| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > Jak zablokować strony, które przeszkadzają nam w pracy?

Jak zablokować strony, które przeszkadzają nam w pracy?

Samokontrola – brzmi nieco dziwnie, ale dla wielu osób jest to pojęcie obce, zarówno teoretycznie, jak i praktycznie. Wiele mówi się również o tym, aby kontrolować dzieci w Internecie. Niestety prawda jest taka, że również większość dorosłych wymaga kontroli. Jak więc pomóc sobie w zaoszczędzaniu cennego czasu w pracy?

Wszelkie strony internetowe serwisów społecznościowych, fora internetowe, portale informacyjne etc. to prawdziwi pożeracze czasu i mistrzowie w odwracaniu uwagi od tego, co jest ważniejsze, czyli od pracy. Jeśli więc zauważamy, że dużo czasu spędzamy na powyższych stronach, może to najwyższy czas, aby samego siebie kontrolować.

Owszem, wszelakie ograniczenia i blokowanie dostępu do stron internetowych kojarzy się z ochroną rodzicielską, jeśli jednak nie możemy oprzeć się pokusie wchodzenia na strony internetowe, może to czas sięgnąć po nieco mocniejsze środki. Co prawda takie usługi jak Norton Online Family, mają zabezpieczyć dzieci przed wejściem na niewłaściwe strony, jednak coraz częściej po tego typu blokady sięgają sami dorośli, którzy nie mogą powstrzymać się przed zmianą statusu na Facebooku czy Naszej Klasie.

Zobacz również: Zalety Open Source – czy firma na tym skorzysta?

Zacznijmy od zablokowania stron w przeglądarkach Firefox i Chrome. Do tych przeglądarek bez problemu ściągniemy bezpłatne dodatki posiadające niezbędne dla nas funkcje, lub po prostu skorzystamy z wbudowanych funkcji do blokowania stron internetowych. Jeśli posiadamy przeglądarkę Google Chrome, z pewnością warto zainteresować się dodatkiem o nazwie SiteBlock. Po zainstalowaniu dodatku znajdziemy okienko, w którym wpiszemy adresy, które chcemy filtrować o określonych godzinach w ciągu dnia. Bardzo podobnym dodatkiem do przeglądarki Firefox jest BlockSite.

Jeśli korzystamy z przeglądarki Internet Explorer, możemy skorzystać z funkcji o nazwie Klasyfikator treści, którą można skonfigurować na dwa sposoby. Pierwsza opcja to zezwolenie na wyświetlanie strony (nawet jeśli IE widzi ją jako zagrożenie), druga zaś to możliwość zablokowania danej witryny w przeglądarce. W ósmej edycji Internet Explorer w celu uruchomienia tej funkcji udajemy się do Narzędzia/Opcje internetowe/Zawartość/Klasyfikator treści/Włącz.

Sprawdź też: Open Source dla biznesu – czym charakteryzuje się to rozwiązanie?

Jeśli więc dbamy o swój czas, ale nie potrafimy postawić się pokusie wchodzenia na strony, które pochłaniają nasz cenny czas, warto samemu postawić sobie ograniczenia, aby zmaksymalizować wydajność pracy.

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jeśli korzystamy z przeglądarki Internet Explorer, możemy skorzystać z funkcji o nazwie Klasyfikator treści. fot. Fotolia
Jeśli korzystamy z przeglądarki Internet Explorer, możemy skorzystać z funkcji o nazwie Klasyfikator treści. fot. Fotolia

Biała lista podatników VAT59.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

V4 Legal

V4 Legal to nowoczesna kancelaria działająca na terenie Słowacji, Czech, Polski oraz Węgier.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »