REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Podstawy korzystania z komunikatora internetowego

Michał Mackiewicz - Kacprzak

REKLAMA

REKLAMA

Gadu-Gadu, Skype czy też Tlen to nazwy rozpoznawalne przez miliony internautów. Komunikatory internetowe to jeden z najszybszych środków komunikacji w Sieci Przybliżamy zatem zasady korzystania z tego typu aplikacji.

Komunikator internetowy to aplikacja służąca do prowadzenia w trybie rzeczywistym konwersacji głosowej (Skype) lub też tekstowej (Gadu-Gadu lub Tlen). Wymienione wyżej programy są dostępne w Internecie bezpłatnie. Można je pobrać i zainstalować na swoim komputerze.

REKLAMA

Nie sposób też pominąć powstających w ostatnim czasie komunikatorów webowych, które umożliwiają korzystanie z tej formy komunikacji bez potrzeby instalowania aplikacji na komputerze, a do ich używania wystarcza tylko przeglądarka internetowa.

Komunikatory internetowe są jednymi z najprostszych aplikacji w obsłudze. Sam proces instalacji programu jest bardzo prosty. Sprowadza się do pobrania aplikacji i wykonywania poleceń kreatora instalacji.

Gadu-Gadu

Jest najbardziej popularnym, obok Skype, komunikatorem używanym przez polską społeczność internetową. Ilość założonych kont sięga już ponad 10 milionów użytkowników. Komunikacja za jego pomocą w większości odbywa się w oknie, gdzie piszemy wiadomość i wysyłamy ją do rozmówcy w trybie rzeczywistym, by za chwilę otrzymać w tym samym oknie odpowiedź. Oczywiście, żeby móc z kimś rozmawiać należy najpierw dodać do listy znajomych nowy kontakt. Oto, w jaki sposób to zrobić:

  • klikamy ikonę Dodaj;
  • wypełniamy wybrane pola oraz obowiązkowo pole z numerem GG dodawanej osoby;
  • klikamy OK.

REKLAMA


W ten sposób mamy nową osobę na liście i możemy prowadzić z nią rozmowę. Innym sposobem na pozyskanie rozmówców może być funkcja Szukaj. Czasem bywa tak, że mamy ochotę na nową znajomość bądź też szukamy znajomych. Wtedy należy skorzystać w/w opcji, która znajduje się obok opcji Dodaj.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Okno wyszukiwania jest bardzo dobrze opisane, więc nawet osoba początkująca powinna sobie poradzić z jego obsługą. Szukając konkretnej osoby np. znajomego lub rodziny, pamiętajmy, że dana osoba nie koniecznie musiała podać swoje wszystkie dane. Często jest tak, że jesteśmy rozczarowani wynikami poszukiwań, ale z drugiej strony musimy wiedzieć, że nie każdy chce podawać wszystkie swoje dane osobowe w sytuacji, kiedy nie musi. Warto o tym pamiętać w ogólnym kontekście korzystania z Internetu.

Skype

Drugi po Gadu-Gadu najczęściej wykorzystywany komunikator. Skype nie ma obecnie groźnej konkurencji, jeżeli chodzi o komunikację głosową. W bardzo szybkim stopniu opanował rynek rozmów głosowych w Internecie (nie tylko w Polsce). Podobnie do wcześniej omawianej aplikacji, aby rozmawiać musimy mieć na liście jakiś kontakt. W tym celu wykonujemy poniższe kroki:

  • klikamy ikonę Dodaj;
  • wypełniamy pole zgodnie z sugestią;
  • klikamy Szukaj;
  • po kilku sekundach powinna się wyświetlić lista kontaktów zgodna z kryteriami wyszukiwania;
  • wybieramy kontakt, który chcemy dodać do listy
  • klikamy Dodaj kontakt Skype;
  • wpisujemy wiadomość dla osoby, którą chcemy dodać;
  • Klikamy OK;
  • Czekamy na autoryzację (zgodę) wybranej osoby na dodanie do listy kontaktów.


Gdy już mamy znajomego na liście mamy dwie możliwości skontaktowania się z nim. Pierwszą, rzadko używaną w Skypie możliwością jest czat z daną osobą, który jest odpowiednikiem komunikatora Gadu-Gadu. Drugą, najpopularniejszą opcją jest rozmowa głosowa z daną osobą. Oczywiście, aby przeprowadzić taką rozmowę potrzebujemy  słuchawek i mikrofonu. Skype umożliwia nam też poprowadzenie wideo rozmowy, ale wtedy rozmówcy  (chociaż jeden z nich) musi posiadać kamerę internetową.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć?

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć przed zagrożeniami? Przedświąteczny sezon zakupowy może stwarzać zagrożenia nie tylko dla klientów ale także dla sklepów.

Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

REKLAMA

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

REKLAMA

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

REKLAMA