REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Choć w Polsce największym dostawcą internetu nadal jest Telekomunikacja Polska z Neostradą TP, to pomału dają się zauważyć nadchodzące  zmiany. Przyjrzyjmy się jakie są wady technologii DSL i zobaczmy co innego oferuje nam rynek.

Internet działa wolno

REKLAMA

Jeśli chodzi o technologie DSL w grę wchodzi wiele czynników, które występują na wszystkich etapach transmisji danych.

Serwery – w normalnej sytuacji czas odpowiedzi na zapytanie trwa ułamki sekund. Zdarzają się jednak wypadki gdy serwer otrzymuje ich zbyt dużo w jednej chwili co skutkuje pewnym opóźnieniem i wolniejszy ładowaniem się stron.

Połączenia – Łącza pomiędzy serwerami są bardzo szybkie (rzędu 10 GB/s). Problem pojawia się po stronie operatora, który nie zapewnił sobie odpowiedniej przepustowości przez co transmisja zostaje opóźniona.

Technologia – na obszarach miejskich łączy DSL jest tak dużo, że często występują przeciążenia. Z kolei na wsiach gdzie odbiorców dzielą duże odległości opóźnienia są wynikiem strat jakie powstają na odcinku pomiędzy węzłem na odbiorcą ostatecznym.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dostawcy – choć wszyscy operatorzy DSL korzystają z tych samych przewodów, dysponują inną technologią, i stąd szybkość przesyłu danych może się różnić.

Dostępność DSL

Odległość – jeśli dystans dzielący punkt konwersji i odbiorcę jest zbyt duży powoduje to spadek prędkości łącza. Przy odległościach większych niż 5 km sygnał staje się zbyt słaby.

Sprzęt – w wyniku zmian technologicznych wielu dostawców regularnie modernizuje centrale i przewody dostarczające Internet do klientów. Problem pojawią się w przypadku małych grup odbiorców (jak wioski), gdzie częste zmiany są według operatorów nie opłacalne.

Jeśli nie DSL to co ?

UMTS – dzięki rozwojowi telefonii komórkowej możemy za jej pomocą korzystać z Internetu również przez komputer. Szybkość transmisji waha się od 400 kb/s do 7 mb/s. Minusem tego rozwiązania jest stosunkowo mały zasięg.

Kablówka – coraz częściej Internet oferowany jest przez operatorów sieci kablowej. Są to bardzo szybkie łącza dochodzące do 100 mb/s. Niestety dostępne głównie w większych ośrodkach miejskich.

Satelita – choć to stosunkowo mało popularne rozwiązanie korzysta z niego coraz więcej operatorów, do korzystania z satelitarnego Internetu potrzebujemy oczywiście specjalnej anteny.

Wi-Max – technologia radiowa (wadą jest jak na razie niezbyt duże zainteresowanie operatorów). Aby korzystać z Wi-maxa potrzebny jest ponadto specjalny modem.

Porady internetowe, newsy i ciekawostki - czytaj na internet.wieszjak.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

REKLAMA

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

REKLAMA