REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Uścisk dłoni oznaką profesjonalizmu

Subskrybuj nas na Youtube
Pamiętaj, że witamy się poprzez uścisk dłoni zarówno z mężczyznami jak i z kobietami.
Pamiętaj, że witamy się poprzez uścisk dłoni zarówno z mężczyznami jak i z kobietami.

REKLAMA

REKLAMA

Jest tylko niewielkim szczegółem w gąszczu różnych biznesowych zachowań, niepozorny i wielokrotnie niedoceniany, ale potrafiący zdziałać prawdziwe cuda. Uścisk dłoni - bo o nim mowa -pomoże Ci zbudować dobre relacje zawodowe.

REKLAMA

Pewnie niejednokrotnie zdarzyło Ci się oceniać współpracownika, klienta , a nawet przełożonego po uścisku dłoni – dlatego tym bardziej powinieneś docenić jego rolę na ścieżce swojej kariery. Zastanów się jak się witasz z innymi na polu zawodowym i prywatnym, czy w ogóle masz w zwyczaju podawanie dłoni?

REKLAMA

Czy chcesz tego czy nie, inni będą oceniali Twój profesjonalizm po uścisku dłoni. Od niego również zależy, czy rozmówca będzie Cię traktował poważnie. Zatem pierwsza zasada brzmi – wypracuj w sobie nawyk witania się poprzez podanie ręki. W kolejnym kroku zwróć szczególną uwagę na siłę swojego uścisku. Witaj się silnie i pewnie . Słaby uścisk dłoni bowiem komunikuje Twojemu rozmówcy, że jesteś raczej osobą o łagodnym usposobieniu, niepewną siebie, niepotrafiącą walczyć o swoje racje, wahającą się przy podejmowaniu ważnych decyzji. Uścisk dłoni powinien być zdecydowany, ale nie przesadnie silny – witanie przecież to nie próba sił. Zbyt silny uścisk dłoni utożsamiany jest z takimi cechami charakteru jak: chęć manipulowania innymi, despotyzm, bezwzględność. Zdecydowany, ale nie przesadnie silny uścisk dłoni wzbudza szacunek, zaufanie, a połączony z uśmiechem nawet sympatię.

Zobacz: Gdy nie masz ochoty na alkohol?

Pamiętaj, że witamy się poprzez uścisk dłoni zarówno z mężczyznami jak i z kobietami.

W jaki sposób podawać dłoń

REKLAMA

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość – istnieje recepta na podawanie dłoni rozmówcom – poznasz ją za pomocą krótkiego ćwiczenia . Wyciągnij energicznie rękę do rozmówcy z kciukiem skierowanym ku górze. Zetknij całą dłoń z dłonią drugiej osoby, a nie tylko końce palców. Kiedy dłonie Wasze się spotkają opuść kciuk. Twoje palce powinny oplatać dłoń Twojego rozmówcy. Będąc w takim uścisku potrząśnij dwa-trzy razy dłonią. Nie przedłużaj uścisku. Najlepiej zaraz po uściśnięciu puścić dłoń rozmówcy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeśli witasz się z kimś po raz pierwszy warto w czasie podawania ręki powiedzieć kilka słów do naszego rozmówcy: „Miło mi pana poznać”, „Cieszę się, że trafił pan do nas bez problemów”. Jeśli natomiast witasz się z osobą, którą bardzo dobrze znasz – możesz dla ocieplenia całej sytuacji położyć drugą dłoń na Waszych uściśniętych dłoniach. Nie rób tego jednak w kontaktach z osobami, z którymi witasz się po raz pierwszy i z przełożonym . Może być to odebranie jako nadmierna poufałość.

Zobacz: Jak odchodzić z pracy?

Jeśli wyjeżdżasz za granicę, dowiedz się wcześniej, jakie zwyczaje panują w kraju, do którego się wybierasz. Różne kultury w inny sposób podchodzą do tego zwyczaju, jedne nie uznają w ogóle witania się w ten sposób – zastępując go powitalnym ukłonem. Przykładowo w Japonii przy powitaniu należy się głęboko ukłonić, zginając się w pasie około trzydziestu stopni i pozostać chwilę w takim ukłonie. W Arabii Saudyjskiej natomiast powitanie przybiera bardziej wylewny obraz, zaczyna się od pozdrowienia Salam alejkum (Niech Bóg będzie z Tobą), później następuje uścisk dłoni. Możesz także zostać pocałowany w oba policzki.

Zapamiętaj, że Twój pewny uścisk dłoni podnosi Twoją wiarygodność, Twój prestiż, a także sprawia, że rozmówca traktuje Cię z szacunkiem i uwagą. Nie zmarnuj możliwości uścisku dłoni i buduj za jego pośrednictwem swój biznesowy wizerunek .

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rząd podwyższy w 2026 r. płacę minimalną tylko o wskaźnik inflacji - przedsiębiorcy chwalą takie rozwiązanie, dlaczego

Płaca minimalna w 2026 roku wzrośnie o 140 złotych brutto do kwoty 4806 złotych. To mniejszy wzrost niż w minionych latach, ale przedsiębiorcy przyznają, że jest to kompromis pomiędzy możliwościami przedsiębiorców, a oczekiwaniami pracowników.

Szczęście i spełnienie może iść w parze

Rozmowa z dr Mary E. Anderson, autorką książki „Radość osiągania” – o tym, jak być szczęśliwym wysoko efektywnym człowiekiem.

Ludzie wciąż listy piszą, ale polecone wysyłają głównie urzędy. Rynek pocztowy w Polsce ma się dobrze

Jednak główną siłą napędową pozostają wciąż usługi kurierskie, które odpowiadają za 73,3 proc. wartości rynku i 56,5 proc. jego wolumenu. Mimo dominacji tego segmentu, istotną rolę wciąż odgrywają przesyłki listowe.

Miód podrożeje, bo prawo wymaga zmiany etykiet na słoikach a to kosztuje

Równo za rok na sklepowych półkach pojawią się nowe etykiety miodu, wynikające z przyjętej unijnej dyrektywy. Wprowadzają one niepozorną, ale mogącą narobić sporo zamieszania zmianę. Jednocześnie nielegalny handel miodem rozwija się niemal bez nadzoru.

REKLAMA

Rolnicy radzą sobie dużo lepiej z długami niż firmy przetwarzające plony ich pracy

Polska żywność ma się dobrze, ale kondycja finansowa branży już mniej. Sektor rolno-spożywczy musi oddać wierzycielom 760,6 mln zł, a wiarygodność płatnicza przetwórców i dostawców staje się coraz większym problemem. Nie dotyczy to rolników, którzy na ogół są wiarygodni finansowo.

Małe firmy z dużymi obawami przed kolejnym wysokim wzrostem płacy minimalnej

Duże wzrosty płacy minimalnej w ostatnich latach hamują wzrost małych i średnich firm. Poza bezpośrednim obciążeniem kosztami pracowniczymi oznaczają dla przedsiębiorców skokowy wzrost koszt w postaci coraz wyższych składek ZUS.

Umowa z influencerem krok po kroku

Szybki rozwój marketingu internetowego otworzył przed markami i twórcami zupełnie nowe perspektywy współpracy. W dobie cyfrowej rewolucji, influencerzy stali się kluczowymi partnerami w promocji produktów i usług, oferując unikatowy sposób docierania do odbiorców (potencjalnych klientów marek). Współpraca z twórcami, choć niezwykle efektywna, wiąże się jednak z szeregiem wyzwań prawnych, które wymagają szczególnej uwagi. Odpowiednie uregulowanie wzajemnych praw i obowiązków jest fundamentem sukcesu i bezpieczeństwa obu stron, minimalizując ryzyko sporów i nieporozumień.

Deregulacja: rząd naprawia prawo, ale przedsiębiorcy nie są zadowoleni z zakresu i tempa zmian w przepisach

Przedsiębiorcy przekonują, że Polska musi być krajem ze sprawną strukturą przepisów. Mimo postępów nadal wiele zagadnień z prawa budowlanego, pozwoleń na zatrudnienie czy przepisów związanych z regulacją handlu i usług zdają się być niepotrzebnym mnożeniem administracji.

REKLAMA

Czy konto firmowe jest obowiązkowe?

Przy założeniu firmy musisz dopełnić wielu formalności. O ile wybór nazwy przedsiębiorstwa, wskazanie adresu jego siedziby, czy wskazanie właściwego PKD są obligatoryjne, o tyle otworzenie rachunku firmowego niekoniecznie. Jednak dużo zależy przy tym od tego, jaka forma działalności jest prowadzona, jakie transakcje są wykonywane i wreszcie, czy chce ona korzystać z mechanizmu split payment.

Blisko LUDZI i dla LUDZI. Czym Emtor wyróżnia się jako pracodawca na rynku wózków widłowych?

Na przestrzeni lat firma Emtor udowodniła, że sukces w biznesie nie zależy wyłącznie od produktów czy wyników finansowych, ale przede wszystkim od ludzi, którzy ten biznes tworzą. To dzięki zaangażowaniu, lojalności i codziennej pracy zespołów połączenie tradycji z nowoczesnością jest możliwe. Emtor stawia na człowieka – nie tylko jako pracownika, ale jako partnera w budowaniu wspólnej przyszłości. Bo gdy ludzie czują się docenieni, chcą zostać na dłużej. Jak zatem firma buduje swoją przewagę na konkurencyjnym rynku?

REKLAMA