techniczny firmy Altax

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »