REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak chronić firmę przed phisingiem?

Łukasz Plewa
Jak chronić firmę przed phisingiem?
Jak chronić firmę przed phisingiem?

REKLAMA

REKLAMA

Phising, to wyłudzanie poufnych informacji osobistych, lub podszywanie się pod osobę lub instytucję uprawnioną do otrzymania takich danych. Wraz z rozwojem Internetu ta metoda stała się prawdziwą plagą. Aby ochronić konta należące do firmy i pracowników należy zachować szczególne środki ostrożności.

1. Po pierwsze powinniśmy upewnić się, czy połączenie z bankiem jest zabezpieczone. Zazwyczaj są to połączenia szyfrowane https://.

REKLAMA

2. Przestępcy tworzą adresy internetowe łudząco podobne do tych autentycznych (zmieniona jedna litera, przestawiony szyk itd.) Należy więc dobrze znać adres swojego banku i sprawdzić go po wprowadzeniu.

3. Jeśli łączymy się z bankiem w miejscu publicznym, nie powinniśmy odchodzić od komputera bez wcześniejszego wylogowania.

4. Pamiętajmy również aby nigdzie nie zapisywać PIN-u do karty, ani internetowych haseł bankowych.

5. Błąd jaki popełnia większość internautów to stosowanie tych samych haseł w wielu serwisach i portalach www. Jest to niebezpieczne gdyż niewiele z nich posiada równie skuteczne zabezpieczenia co banki.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

6. Hakerzy coraz częściej korzystają z popularności sieci p2p takich jak torrent i sami wrzucają na nie poszukiwane tytuły. Pliki najczęściej zainfekowane są trojanami lub programami typu keylogger (które rejestrują wszystko co zapiszemy na klawiaturze). Należy więc korzystać wyłącznie z legalnego oprogramowania, i częstych aktualizacji.

7. Nie wolno udostępniać osobom trzecim swoich danych tj. loginy, numery klienta, identyfikatory, hasła, kody jednorazowe. Dotyczy to zarówno Internetu jak i rozmowy telefonicznej. Pracownik banku nigdy nie poprosi nas o PIN lub kod ze zdrapki.

8. Dla zachowania bezpieczeństwa najlepiej jest łączyć się ze stronami banków tylko i wyłącznie z komputerów domowych, lub prywatnych.

9. Największym zagrożeniem w ostatnich latach są fałszywe strony WWW i komunikaty mailowe. Nie wolno odpowiadać na takie wiadomości, które zawierają prośbę o zweryfikowanie danych osobowych, informacje o numerze konta czy krótkim kodzie (mieści się na odwrocie karty kredytowej), czy listę kodów transakcyjnych.

10. Mimo zachowania ostrożności warto co jakiś czas sprawdzać wyciąg z rachunku i sprawdzić czy nie zostały zaksięgowane jakieś podejrzane transakcje. 

Porady, triki i tutoriale  (Windows XP, Vista, MS Office,) - czytaj na komputer.wieszjak.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć?

Black Friday, Cyber Monday. Cyberprzestępcy już na to czekają. Jak firmy mogą się zabezpieczyć przed zagrożeniami? Przedświąteczny sezon zakupowy może stwarzać zagrożenia nie tylko dla klientów ale także dla sklepów.

Wiarygodność ekonomiczna państwa. Problem dla Polski i Węgier

Polska i Węgry mają wyzwania związane z wiarygodnością ekonomiczną – tak wynika z tegorocznego Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej. Dotyczy to w szczególności obszarów praworządności, finansów publicznych i stabilności pieniądza.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r.

Obowiązek integracji kas rejestrujących z terminalami odroczony do 31 marca 2025 r. Zapisy zawarto w ustawie o opodatkowaniu wyrównawczym. W rządzie trwają prace nad całkowitą likwidację tego obowiązku.

REKLAMA

Uwaga! Cyberprzestępcy nie odpuszczają. Coraz więcej wyłudzeń w branży transportowej – ofiara płaci dwa razy

Fałszywe e-maile coraz częściej są stosowane do wyłudzania środków z firm. Zastosowanie tej metody w transporcie bywa szczególnie skuteczne ze względu na wysoką częstotliwość transakcji oraz międzynarodowy charakter współpracy, co często utrudnia wykrycie oszustwa. Jak się bronić przed wyłudzeniami?

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów

KAS i CBŚP zatrzymały 19 osób wystawiających tzw. puste faktury. Postawiono 29 zarzutów. Sprawę prowadzi Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu i CBŚP, pod nadzorem Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie.

Co konkretnie możemy zrobić, by zadbać o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników? [Pobierz BEZPŁATNEGO E-BOOKA]

Pobierz bezpłatnego e-booka. Dbanie o dobrostan pracowników powinno stanowić priorytet dla zarządów i działów HR, zwłaszcza w kontekście współczesnych wyzwań, przed którymi staje zarówno biznes, jak i społeczeństwo. W obliczu prezydencji Polski w Unii Europejskiej, gdzie jednym z priorytetów staje się profilaktyka zdrowotna, warto podkreślić, jak fundamentalne znaczenie ma ona nie tylko dla jednostek, ale i dla całych organizacji.

Efektywność energetyczna budynków. Nowe przepisy to dodatkowe obowiązki dla biznesu

Analizy rozwiązań w zakresie efektywności energetycznej dla wszystkich dużych inwestycji oraz certyfikowane systemy zarządzania energią dla firm energochłonnych. Takie rozwiązania przewidują założenia projektu zmiany ustawy o efektywności energetycznej.

REKLAMA

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski można składać do 30 listopada 2024 r.

ZUS otrzymał ponad 525,4 tys. wniosków o wakacje składkowe. Wnioski o wakacje składkowe można składać wyłącznie drogą elektroniczną do 30 listopada 2024 r. Czym są wakacje składkowe?

Rynek usług kurierskich w Polsce 2024: ostatni okres przyniósł dynamiczne zmiany w obsłudze przesyłek: jak korzystają na nich klienci

Polski rynek usług kurierskich, określany fachowo: KEP (Kurier, Express, Paczka) w ostatnich latach przeszedł intensywne zmiany. Są one odpowiedzią na szybki rozwój e-commerce, zmieniające się oczekiwania konsumentów i postępującą cyfryzację usług logistycznych.

REKLAMA