REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Uścisk dłoni oznaką profesjonalizmu

Pamiętaj, że witamy się poprzez uścisk dłoni zarówno z mężczyznami jak i z kobietami.
Pamiętaj, że witamy się poprzez uścisk dłoni zarówno z mężczyznami jak i z kobietami.

REKLAMA

REKLAMA

Jest tylko niewielkim szczegółem w gąszczu różnych biznesowych zachowań, niepozorny i wielokrotnie niedoceniany, ale potrafiący zdziałać prawdziwe cuda. Uścisk dłoni - bo o nim mowa -pomoże Ci zbudować dobre relacje zawodowe.

REKLAMA

Pewnie niejednokrotnie zdarzyło Ci się oceniać współpracownika, klienta , a nawet przełożonego po uścisku dłoni – dlatego tym bardziej powinieneś docenić jego rolę na ścieżce swojej kariery. Zastanów się jak się witasz z innymi na polu zawodowym i prywatnym, czy w ogóle masz w zwyczaju podawanie dłoni?

REKLAMA

Czy chcesz tego czy nie, inni będą oceniali Twój profesjonalizm po uścisku dłoni. Od niego również zależy, czy rozmówca będzie Cię traktował poważnie. Zatem pierwsza zasada brzmi – wypracuj w sobie nawyk witania się poprzez podanie ręki. W kolejnym kroku zwróć szczególną uwagę na siłę swojego uścisku. Witaj się silnie i pewnie . Słaby uścisk dłoni bowiem komunikuje Twojemu rozmówcy, że jesteś raczej osobą o łagodnym usposobieniu, niepewną siebie, niepotrafiącą walczyć o swoje racje, wahającą się przy podejmowaniu ważnych decyzji. Uścisk dłoni powinien być zdecydowany, ale nie przesadnie silny – witanie przecież to nie próba sił. Zbyt silny uścisk dłoni utożsamiany jest z takimi cechami charakteru jak: chęć manipulowania innymi, despotyzm, bezwzględność. Zdecydowany, ale nie przesadnie silny uścisk dłoni wzbudza szacunek, zaufanie, a połączony z uśmiechem nawet sympatię.

Zobacz: Gdy nie masz ochoty na alkohol?

Pamiętaj, że witamy się poprzez uścisk dłoni zarówno z mężczyznami jak i z kobietami.

W jaki sposób podawać dłoń

REKLAMA

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość – istnieje recepta na podawanie dłoni rozmówcom – poznasz ją za pomocą krótkiego ćwiczenia . Wyciągnij energicznie rękę do rozmówcy z kciukiem skierowanym ku górze. Zetknij całą dłoń z dłonią drugiej osoby, a nie tylko końce palców. Kiedy dłonie Wasze się spotkają opuść kciuk. Twoje palce powinny oplatać dłoń Twojego rozmówcy. Będąc w takim uścisku potrząśnij dwa-trzy razy dłonią. Nie przedłużaj uścisku. Najlepiej zaraz po uściśnięciu puścić dłoń rozmówcy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeśli witasz się z kimś po raz pierwszy warto w czasie podawania ręki powiedzieć kilka słów do naszego rozmówcy: „Miło mi pana poznać”, „Cieszę się, że trafił pan do nas bez problemów”. Jeśli natomiast witasz się z osobą, którą bardzo dobrze znasz – możesz dla ocieplenia całej sytuacji położyć drugą dłoń na Waszych uściśniętych dłoniach. Nie rób tego jednak w kontaktach z osobami, z którymi witasz się po raz pierwszy i z przełożonym . Może być to odebranie jako nadmierna poufałość.

Zobacz: Jak odchodzić z pracy?

Jeśli wyjeżdżasz za granicę, dowiedz się wcześniej, jakie zwyczaje panują w kraju, do którego się wybierasz. Różne kultury w inny sposób podchodzą do tego zwyczaju, jedne nie uznają w ogóle witania się w ten sposób – zastępując go powitalnym ukłonem. Przykładowo w Japonii przy powitaniu należy się głęboko ukłonić, zginając się w pasie około trzydziestu stopni i pozostać chwilę w takim ukłonie. W Arabii Saudyjskiej natomiast powitanie przybiera bardziej wylewny obraz, zaczyna się od pozdrowienia Salam alejkum (Niech Bóg będzie z Tobą), później następuje uścisk dłoni. Możesz także zostać pocałowany w oba policzki.

Zapamiętaj, że Twój pewny uścisk dłoni podnosi Twoją wiarygodność, Twój prestiż, a także sprawia, że rozmówca traktuje Cię z szacunkiem i uwagą. Nie zmarnuj możliwości uścisku dłoni i buduj za jego pośrednictwem swój biznesowy wizerunek .

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Regulacje ESG w transporcie. Z czym to się wiąże?

Branża TSL nie ma łatwo. Firmy z tego sektora muszą zmierzyć się z nowymi wymogami regulacyjnymi i raportowymi – ESG (Environmental, Social, Governance). Chodzi o poprawę standardów środowiskowych, społecznych i zarządzania korporacyjnego. Któe regulacje już są w Europie obowiązkowe, a na które jeszcze czekamy? I najważniejsze - ile trzeba na to wydać i co grozi za ignorowanie tych zmian? 

Na jakie reformy czeka rynek pracy?

Przedsiębiorcy oczekują większego wsparcia od rządu, zwłaszcza w kwestii aktywizacji grup niedoreprezentowanych na rynku pracy. Chcieliby również zmniejszenia kosztów zatrudnienia i zapewnienia dostępu do kandydatów z państw trzecich. Nawołują także do stworzenia warunków sprzyjających rozwojowi kompetencji i kwalifikacji zawodowych. 

Maksymalizacja bezpieczeństwa: Dlaczego oprogramowanie on-premise ma kluczowe znaczenie w świecie zdominowanym przez SaaS?

Jak wynika z szacunków Gartnera, już za 3 lata aż 75 proc. przedsiębiorstw będzie traktować tworzenie kopii zapasowych aplikacji typu SaaS (Oprogramowanie jako Usługa) jako wymóg krytyczny. Jeszcze w tym roku było to 15 proc . Ta istotna różnica wynika z oceny ryzyka. O ile oprogramowanie dostępne w modelu SaaS jest coraz częstszym wyborem organizacji na całym świecie, kluczowe staje się zapewnienie, że przechowywane tam dane są zarówno dobrze chronione, jak i możliwe do odzyskania. W tym kontekście zasadne może być pytanie o dostępne alternatywy, a zwłaszcza możliwość korzystania z tradycyjnego oprogramowania on-premise, które jest instalowane i zarządzane lokalnie.

3 cechy innowacyjnego przedsiębiorstwa. Jak ważna jest ochrona środowiska? [WYWIAD]

Co dziś często przesądza o wyborze kontrahenta? Jak ważna jest ochrona środowiska w świecie biznesu? Jakie proste rozwiązania mogą wprowadzić wszystkie przedsiębiorstwa branży ogrodniczej? O 3 głównych cechach innowacyjności opowiada członek zarządu przedsiębiorstwa W.Legutko, Adam Legutko.

REKLAMA

Jak chronić firmowe pieniądze przez utratą wartości

Wielu przedsiębiorców zastanawia się jak uchronić swój kapitał w czasach wysokiej inflacji. Podobnie jak oni, ich pieniądze powinny pracować. Bank Pekao ma propozycję dla prowadzących działalność gospodarczą, spółkę cywilną lub osobową z uproszczoną księgowością, pozwalającą łączyć wysokie oprocentowanie z elastycznością

Nowe zasady naliczania składki zdrowotnej od 1 stycznia 2025 r. Rząd jest za wprowadzeniem zmian. Co się zmieni?

Nowe zasady naliczania składki zdrowotnej od 1 stycznia 2025 r. Rząd jest za wprowadzeniem zmian. Co się zmieni? Szacuje się, że z tego rozwiązania skorzysta ok. 2,4 mln przedsiębiorców. Rada ministrów przyjęła projekt nowelizacji.

Prognozy na 2025 rok: jakie trendy będą kształtować przyszłość biznesu e-commerce?

Jakie trendy ukształtują branżę e-commerce w nadchodzącym 2025 roku? Jakie narzędzia powinny wykorzystać firmy, żeby się rozwijać?

InPost Pay – rewolucyjna usługa dla Twojego e-sklepu

W dobie ogromnej konkurencji na rynku e-commerce kluczem do sukcesu jest wyróżnienie się i zwiększenie wygody zakupów dla klientów. InPost Pay to rozwiązanie, które może odmienić oblicze Twojego sklepu internetowego, pomagając zwiększyć konwersję dzięki nowoczesnym udogodnieniom. Dowiedz się, dlaczego warto wdrożyć tę usługę i co możesz dzięki niej zyskać!

REKLAMA

Wakacje składkowe 2024 tylko za grudzień. Wniosek trzeba złożyć już w listopadzie

Z wakacji składkowych w 2024 roku można skorzystać już tylko za grudzień. Natomiast wniosek trzeba złożyć już w listopadzie. Państwo opłaci składki za jeden miesiąc za mikroprzedsiębiorców i komorników sądowych. Jakie warunki trzeba spełnić?

Analiza wpływu ryzyka jako narzędzie zarządzania kryzysowego w firmach produkcyjnych [Poradnik]

Firmy produkcyjne, które operują złożonymi procesami, zaawansowanymi technologiami oraz różnorodnymi materiałami, są szczególnie narażone na ryzyko wystąpienia kryzysu. Analiza wpływu ryzyka (ang. Risk Impact Analysis) jest narzędziem, które pozwala firmom oszacować, jakie skutki dla organizacji mogą mieć określone zdarzenia i podjąć kroki w celu ich minimalizacji. Jak firmy produkcyjne mogą wykorzystać to narzędzie, aby skuteczniej zarządzać kryzysami?

REKLAMA