| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP

Garden party

Tzw. przyjęcie ogrodowe obejmuje nieformalne spotkania takie jak grill i barbeque, ale również oficjalne cocktail party i buffet dinner w ogrodzie rezydencji czy prywatnej posiadłości.

Trochę kultury

Garden party może mieć oficjalny charakter i powinniśmy pamiętać o tym zarówno podczas wyboru stroju, jak i konsumowania potraw na łonie natury. Nie ma nic bardziej rażącego i przykrego dla ludzi kulturalnych od widoku niedbale lub nieadekwatnie odzianych gości, zachowujących się, jakby nie wiedzieli, gdzie się znajdują. A przecież nie chcemy być tak postrzegani. Warto zatem poznać zasady, jakimi rządzi się ta odmiana przyjęcia. Nie odbiegają one szczególnie od etykiety spotkań w pomieszczeniach.

Zasady

Przyjęcie ogrodowe to odmiana cocktail party. Urządza się je z okazji święta narodowego (przyjęcie w ambasadzie), wydarzenia kulturalnego lub powitania/pożegnania zagranicznych gości. Garden party, podobnie jak aperitif, przyjęcie koktajlowe czy bufetowe, zalicza się do tzw. przyjęć stojących (w odróżnieniu od przyjęć zasiadanych, takich jak np. lunch, obiad biznesowy czy bankiet).

Zobacz: Rodzaje przyjęć zasiadanych

Garden party odbywa się zwykle w godzinach popołudniowych (np. 17.00-19.00) i jest uzależnione od pogody – ale to zmartwienie zostawmy organizatorom. Godzina rozpoczęcia i zakończenia przyjęcia powinna być podana na zaproszeniu.

Co ważne, punktualne przybycie oraz uczestnictwo w całym przyjęciu nie są wymagane. Można opuścić ogród „po angielsku”, czyli bez pożegnania. Nie dotyczy to gospodarza – powinien on oficjalnie przywitać oraz pożegnać gości pod koniec przyjęcia lub w trakcie opuszczania przez nich garden party. W przypadku oficjalnych okazji i znaczących osobistości, powinniśmy oczywiście uczynić zadość wszystkim formalnościom.

Menu

Ze względów praktycznych dania serwowane na garden party powinny być formie małych, łatwych do spożycia na stojąco kawałków. Do częstych przekąsek należą zatem koreczki, mięso i owoce, pieczywo, potrawy ciepłe, potrawy z grilla (warzywa, ryby, mięso) – wszystko w małych porcjach, które da się nabić na widelec. Wśród napojów (woda mineralna, soki owocowe) pojawiają się alkohole takie jak wino i piwo, które powinny być schłodzone, oraz long drinki.

Zobacz serwis: Przyjęcia i uroczystości

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Garden party odbywa się zwykle w godzinach popołudniowych (np. 17.00-19.00) i jest uzależnione od pogody – ale to zmartwienie zostawmy organizatorom.
Garden party odbywa się zwykle w godzinach popołudniowych (np. 17.00-19.00) i jest uzależnione od pogody – ale to zmartwienie zostawmy organizatorom.

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Martyna Owsiak

Aplikantka radcowska

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »