REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Uścisk dłoni oznaką profesjonalizmu

Pamiętaj, że witamy się poprzez uścisk dłoni zarówno z mężczyznami jak i z kobietami.
Pamiętaj, że witamy się poprzez uścisk dłoni zarówno z mężczyznami jak i z kobietami.

REKLAMA

REKLAMA

Jest tylko niewielkim szczegółem w gąszczu różnych biznesowych zachowań, niepozorny i wielokrotnie niedoceniany, ale potrafiący zdziałać prawdziwe cuda. Uścisk dłoni - bo o nim mowa -pomoże Ci zbudować dobre relacje zawodowe.

REKLAMA

Pewnie niejednokrotnie zdarzyło Ci się oceniać współpracownika, klienta , a nawet przełożonego po uścisku dłoni – dlatego tym bardziej powinieneś docenić jego rolę na ścieżce swojej kariery. Zastanów się jak się witasz z innymi na polu zawodowym i prywatnym, czy w ogóle masz w zwyczaju podawanie dłoni?

REKLAMA

Czy chcesz tego czy nie, inni będą oceniali Twój profesjonalizm po uścisku dłoni. Od niego również zależy, czy rozmówca będzie Cię traktował poważnie. Zatem pierwsza zasada brzmi – wypracuj w sobie nawyk witania się poprzez podanie ręki. W kolejnym kroku zwróć szczególną uwagę na siłę swojego uścisku. Witaj się silnie i pewnie . Słaby uścisk dłoni bowiem komunikuje Twojemu rozmówcy, że jesteś raczej osobą o łagodnym usposobieniu, niepewną siebie, niepotrafiącą walczyć o swoje racje, wahającą się przy podejmowaniu ważnych decyzji. Uścisk dłoni powinien być zdecydowany, ale nie przesadnie silny – witanie przecież to nie próba sił. Zbyt silny uścisk dłoni utożsamiany jest z takimi cechami charakteru jak: chęć manipulowania innymi, despotyzm, bezwzględność. Zdecydowany, ale nie przesadnie silny uścisk dłoni wzbudza szacunek, zaufanie, a połączony z uśmiechem nawet sympatię.

Zobacz: Gdy nie masz ochoty na alkohol?

Pamiętaj, że witamy się poprzez uścisk dłoni zarówno z mężczyznami jak i z kobietami.

W jaki sposób podawać dłoń

REKLAMA

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość – istnieje recepta na podawanie dłoni rozmówcom – poznasz ją za pomocą krótkiego ćwiczenia . Wyciągnij energicznie rękę do rozmówcy z kciukiem skierowanym ku górze. Zetknij całą dłoń z dłonią drugiej osoby, a nie tylko końce palców. Kiedy dłonie Wasze się spotkają opuść kciuk. Twoje palce powinny oplatać dłoń Twojego rozmówcy. Będąc w takim uścisku potrząśnij dwa-trzy razy dłonią. Nie przedłużaj uścisku. Najlepiej zaraz po uściśnięciu puścić dłoń rozmówcy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeśli witasz się z kimś po raz pierwszy warto w czasie podawania ręki powiedzieć kilka słów do naszego rozmówcy: „Miło mi pana poznać”, „Cieszę się, że trafił pan do nas bez problemów”. Jeśli natomiast witasz się z osobą, którą bardzo dobrze znasz – możesz dla ocieplenia całej sytuacji położyć drugą dłoń na Waszych uściśniętych dłoniach. Nie rób tego jednak w kontaktach z osobami, z którymi witasz się po raz pierwszy i z przełożonym . Może być to odebranie jako nadmierna poufałość.

Zobacz: Jak odchodzić z pracy?

Jeśli wyjeżdżasz za granicę, dowiedz się wcześniej, jakie zwyczaje panują w kraju, do którego się wybierasz. Różne kultury w inny sposób podchodzą do tego zwyczaju, jedne nie uznają w ogóle witania się w ten sposób – zastępując go powitalnym ukłonem. Przykładowo w Japonii przy powitaniu należy się głęboko ukłonić, zginając się w pasie około trzydziestu stopni i pozostać chwilę w takim ukłonie. W Arabii Saudyjskiej natomiast powitanie przybiera bardziej wylewny obraz, zaczyna się od pozdrowienia Salam alejkum (Niech Bóg będzie z Tobą), później następuje uścisk dłoni. Możesz także zostać pocałowany w oba policzki.

Zapamiętaj, że Twój pewny uścisk dłoni podnosi Twoją wiarygodność, Twój prestiż, a także sprawia, że rozmówca traktuje Cię z szacunkiem i uwagą. Nie zmarnuj możliwości uścisku dłoni i buduj za jego pośrednictwem swój biznesowy wizerunek .

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA