Kredyt technologiczny – czym jest i komu się przyda?
REKLAMA
REKLAMA
Kredyt przeznaczony jest dla firm z sektora MSP, które za zdobyte pieniądze mogą zakupić i wdrożyć najnowsze technologie. Większości nowych firm po prostu nie stać na nowoczesne technologie, a kredyt daje im szansę szybszego i równego rozwoju. Kredyt technologiczny bowiem, to finansowe wsparcie skierowane dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Na czym ten kredyt polega?
REKLAMA
Otóż kredyt technologiczny przybiera formę premii technologicznej, która stanowi spłatę części kredytu technologicznego, udzielanego przez bank komercyjny. Czy każdy może go dostać? Otóż nie, gdyż warunkiem uzyskanie takiej premii jest zakup i wdrożenie nowej technologii bądź wdrożenie własnej nowej technologii, a następnie uruchomienie wytwarzania nowych lub ulepszonych towarów, procesów i usług. Firma, która dostanie pozytywną odpowiedź odnośnie takiego kredytu, musi spełnić jego warunki.
Zobacz również: Czy jeden dobry pomysł na e-biznes wystarczy na kilka lat?
REKLAMA
Wracając do pojęcia technologii. Otóż zakupiona lub wdrożona technologia musi być nowoczesna, a już na pewno nie starsza niż 5 lat. Ponadto musi mieć ona postać prawa własności przemysłowej, usługi badawczo-rozwojowej, albo nieopatentowanej wiedzy technicznej. Jeśli więc firma chce się rozwijać i inwestować w nowoczesne technologie, jest duża szansa na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Jeśli jednak firma woli kupić starszy sprzęt używany, nie ma co liczyć na pomoc.
Najbliższy nabór wniosków w ramach Działania 4.3 Kredyt Technologiczny rozpocznie się już 20 czerwca br. i prowadzony będzie do momentu wyczerpania środków przeznaczonych do wykorzystania w ramach Kredytu Technologicznego w 2011 roku, czyli dokładnie 278 196 005,08 zł. lub zamknięcia konkursu. Trzeba więc się spieszyć, gdyż chętnych na pomoc w rozwoju z pewnością nie zabraknie.
Sprawdź też: Czy w e-biznesie wystarczy zwabić klienta na stronę internetową?
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.