reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Samouczek > Jak działa system cyber helper?

Jak działa system cyber helper?

Cyber helper, to system który stanowi udany krok w kierunku wykorzystywania w walce ze szkodliwym oprogramowaniem prawdziwie autonomicznej sztucznej inteligencji. Większość autonomicznych podsystemów cyber helpera potrafi zsynchronizować się, wymieniać dane i współdziałać ze sobą, jak gdyby były jednością?

Naturalnie zawierają one pewne “twarde” algorytmy i reguły - tak jak konwencjonalne programy - jednak w większości działają z wykorzystaniem logiki rozmytej i w trakcie rozwiązywania różnych zadań niezależnie definiują swoje zachowanie.

W samym sercu systemu cyber helper znajduje się narzędzie o nazwie AVZ, które zostało stworzone w 2004 roku. Celem AVZ jest automatyczne gromadzenie danych z potencjalnie zainfekowanych komputerów jak również próbek szkodliwego  oprogramowania i przechowywanie ich w postaci nadającej się do przetwarzania automatycznego do użytku innych podsystemów. AVZ tworzy raporty w formacie HTML przeznaczone do analizy przez człowieka oraz w formacie XML - do analizy maszynowej.

Algorytm działania systemu składa się z sześciu kroków. W pierwszym kroku główny program AVZ wykonuje skanowanie antywirusowe zainfekowanego komputera, a uzyskane wyniki w formacie XML przesyła do innych podsystemów cyber helpera w celu analizy.

Polecamy: Jakie są wady i zalety chmury antywirusowej?

System analizuje otrzymany protokół przy użyciu ogromnej ilości dostępnych danych dotyczących podobnych szkodliwych programów oraz wcześniejszych działań naprawczych podjętych w podobnych przypadkach, jak również innych czynników. Pod tym względem cyber helper przypomina aktywny mózg ludzki, który w celu przetworzenia informacji musi zgromadzić wiedzę o otoczeniu. Aby dziecko mogło się w pełni rozwinąć, musi być stale świadome tego, co się dzieje w jego świecie, i móc komunikować się z innymi ludźmi. W tym przypadku maszyna posiada przewagę nad człowiekiem, ponieważ w określonym przedziale czasowym potrafi przechowywać, wydobywać i przetwarzać znacznie większe ilości informacji niż ludzie.

Polecamy: Jakie są plusy i minusy VOiP?

Kolejnym podobieństwem pomiędzy systemem cyber helper a człowiekiem jest to, że potrafi on niezależnie i niemal bez żadnej podpowiedzi rozpocząć proces analizy protokołu, jak również nieustannie uczyć się w stale zmieniającym się środowisku.

Jeżeli chodzi o samodzielne uczenie się, cyber helper musi popracować nad trzema głównymi problemami: błędami ekspertów-ludzi, których maszyna nie jest w stanie rozwiązać, ponieważ nie jest wystarczająco intuicyjna; fragmentaryczność i niespójność informacji programu oraz wielokrotne uściślenia danych i opóźnienia we wprowadzaniu danych do systemu.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jak działa system Cyber Helper?
Jak działa system Cyber Helper?

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Odzyskaj.info

Odszkodowania i wypadki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama