| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Firma w kawiarni – jak bezpiecznie pracować poza biurem?

Firma w kawiarni – jak bezpiecznie pracować poza biurem?

W dzisiejszych czasach, w dobie wszędobylskiego Internetu, praca poza biurem staje się coraz bardziej popularna. Ponadto wiele osób prowadzi swoje działalności w wirtualnym świecie, przez co może pracować zarówno w domu, jak i w czasie podróży lub na mieście podłączając się do sieci za pomocą popularnych hotspotów. Niestety teren ten został opanowany przez cyfrowych szpiegów i złośliwe oprogramowanie. Jak więc ochronić swoje dane i swój komputer przed potencjalnymi atakami?

W centrach dużych miast, w większości kawiarni i restauracji, a także w ogromnych galeriach handlowych mamy możliwość bezpłatnego łączenia się z Internetem. Bardzo często robiąc zakupy lub pijąc poranną kawę łączymy się z siecią w celu sprawdzenia najnowszych wiadomości, kursu walut czy po prostu w celu komunikacji ze znajomymi. Niestety korzystając z dobrodziejstw darmowego Internetu narażamy się na atak rozmaitych wirusów i złośliwego oprogramowania. Na szczęście jest kilka wskazówek, dzięki którym korzystanie z hotspotów może być o wiele bezpieczniejsze.

Zobacz też: Zabezpieczenia mechaniczne – jak zabezpieczyć firmowego laptopa?

Zanim zaczniemy korzystać z publicznych sieci WiFi warto odpowiednio przygotować swój sprzęt. Po pierwsze warto włączyć protokół SSL. Korzystanie z zabezpieczonego połączenia jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na ochronę swoich danych. Jest to szczególnie ważne podczas korzystania z połączenia z bankiem lub swoim kontem pocztowym. Za każdym razem bowiem łącząc się z kontem bankowym, na pasku przeglądarki pojawia się ikonka kłódki. Oznacza to, że przeglądarka korzysta z zabezpieczeń protokołu SSL (Secure Sockets Layer). Protokół SSL zapewnia poufność i integralność danych przesyłanych między np. bankiem a klientem, uniemożliwiając wgląd osobom postronnym.

Sprawdź: Open Source dla biznesu – czym charakteryzuje się to rozwiązanie?

Jeśli chcemy korzystać ze swojej poczty e-mail w miejscach publicznych, warto odpowiednio dostosować ustawienia włączając między innymi obsługę SSL. Jeśli korzystamy na przykład z poczty Gmail należy wejść w ustawienia (ikonka zębatego kółka), a następnie wybrać zakładkę „Ustawienia poczty”. W następnym kroku wybieramy opcję „Używaj zawsze protokołu HTTPS” po czym klikamy na „Zapisz zmiany”. Podobne ustawienia z pewnością znajdują się również w innych klientach poczty, dlatego też warto to sprawdzić w ustawieniach.

Polecamy: Jak przygotować kampanię Google AdWords?

Jeśli namiętnie korzystamy z serwisu społecznościowego Facebook, to również powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo połączenia. Aby aktywować protokół SSL należy wejść do zakładki „Ustawienia konta”, wybrać „Bezpieczeństwo”, a następnie w linijce „Bezpieczne przeglądanie” kliknąć na opcję „Edytuj”. Następnie wybieramy opcję bezpiecznego przeglądania z https i zapisujemy zmiany. Niestety minusem tego rozwiązania są ograniczone możliwości korzystania z popularnych aplikacji takich jak „FarmVille”.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

W centrach dużych miast, w większości kawiarni i restauracji, a także w ogromnych galeriach handlowych mamy możliwość bezpłatnego łączenia się z Internetem.
W centrach dużych miast, w większości kawiarni i restauracji, a także w ogromnych galeriach handlowych mamy możliwość bezpłatnego łączenia się z Internetem.

Biała lista podatników VAT59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Paul Ostrowski

Adwokat i notariusz

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »