reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Jak zablokować wysyłanie danych przez aplikacje i programy?

Jak zablokować wysyłanie danych przez aplikacje i programy?

Na swoich dyskach twardych posiadamy mnóstwo oprogramowania: programy graficzne, odtwarzacze filmów i muzyki, komunikatory, programy pocztowe etc. Niestety mało kto jest świadomy tego, że programy te wysyłają mnóstwo danych statystycznych do sieci. Poznajmy najpopularniejsze programy posiadające taką funkcję. Czy da się to wyłączyć?

Każdy w komputerze instaluje różnorodne oprogramowanie, więc określenie wszystkich możliwości jest praktycznie niemożliwe. Dlatego też skupimy się na programach, które są niemal w każdym komputerze. Zacznijmy od odtwarzacza plików multimedialnych Windows Media Player. W najnowszej wersji tego programu producent zrezygnował z domyślnego wysyłania jednoznacznego identyfikatora do producenta.

Obecnie oprogramowanie wysyła tego typu dane tylko w przypadku, gdy włączona jest opcja Wyślij unikatowy identyfikator odtwarzacza do dostawców zawartości. Aby sprawdzić, czy dana opcja jest aktywna przywołujemy menu Narzędzia/Opcje, a następnie przechodzimy na kartę Prywatność, gdzie sprawdzamy, czy wymieniona wyżej opcja jest aktywna. Warto również sprawdzić aktywność opcji o nazwie: Aktualizuj moje pliki muzyczne, pobierając informacje o multimediach z Internetu. Opcja ta znajduje się w tym samym oknie konfiguracyjnym. Podsumowując: jeśli nie chcemy, aby Windows Media Player wysyłał ani pobierał jakichkolwiek informacji z Internetu, powinniśmy odznaczyć wszystkie opcje w zakładce Prywatność.

Polecamy: Wszystko o kupowaniu dysków twardych – awaryjność i kompatybilność

Kolejnym programem, a raczej pakietem programów, z którymi można spotkać się niemal w każdym komputerze jest Microsoft Office w wersji 2003, 2007, lub najnowszym 2010. W starszych wersjach pakietu Office menu pomocy ukryte za pytajnikiem zawiera opcje kontaktu z klientami. Znajdziemy tam przede wszystkim Program poprawy jakości obsługi klienta. W zależności od ustawień, podczas pracy możemy wysyłać do firmy Microsoft wszelakie statystyki dotyczące używania pakietu biurowego. Warto poznać te opcje i wyłączyć odpowiednie funkcje.

W najnowszym pakiecie Office 2010 wszelkie ustawienia zgromadzono w zakładce Centrum Zaufania. Aby dostać się do powyższych opcji klikamy ikonkę Office, a następnie Opcje programu. W najnowszym pakiecie Office opcje te kryją się kolejno pod menu Plik/Opcje. Następnie przechodzimy do Centrum zaufania/Ustawienia centrum zaufania/Opcje prywatności. W opcjach prywatności znajdziemy również inne opcje związane z wysyłaniem danych do Internetu. Są one co prawda włączone, ale usuwając zaznaczenie pól wyboru możne je dezaktywować. 

Sprawdź również: Najistotniejsze pojęcia związane z dyskami – dyski, talerze, głowice

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

W najnowszym pakiecie Office 2010 wszelkie ustawienia zgromadzono w zakładce Centrum Zaufania.
W najnowszym pakiecie Office 2010 wszelkie ustawienia zgromadzono w zakładce Centrum Zaufania.

Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

KDP Tax

Kancelaria doradztwa podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama