REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak działa system cyber helper?

Kaspersky Lab Polska
Jak działa system Cyber Helper?
Jak działa system Cyber Helper?

REKLAMA

REKLAMA

Cyber helper, to system który stanowi udany krok w kierunku wykorzystywania w walce ze szkodliwym oprogramowaniem prawdziwie autonomicznej sztucznej inteligencji. Większość autonomicznych podsystemów cyber helpera potrafi zsynchronizować się, wymieniać dane i współdziałać ze sobą, jak gdyby były jednością?
Naturalnie zawierają one pewne “twarde” algorytmy i reguły - tak jak konwencjonalne programy - jednak w większości działają z wykorzystaniem logiki rozmytej i w trakcie rozwiązywania różnych zadań niezależnie definiują swoje zachowanie.

W samym sercu systemu cyber helper znajduje się narzędzie o nazwie AVZ, które zostało stworzone w 2004 roku. Celem AVZ jest automatyczne gromadzenie danych z potencjalnie zainfekowanych komputerów jak również próbek szkodliwego  oprogramowania i przechowywanie ich w postaci nadającej się do przetwarzania automatycznego do użytku innych podsystemów. AVZ tworzy raporty w formacie HTML przeznaczone do analizy przez człowieka oraz w formacie XML - do analizy maszynowej.

REKLAMA

Algorytm działania systemu składa się z sześciu kroków. W pierwszym kroku główny program AVZ wykonuje skanowanie antywirusowe zainfekowanego komputera, a uzyskane wyniki w formacie XML przesyła do innych podsystemów cyber helpera w celu analizy.

Polecamy: Jakie są wady i zalety chmury antywirusowej?

System analizuje otrzymany protokół przy użyciu ogromnej ilości dostępnych danych dotyczących podobnych szkodliwych programów oraz wcześniejszych działań naprawczych podjętych w podobnych przypadkach, jak również innych czynników. Pod tym względem cyber helper przypomina aktywny mózg ludzki, który w celu przetworzenia informacji musi zgromadzić wiedzę o otoczeniu. Aby dziecko mogło się w pełni rozwinąć, musi być stale świadome tego, co się dzieje w jego świecie, i móc komunikować się z innymi ludźmi. W tym przypadku maszyna posiada przewagę nad człowiekiem, ponieważ w określonym przedziale czasowym potrafi przechowywać, wydobywać i przetwarzać znacznie większe ilości informacji niż ludzie.

Polecamy: Jakie są plusy i minusy VOiP?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Kolejnym podobieństwem pomiędzy systemem cyber helper a człowiekiem jest to, że potrafi on niezależnie i niemal bez żadnej podpowiedzi rozpocząć proces analizy protokołu, jak również nieustannie uczyć się w stale zmieniającym się środowisku.

Jeżeli chodzi o samodzielne uczenie się, cyber helper musi popracować nad trzema głównymi problemami: błędami ekspertów-ludzi, których maszyna nie jest w stanie rozwiązać, ponieważ nie jest wystarczająco intuicyjna; fragmentaryczność i niespójność informacji programu oraz wielokrotne uściślenia danych i opóźnienia we wprowadzaniu danych do systemu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

REKLAMA

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

REKLAMA