reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Przyjęcie koktajlowe

Jeśli chcesz uczcić jakieś osiągnięcie firmy, a nie chcesz robić wielkiej fety - pomyśl o zorganizowaniu koktajlu. To krótkie przyjęcie na stojąco doskonale nadaje się na uczczenie wyróżnienia czy nagrody otrzymanej przez Twoją firmę.

Koktajl zaczyna się zazwyczaj w godzinach popołudniowych 16-18 i trwa dwie godziny. Najczęściej już na zaproszeniach wyraźnie zaznaczone są godziny rozpoczęcia i zakończenia spotkania. Liczba gości jest nieograniczona – możemy zaprosić tyle osób, ile zmieści się w wynajętym do tego celu lokalu i ogrodzie. W trakcie jego trwania podawane są napoje alkoholowe i bezalkoholowe oraz małe przekąski. Nie podaje się kawy.

W przypadku tego rodzaju przyjęć punktualność nie musi być dokładnie przestrzegana. Można lekko się spóźnić – około 15-20 minut, ponieważ przez pierwsze pół godziny gospodarze witają się z gośćmi. W trakcie powitania goście powinni złożyć życzenia lub gratulacje gospodarzom dopasowane do okazji przyjęcia. W pierwszej kolejności goście witają się z gospodarzem spotkania (tzn. prezesem, właścicielem firmy), nawet jeśli obok niego stoi żona. I na odwrót jeśli prezesem jest kobieta najpierw należy się przywitać z nią, a dopiero później z jej mężem.

Zobacz: Jak negocjować z chińskimi partnerami? - wspólne posiłki

Podczas przyjęcia gospodarze powinni starać się porozmawiać choć przez chwilę ze wszystkimi przybyłymi. W tym czasie koordynacją spotkania zajmują się współpracownicy gospodarzy. Oni również w miarę możliwości czasowych powinni zajmować się zaproszonymi i gośćmi.

Napoje i przekąski są serwowane przez kelnerów. Około 30 minut przed zakończeniem koktajlu można przestać podawać przekąski i napoje. Goście powinni zacząć się rozchodzić jeszcze przed wyznaczonym na zaproszeniu czasie.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Podczas przyjęcia gospodarze powinni starać się porozmawiać choć przez chwilę ze wszystkimi przybyłymi.
Podczas przyjęcia gospodarze powinni starać się porozmawiać choć przez chwilę ze wszystkimi przybyłymi.

Zatrudnianie i zwalnianie pracowników. Obowiązki pracodawców59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Wyrwa

Doradca podatkowy nr 12653

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama