REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zablokować wysyłanie danych przez system?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Kamil Rogala
System Windows i większość zainstalowanego w nim oprogramowania, bez naszej wiedzy i zgody wysyłają do Internetu duże ilości danych.
System Windows i większość zainstalowanego w nim oprogramowania, bez naszej wiedzy i zgody wysyłają do Internetu duże ilości danych.

REKLAMA

REKLAMA

Nie od dziś wiadomo, że system Windows i większość zainstalowanego w nim oprogramowania, bez naszej wiedzy i zgody wysyłają do Internetu duże ilości danych. Niekiedy są to zwykłe statystyki, ale nawet one w niepowołanych rękach mogą nam przysporzyć sporo problemów. Jak więc wygląda sprawa wysyłania statystyk i danych do Internetu? Jak się przed tym obronić i czy można to wyłączyć?

REKLAMA

Zazwyczaj wydaje nam się, że włączenie zapory sieciowej, zainstalowanie odpowiedniego oprogramowania antywirusowego i zaszyfrowanie sieci wystarczy, aby być całkowicie bezpiecznym w Internecie. W większości przypadków to wystarcza, ale w ten sposób zapewnimy jedynie ochronę komputerowi przed atakami z sieci. Niestety w ten sposób nie obronimy się przed niedyskretnymi serwisami w sieci czy ciekawskimi współużytkownikami komputera, na którym najczęściej pracujemy. W tej materii nawet najlepsze oprogramowanie nie zapewni nam całkowitej prywatności i bezpieczeństwa.

REKLAMA

Poniżej przedstawimy sposoby wysyłania naszych danych przez systemy operacyjne. Oczywiście żaden z systemów nie ma zamiaru nas szpiegować i wysyłać prywatne dane do sieci. W każdej chwili możemy jednak wyłączyć na wszelki wypadek możliwość wysyłania danych przez system do sieci. Jeśli więc chcemy zadbać o swoją prywatność, możemy wyłączyć odpowiednie funkcje w konkretnych systemach.

Zobacz również: Niepożądane udostępnienia w sieci – jak to skutecznie opanować?

REKLAMA

Zacznijmy od systemu Windows XP, który nadal jest najpopularniejszym systemem w większości firm. Aby wyłączyć odpowiednie opcje, klikamy prawym przyciskiem myszy ikonę Mój komputer, a następnie wskazujemy polecenie Właściwości. W następnym kroku przechodzimy na kartę Zaawansowane, gdzie w prawym dolnym narożniku okna znajdziemy przycisk Raportowanie błędów. Następnie zaznaczamy opcję Wyłącz raportowanie błędów i potwierdzamy przyciskiem OK. Od tej chwili system nie będzie wysyłał raportów o błędach do producenta.

W systemie Windows Vista klikamy ikonę Windows na pasku zadań, a następnie przechodzimy do Panel sterowania/System i konserwacja/Raporty i rozwiązania problemów. Następnie w odpowiednim oknie klikamy w lewym dolnym narożniku polecenie Ustawienia poprawy jakości obsługi klienta. W następnym kroku dostaniemy się do opcji wysyłania raportów. Sprawdzamy, czy jesteśmy uczestnikami wspomnianego programy i w razie potrzeby, wyłączamy tę opcję.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sprawdź też: Nowy i unikalny pomysł na e-biznes – czy to możliwe?

W systemie Windows 7 zaś naciskamy jednocześnie klawisze [Windows] i [R]. W wyświetlonym oknie wpisujemy services.msc. Po potwierdzeniu przyciskiem OK. pojawi się okno menedżera usług. Wyszukujemy w nim raportowanie błędów, klikamy je dwukrotnie, a następnie wybieramy opcję wyłączony w polu listy Typ uruchamiania. Operację potwierdzamy przyciskiem OK.
Powyższe operacje mają za zadanie zablokować wysyłanie danych statystycznych do firmy Microsoft. W żaden sposób nie utrudnia to pracy na komputerze, a nasza prywatność jest lepiej chroniona.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy wspólnik mniejszościowy zawsze jest na straconej pozycji?

Wspólnik posiadający mniejszościowy pakiet udziałów w spółce z o.o. nie musi już na starcie znajdować się na przegranej pozycji w potencjalnym sporze ze wspólnikiem większościowym. Kluczowe jest, aby taki udziałowiec znał swoje prawa w spółce oraz aktywnie i umiejętnie z nich korzystał, co w ostatecznym rozrachunku może przyczynić się do skutecznej obrony interesu wspólnika mniejszościowego i zachowania przez niego wpływu na spółkę.

Polski Akt o Dostępności – jakie zmiany czekają przedsiębiorców?

Od 28 czerwca 2025 r. produkty i usługi wprowadzane na rynek będą musiały spełniać określone wymogi i być dostosowane również do osób z niepełnosprawnościami. To oznacza wiele zmian również dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Polski Akt o Dostępności – jak się przygotować?

Już pod koniec czerwca wchodzi w życie Polski Akt o Dostępności. Nowe przepisy oznaczają dla przedsiębiorców nie tylko obowiązki, ale i nowe możliwości. Kogo dotyczą te zmiany? Co czeka konsumentów, a co przedsiębiorców? Skąd można wziąć pieniądze na ich wprowadzenie?

Zaprojektuj z nami swoją pierwszą innowację – poznaj bezpłatną usługę Innovation Coach i weź udział w wydarzeniu w Łodzi

W dobie dynamicznych zmian technologicznych i rosnącej konkurencji, przedsiębiorcy coraz częściej poszukują sposobów na wdrażanie innowacji w swoich firmach. Nie każdy jednak wie, od czego zacząć, jak zdobyć fundusze na rozwój, czy jak skutecznie przejść przez proces planowania i realizacji innowacyjnego projektu.

REKLAMA

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek?

Odroczenie terminu płatności składek ZUS. Kto i na jakich zasadach może skorzystać z odroczenia terminu płatności składek? W ubiegłym roku z odroczenia terminu płatności składek najczęściej korzystali mali płatnicy.

Przewodnik po spółce w Delaware – wszystko, co musisz wiedzieć zanim założysz firmę w USA

Założenie spółki w Stanach Zjednoczonych, a w szczególności w stanie Delaware, to marzenie wielu przedsiębiorców – zarówno z Polski, jak i z całego świata. Delaware od dekad uważany jest za światowe centrum dla biznesu dzięki swojej wyjątkowej legislacji, przyjaznemu klimatowi dla przedsiębiorców oraz elastycznym strukturze prawnej. Ale czy spółka w Delaware to dobry wybór dla każdego? I co warto wiedzieć zanim złożysz wniosek o rejestrację?

Europejski Akt Dostępności zacznie obowiązywać od 28 czerwca 2025 roku. Za niespełnienie wymagań dyrektywy wysokie kary

Zbliża się termin, od którego wszystkie firmy świadczące określone usługi lub sprzedające wybrane produkty będą musiały zapewnić ich dostępność dla osób z niepełnosprawnościami. Od 28 czerwca 2025 r. niespełnienie wymagań może wiązać się z wysokimi grzywnami oraz utratą reputacji.

JDG a spółka z o.o. Którą formę działalności wybrać? [Porównanie]

Podejmując decyzję o własnym biznesie, każdy przedsiębiorca staje przed wyborem formy działalności. Większość z nas waha się pomiędzy jednoosobową działalnością gospodarczą (JDG) a spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (sp. z o.o.). Każda z tych form ma swoje plusy i minusy. W artykule spróbuję przybliżyć czym się różnią.

REKLAMA

Pożyczka dla firm: Szansa na rozwój czy ryzyko?

Prowadzisz firmę? Na pewno doświadczasz różnych wyzwań związanych z zarządzaniem własnym biznesem. Zmieniające się trendy, rosnąca konkurencja, potrzeba implementowania nowych technologii – to tylko niektóre z powodów, dla których musisz stale szukać sposobów na rozwój i reklamę. Pytanie nierzadko brzmi, skąd wziąć na to pieniądze?

Prognozy: zamiast powrotu Koniunktury, europejskie firmy może dotknąć fala bankructw na niespotykaną dotąd skalę

Po kilku latach wysokiej inflacji i restrykcyjnej polityki pieniężnej banków centralnych, europejskie przedsiębiorstwa z nadzieją patrzyły na rok 2025, oczekując wreszcie wzrostu gospodarczego. W obecnej sytuacji geopolitycznej trudno jednak zachować optymizm.

REKLAMA